חברת אוגורי (Augury), שפיתחה פתרון  שמבוסס על בינה מלאכותית לניטור תקינות של מכונות הודיעה היום (שלישי) על השלמת סבב גיוס E בהיקף של 180 מיליון דולר, מה שמעלה את השווי שלה ליותר ממיליארד דולר. סך הגיוס הכולל של החברה במהלך שנות פעילותה עומד על 286 מיליון דולר.

את סבב הגיוס הנוכחי הובילה חברת בייקר יוז, שמספקת שירותים וציוד לתעשיית הנפט והגז. החברה תקבל מושב בדירקטוריון ותטמיע את הפתרונות של אוגורי בתוכנה שלה. בסבב השתתפו גם המשקיע החדש SE Ventures, זרוע ההשקעות התאגידית של שניידר אלקטריק (Schneider Electric), לצד משקיעים קודמים ובניהם: קומרה קפיטל, Insight Partners, Eclipse Ventures, Qualcomm Capital, Munich RE Ventures, ו-Lerer Hippeau Ventures.

יחד עם ההון שנותר מסבב הגיוס הקודם של החברה, שעמד על 55 מיליון דולר, לאוגורי יהיו כעת בקופתה 215 מיליון דולר זמינים לשימוש. ההון יאפשר התרחבות גלובלית, גיוס מאסיבי של עובדים למרכזי הפיתוח בחיפה ותל אביב, הגדלת סל השירותים של החברה לתעשיות חדשות כמו תעשיית האנרגיה, והמשך פיתוח מוצרים חדשניים לשוק הייצור – ליבת הפעילות של החברה - כדי לסייע ללקוחות החברה לשפר את האמינות, יעילות ועמידות של קווי הייצור והמכונות שלהם.

אוגורי הוקמה ב-2011 על ידי המנכ״ל סער יוסקוביץ׳ וסמנכ״ל הטכנולוגיות גל שאול, ומעסיקה למעלה מ-220 עובדים. פתרונות החברה מבוססים על השינוי בעולם התעשייתי והמעבר לכלים דיגיטליים. "בעשור האחרון התקדמנו לעבר עתיד בו תמיד ניתן להסתמך על מכונות בתעשיות החיוניות, אמר סער יוסקוביץ׳ שותף-מייסד ומנכ״ל אוגורי. "סבב הגיוס הנוכחי מסמל צעד משמעותי לעבר אותו עתיד, כאשר מובילי התעשייה והייצור בוחרים באוגורי כשותפה לדיגיטיזציה של התעשייה כולה".