חברת אורקה סקיוריטי הודיעה היום (שלישי) על גיוס הון של 550 מיליון דולר לפי שווי של 1.8 מיליארד. "לארגונים נמאס ממוצרי אבטחת מידע המחייבים תהליכים של הטמעה מורכבת", אמר אבי שוע, מנכ"ל ומייסד-שותף של החברה.

"המוני פתרונות בשוק מכסים רק שבריר מסביבת הפעילות של הארגון המתמגן, שהם אינם מספקים לצוותי אבטחת המידע תיעדוף של התראות קריטיות", הוסיף שוע. "אנחנו צומחים בקצב כזה מכיוון שהפתרון של אורקה פשוט עובד. אנחנו מספקים כיסוי של 100% על כל נכסי הענן, בפריסה מהירה בארגון, ומבצעים תיעדוף אוטומטי של התראות הדורשות לבצע פעולה מהירה".

הסכום שגויס הוא הרחבה של סיבוב גיוס C שבו גויס מוקדם יותר השנה 210 מיליון דולר. הרחבת הגיוס העלתה את הערכת שווי החברה בכ-50 אחוז. Orca Security הוקמה ב-2019 על ידי שמונה מייסדים יוצאי צ'ק פוינט, ביניהם אבי שוע (מנכ"ל) וגיל גרון (CPO). בדומה לחברות אחרות, המוצר של החברה מספק הגנה על תשתיות ענן. לדברי החברה, הייחוד של המוצר הוא במהירות הכיסוי והתקנת ההגנות המהירה, בניגוד למוצרים אחרים שבהם נדרש תהליך הטמעה ארוך.

סך הכל גייסה אורקה 640 מיליון דולר מאז הוקמה, 605 מיליון דולר מתוכם גויסו תוך פחות משנה. לחברה משרדים בישראל, לוס אנג'לס, לונדון, וינה ועוד. החברה מרחיבה את פעילותה הגלובלית בעזרת תוכנית השותפים שלה ברחבי העולם. אורקה רשמה צמיחה בהכנסות של 800 בשנה שחלפה. בין לקוחותיה נמנים: Databricks, Robinhood, Autodesk, News Corp, NCR, Duolingo, Unity Technologies, Druva. זאת בנוסף לחברות סייבר, ביניהן: BeyondTrust, Hunters, Very Good Security, BigID, ועוד.

הסיבוב הובל על ידי טמסק (Temasek) קרן ההשקעות של ממשלת סינגפור. שהיא מהמשקיעים הגדולים בעולם, המנהלת פורטפוליו של מעל 300 מיליארד דולר והחזירה תשואות מרשימה ויוצאת דופן של מעל 14% בממוצע לכל שנה ב-40 השנים האחרונות. אורקה סקיוריטי תמנף את תיק ההשקעות של טמסק ואת רשת הקשרים העולמית כדי להעמיק את חדירתה לשווקים.

משקיעים נוספים שהשתתפו בסיבוב הם קרן CapitalG של תאגיד אלפבית (Google), SAIC , Splunk Ventures, Redpoint Ventures, GGV Capital שמשקיעה בחברה בפעם השלישית, ICONIQ Growth ו- Silicon Valley CISO Investments, קבוצת אנג'לים המורכבת מ-50 מנהלי אבטחת מידע מובילים בארה"ב המשקיעים את הונם האישי והמומחיות שלהם בתמיכה בטכנולוגיה ובהצלחת החברה.

יואב לייטרסדורף, מייסד ושותף מנהל בקרן YL Ventures, שהובילה את סבב הסיד באורקה הוסיף: "הנסיקה המטאורית של אורקה והצלחתה המוכחת תוך זמן קצר ביססו את מעמדה כמובילת תחום אבטחת הענן בתעשייה השווה מאות מיליארדי דולרים. אורקה שינתה את פני התחום בתקופה בה יש דרישה הולכת וגוברת לפתרונות סקיוריטי לכמות העצומה של המידע שעולה לענן. רמת העניין יוצאת הדופן שהתקבלה מצד משקיעים סביב הגיוס הנוכחי מהווה הצהרה ברורה על אמון בחברה וציפייה להמשך. אורקה היא אחת ההשקעות המשמעותיות ביותר של קרן YL Ventures ואנו ממשיכים לתמוך בה בדרכה להיות מעצמת סייבר סקיוריטי".