קרן ההשקעות Vintage Investment Partners הודיעה היום (חמישי) על סגירת הכנס הרביעית שלה ב-200 מיליון דולר. הקרן תשקיע ב-15-20 חברות טכנולוגיה מובילות בשלבי צמיחה בישראל, באירופה ובארה"ב.

"עם ציון 20 שנות פעילות לוינטג', אנחנו נכנסים לאחת התקופות המרגשות ביותר בעולם השקעות הון סיכון, עם חדשנות טכנולוגית פורצת דרך במגוון רחב של סקטורים", מסר אייב פינקלשטיין, שותף מנהל בקרן. "כל זאת בזמן שהערכות השווי הופכות לאטרקטיביות יותר לאחר שנים של בועה. למרות סביבת גיוס מאתגרת לקרנות הון סיכון, הצלחנו לגייס ל-Growth IV מעל היעד, ואנחנו אסירי תודה על התמיכה החזקה מצד השותפים והמשקיעים שלנו".

אסף חורש, שותף מנהל בקרן, מוסיף: "וינטג' הוכיחה באופן עקבי את יכולתה לא רק להשקיע בחברות מובילות בשלב הצמיחה כמו JFrog, Honeybook, Minute Media, Mirakl, Monday.com, SentinelOne, Silverfort, Wiliot, Wolt, Yotpo ורבות נוספות, אלא גם לייצר החזרים משמעותיים למשקיעים תוך שמירה על קצב ההשקעות וגודל הקרן. אנחנו נמשיך להתמקד בשיתופי פעולה עם היזמים והצוותים הטובים ביותר כדי לייצר תשואות מובילות בשוק למשקיעים שלנו".

השותפים בקרן וינטג'
השותפים בקרן וינטג'

עמית פרנקל, שותף מנהל נוסף, ציין כי הקרן ממשיכה להיות מחויבת לסטארטאפים ישראליים. "אנחנו שואפים להיות יותר מהון עבור החברות שלנו, ורוצים לעבוד קשה ביחד איתן כדי לייצר עבורן ערך נוסף", הוא הוסיף. "אנחנו מחברים סטארטאפים עם לקוחות, משקיעים ומומחים בתעשייה. גם כשאנחנו לא המשקיע הגדול ביותר או נמצאים בדירקטוריון, המטרה שלנו היא להיות השותפים הכי בעלי ערך עבור היזמים".

Vintage Investment Partners היא פלטפורמת השקעות הון סיכון גלובלית, הכוללת קרנות מסוג Fund of Funds , Secondary ו-Growth. עם כ-4 מיליארד דולר בנכסים המנוהלים ב-15 קרנות פעילות, הקרן משקיעה בקרנות הון סיכון מובילות ובסטארטאפים בשלבי צמיחה. בנוסף, Vintage ממנפת את מעמדה באקוסיסטם של עולם ההשקעות, את רשת הקשרים הרחבה שלה ומאגר הנתונים המכיל למעלה מ-3,800 קרנות הון סיכון ויותר מ-23,100 חברות סטארטאפ, כדי לספק שירותים עם ערך מוסף לקרנות ולסטארטאפים. במסגרת שירות הערך שלה, Value+, מקשרת בין חברות סטארטאפ לחברות גלובליות מרשת הקשרים הענפה של הקרן, אשר זקוקות לפתרונות טכנולוגיים. Value+ של Vintage הניב עד כה למעלה מ-300 הזמנות רכש משולמות (POs) והוכחות קונספט (POCs) עבור חברות הסטארטאפ.