חברת הפינטק הישראלית Melio, שפיתחה פלטפורמת תשלומים B2B לעסקים קטנים בארצות הברית, הכריזה היום (שלישי) על גיוס נוסף של 250 מיליון דולר בסבב D. שוויה המוערך של החברה עומד על 4 מילארד דולר – פי 3 מסבב הגיוס הקודם בינואר 2021.

החברה מאפשרת לעסקים קטנים בארה"ב לבצע העברות כספים לספקים ולנהל את מערך התשלומים. היקף התשלומים שעוברים בפלטפורמה של מליו עלה מ-20 מיליון דולר בחודש לפני 18 חודשים ליותר ממיליארד דולר בחודש – עלייה של 5,000 אחוז.  

"שנת 2021 היתה שנה של צמיחה מואצת עבורנו", אומר מתן בר, מנכ״ל ומייסד Melio. "אנחנו בעמדה שמאפשרת לנו לעזור לעסקים קטנים יותר מאי פעם, באמצעות דיגיטציה של התשלומים העסקיים שלהם. החוסכת להם כסף וזמן יקר ומאפשרת להם למקסם את תזרים המזומנים שלהם."

החברה הלכה לסבב הגיוס על מנת לתמוך בהתרחבות החברה בארה"ב באמצעות אינטגרציה עם כמה חברות לשירותים פיננסיים וחברות תוכנה גדולות בארה״ב. Melio תאפשר ללקוחותיהן להשתמש בכלי ניהול התשלומים הנכנסים והיוצאים שפיתחה, תוך הטמעת הטכנולוגיה של Melio לתוך המוצרים הקיימים שלהן. מדובר בשותפויות עם חברות שירותים פיננסיים, חברות תוכנה (SaaS), ופלטפורמות מסחר מקוון המעוניינות להציע ללקוחותיהן העסקיים כלים לניהול תשלומי B2B דרך Melio. בעבר ביצעו השקעות אסטרטגיות בחברה אמריקן אקספרס, אינטואיט וסיילספורס, על מנת לחזק את מעמדן בקרב עסקים קטנים.

את הסבב הובילו המשקיעה החדשה קרן Thrive Capital, יחד עם המשקיעה הקיימת קרן General Catalyst. אליהן הצטרפו חברת ההשקעות האמריקאית Tiger Global Management ומשקיעים קיימים. מאז הקמתה ב-2018, Melio גייסה 506 מיליון דולר כולל ההשקעה הנוכחית.

Melio הוקמה בשנת 2018 על ידי היזמים מתן בר (CEO), זיו פז (COO) ואילן אטיאס (CTO). החברה מעסיקה 400 עובדים, מחציתם במשרדים בתל אביב והשאר במשרדי החברה בניו יורק וקולורדו. משקיעים בסבבים הקודמים של החברה הם קרן Accel, קרן אלף, קרן בסמר ו- Coatue Management.