טקס פרסי הנדל"ן של duns 100  מבית d&b (דן אנד ברדסטריט) התקיים במסגרת אירוע עיר הנדל"ן באילת ובנוכחות שר הבינוי והשיכון זאב אלקין.

את הערב פתח דורון כהן,  יו"ר דן אנד ברדסטריט ישראל. "מזה שני עשורים אנחנו מעניקים אותות הוקרה למנהלים שעומדים בראש המחנה ומהווים דוגמה ומופת לכולנו", אמר בנאומו. "מצוינות היא ערך עליון, יש הרבה חברות בשוק אבל תמיד יחפשו את המצוינות. דן אנד ברדסטריט ציינה לאחרונה שישים שנות פעילות, אנחנו מסייעים ללקוחות לדעת ולהחליט. אנחנו מודעים לגודל האחריות שניצבת על כתפנו, להעניק לכל לקוח מידע בזמן אמת שיאפשר לו לקבל החלטות בצורה הטובה ביותר. אנחנו מנטרים כל שביב מידע וכל אינדיקציה ואנחנו חלק מהותי לכל בעלי העסקים, בדגש גם למי שעוסק בענף הבנייה והנדל"ן".

״ענף הנדל״ן מהווה כיום קטר כלכלת הפנים במדינת ישראל", אמר שר הבינוי והשיכון זאב אלקין. "אנו פונים בימים אלו, במגוון מישורים להסיר את החסמים ולהתגבר על המכשולים בענף הנדל״ן כולו ובתחום ההתחדשות העירונית בפרט, על מנת לאפשר את המשך תנופת הבנייה בישראל בצורה הטובה והיעילה ביותר. לצד התקופה המורכבת שפקדה בשנתיים האחרונות את המשק בישראל ואת העולם כולו, חברות הנדל״ן בישראל המשיכו בפעילות ענפה ופעלו בכדי להניע את תנופת הבנייה והייזום בישראל".

"בסביבת עסקים מורכבת ורווית צמתי קבלת החלטות", הוסיף אלקין. "חברות גדולות וקטנות כאחד זקוקות למידע עסקי מקיף ונעזרות בחברות כדוגמת דן אנד ברדסטריט כדי לקבל את ההחלטות הטובות ביותר. אני שמח להיות כאן הערב, יחד עם המצוינים שבמצוינים בענף ולהוקיר את פעילות הנדל״ן בארץ שאני בטוח שתמשיך להצעיד את מדינת ישראל קדימה״.

הזוכים באות המצוינות בנדל"ן של דן אנד ברדסטריט (צילום: ניב קנטור)
הזוכים באות המצוינות בנדל"ן של דן אנד ברדסטריט לשנת 2021 | צילום: ניב קנטור

ערן רולס, יו"ר מרכז הבנייה הישראלי, שארגן את אירוע עיר הנדל"ן נשא גם הוא דברים ונתן מיקוד לעמותות שהוזמנו לכנס. "הבאנו קרוב למאה עמותות שעיר הבנייה מארחת", אמר. "אנחנו מבקשים לבוא ולתת זרקור לאנשים שהופכים את החיים במדינת ישראל לחיים יותר ראויים, יותר שווים. ומי שעושה את זה הם אנשי העמותות שמקדישים את חייהם להפיכת ישראל למקום שיותר טוב לחיות בו. הם עושים תיקון עולם אמיתי". 

את הזוכים בחרה ועדה המורכבת מחברי דירקטוריון דן אנד ברדסטריט וחברי הנהלת כנס עיר הנדל"ן באילת. הזוכים נמצאו לראות הועדה כי הצטיינו בקריטריונים הבאים: מובילות בענף הנדל"ן לאורך זמן, ראייה אסטרטגית וחזון לטווח ארוך, תוצאות עסקיות מרשימות, שדרת ניהול יציבה, החברה מוכרת כבעלת השפעה חיובית, תדמיתית וכלכלית במשק.

סמנכ"ל שיווק ומכירות אריאל שרייבר ואבי בן חמו מנכ"ל מ.ש אלומיניום העניקו את אות המצוינות העסקית בתחום הבנייה לחברת אשטרום, שמובילה מזה שישה עשורים את תחום הבנייה והנדל"ן. "אנחנו גאים להיות חלק מהענף", אמר "הקבוצה תמשיך לבנות פרויקטים תשתיות משמעותיות, מתחמי מגורים ומשרדים.  הנכס הגדול שאנחנו מטפחים הם העובדות והעובדים שהם העוצמה של הקבוצה הרבה שנים קדימה".

אופיר שמואל, עומר גוגנהיים ואיתן צור (צילום: ניב קנטור)
אופיר שמואל, עומר גוגנהיים ואיתן צור | צילום: ניב קנטור

עו"ד תמי פירון סמורדינסקי, ראש מחלקות התשתיות, הפרויקטים והנדל"ן במשרד מ. פירון ושות' ויורם ארנון בעלים מור השקעות ואחזקות העניקו את אות מצוינות עסקית בתחום ייזום נדל"ן לאפריקה ישראל מגורים. "מרגש מאוד לעמוד פה היום", אמר מנכ"ל החברה מיכה קליין. "העובדים של אפריקה ישראל מגורים שעושים לילות כימים בדביקות, נחישות וערכיות אמיתית כדי ליזום פרוייקטים, לאכלס ולבנות אותם במציאות מורכבת שכולנו מכירים". 

אופיר שמואל מנהל השיווק בדן אנד ברדסטריט ואיתן צור מנכ"ל מרכז הבנייה הישראלי העניקו את אות המצוינות העסקית בתחום פינוי בינוי לאשדר חברה לבנייה. "אנחנו באמת מתעסקים יומם וליל בהתחדשות עירונית ואני רוצה להגיד תודה לדיירים שנתנו לנו המון", אמר המשנה למנכ"ל עומר גוגנהיים. "אנחנו מטפלים ב-4,250 משפחות ברחבי הארץ". 

אריאל שרייבר סמנכ"ל מכירות ושיווק בדן אנד ברדסטריט ויעקב סיסו שותף מנהל בקרן יסודות העניקו את אות מצוינות עסקית בתחום תמ"א 38 לאקו סיטי יזמות ובנייה. אילי בר ודודו רשף, מנכ"לים משותפים של החברה קיבלו את הפרס. "אנחנו משנים חיים של אנשים ופנים של ערים", אמר אילי בר. "אם יש מצוינות זה רק אם אתה קם בבוקר ומצליח לעמוד במילה שלך". 

אפרת שגב סמנכ"ל דאטה ואנליזה ודן אנד ברדסטריט ועידן רולס העניקו את אות המצוינות העסקית בתחום המלונאות לרשת מלונות פתאל. "בשנה וחצי האחרונות ענף המלונאות היה תחת מכבש וגם אנחנו, כחברה שפעילה ב-20 מדינות באירופה ספגנו מכה חזקה. אבל בזכות הנחישות החברה צליחה להתמודד בצורה מאוד יפה עם המשבר. יש פה גאווה וציונות רבה על מה שהחברה עשתה באירופה, יש לנו 220 בתי מלון מתוכם 170 באירופה, זה נחשב לרשת בינונית עד גדולה באירופה. רק לאחרונה זכינו בכבוד גדול שהמותג לאונרדו נבחר למותג המוביל בקרב מדינות דוברות גרמנית (גרמניה אוסטריה ושווייץ)". 

דנה סנדר, מנכ"ל ובעלים ארנו קפיטל ואפרת שגב סמנכ"ל דאטה ואנליזה בדן אנד ברדסטריט העניקו את פרס 'אישה פורצת דרך לנחמה בוגין, מייסדת ובעלים נחמה בוגין שמאות וייעוץ מקרקעין. "כששואלים אותי איך אפשר להצליח אני משתדלת לשמור על שלושה דברים נדיבות, צניעות ואופטימיות", אמרה עם קבלת הפרס. 

יו"ר ובעלים של דן אנד ברדסטריט דורון כהן ואריאל שרייבר ושר הבינוי והשיכון זאב אלקין העניקו את אות מפעל חיים לאבי בן אברהם, בן 85, יו"ר חברת צמח המרמן, ששימש כמנכ"ל החברה מיום היווסדה ופועל בענף הנדל"ן יותר מ-50 שנה. בן אברהם סיים את התואר הראשון שלו בטכניון ב-1962. בשנת 1967 מונה לתפקיד מהנדס במשרד הביטחון וב-1969 מונה למנכ"ל בחברת צבי המרמן שעסקה בבנייה ותעשייה, בשנת 1996 הוקמה צמח המרמן מאיחוד ההון האנושי של שתי החברות כשבן אברהם המשיך לשמש כמנכ"ל. "הגיעה קריאה מהמשפחה להתייצב והפכתי להיות מנכ"ל המרמן", סיפר. "מאז בנינו את צמח המרמן והשותפות לא התפרקה מעולם".