בעיצומו של החג הודיעה אפל כי ב-14 בספטמבר בשעה 20:00 (שעון ישראל) ייערך אירוע ההשקה המסורתי שלה, ובו תציג בין היתר את אייפון 13.האירוע הזה צפוי להיות כנראה הראשון מבין מספר אירועים שייערכו בחודשים האחרונים של 2021, כפי שבשנת 2020 השיקה מוצרים בשלושה אירועים שונים. על פי הדיווחים, האירועים הבאים צפויים להיות בסתיו, סביר יותר שבאוקטובר או נובמבר. דגמי MacBook Pro ומכשירי אייפד חדשים צפויים גם להיות מושקים השנה, אבל ככל הנראה לא באירוע הקרוב.

כל מה שידוע לנו על האירוע הקרוב:

אייפון 13

אז איך ייראה אייפון 13? דגמי אייפון 13 של אפל יהיו דומים בסך הכול לדגמי אייפון 12 עם מעט שינויים בעיצוב. המצלמה במכשירים החדשים צפויה להיות משופרת, והיא תכלול ייצוב תמונה אופטית של חיישן. דגמי הפרו יכללו מצלמת אולטרה רחבה טובה יותר. הדגמים צפויים להגיע עם תצוגה דולקת תמידית (always on design), במצב זה, השעה גלויה תמיד, יחד עם האפליקציה האחרונה שהופעלה. חידושים נוספים יהיו - קצב ריענון מהיר של 120 הרץ, שימוש בשבב A15, החלפת סוג המטען ממטען Lightning למטען USB-C, הנפוץ במכשירי אנדרואיד וכן סוללה גדולה יותר. לראשונה מאז 2017, האייפונים החדשים יגיעו עם מגרעת קטנה יותר (הפס השחור בראש המסך).

אייפון 13, הדמייה (צילום: @ iphone13news, instagram)
אייפון 13, הדמייה | צילום: @ iphone13news, instagram

הדגמים החדשים של סדרת אייפון 13 הם:

  1. אייפון 13 מיני בגודל מסך של 5.4 אינץ'
  2. אייפון 13 בגודל מסך של 6.1 אינץ'
  3. אייפון 13 פרו בגודל מסך של 6.1 אינץ'
  4. אייפון 13 פרו מקס בגודל מסך של 6.7 אינץ'

איירפודס 3

הדור השלישי של האוזניות האלחוטיות איירפודס 3 צפוי להיות מעוצב בדומה לאיירופדס פרו, אבל עם "גבעולים" קצרים יותר (המוט הלבן שמחובר לאוזנייה).

כך ייראו איירפודס 3 על פי השמועות
כך ייראו איירפודס 3 על פי השמועות

אפל ווטץ' סדרה 7

השעון החכם החדש של אפל יגיע בעיצוב חדש - עיצוב פנים שטוח ומעבד מהיר יותר עם קישורית אלחוטית משופרת. המסכים יגדלו לגודל של 45 מ"מ ו-41 מ"מ, מדובר בתוספת של 1 מ"מ בלבד לגדלים הקיימים של 44 ו-40 מ"מ.

Apple Watch Series 7, הדמיה (צילום: MacRumors@, youtube)
Apple Watch Series 7, הדמיה | צילום: MacRumors@, youtube

הדור התשיעי של האייפד

כאמור, בחודשיים הקרובים תשיק אפל שני מוצרים נוספים. אחד מהם הוא הדור התשיעי של האייפד שיהיה בעל מפרט טוב יותר, אם כי לא יעבור עיצוב מחדש מלא. האייפד מיני 6 יקבל מסך גדול יותר עם מסגרת דקה יותר מסביב למסך, ללא כפתור ה"בית".

MacBook Pro

המוצר השני שיושק עד לסוף השנה הוא מחשב MacBook Pro חדש בגדלי 14 ו-16 אינץ׳, עם מעבד M1X ככל הנראה.