חברת אלביט הודיעה היום (שני) על זכייתה בחוזה אספקת מערכות הגנה לנגמ"שים עבור צבא אוסטרליה בשווי 600 מיליון דולר. על פי ההודעה שפורסמה, אלביט חתמה על חוזה עם חברת Hanwha Defense Australia עבור מיזם Land 400 Phase 3 במדינה. במסגרת ההסכם יסופקו יכולות הגנה, לחימה וחיישנים לנגמ"שים מסוג Redback המקביל לנמ"ר הישראלי . החוזה יתבצע במשך תקופה של חמש שנים. "אבן-דרך זו מאששת שוב את המחויבות שלנו לספק פתרונות מתקדמים וקריטיים לצבא האוסטרלי", מסר בצלאל מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט.

החוזה המדובר מתווסף לעסקה אחרת שחתמה החברה עם מדינה אירופית בסך 300 מיליון דולר. במסגרת ההסכם, אלביט תספק למדינה - שזהותה לא פורסמה - מערכות נשק, סיור, נהיגה ומודעות מצב עבור כ־230 רכבים משוריינים. על פי הדיווחים, במסגרת החוזה המדובר, שיתפרס על 6 שנים, יתבצעו ייצור, התאמה ותחזוק של המערכות, ואף תספק תמיכה בהן בשטחה של אותה מדינה חסויה. 

החוזה האוסטרלי בא בצלו של "מרוץ חימוש" ביבשת, נוכח ההתעצמות הצבאית של סין. כחלק מהמהלך דווח לאחרונה כי מערכת הביטחון האוסטרלית הצטיידה בצוללות גרעיניות בסיוע אמריקני, מטוסי F-35 ואמצעי הגנה שונים.