פורום Duns 100 כינס את בכירי ענף הנדל"ן בישראל כדי לדון על עליית המחירים, הצעדים שהממשלה צריכה לנקוט, על הירידה במכירה של דירות חדשות ועל הנושאים הבוערים בענף.

"עד שלא יטפלו בהיצע ויגדילו אותו באופן משמעותי לא יוכלו לנצח את כוחות השוק", אמר רון אבידן, מנכ"ל אזורים. "יש 1001 דברים שצריך לעשות כדי באמת להגדיל את ההיצע, ולא רק לייצר כותרות. שיווקנו השנה 70-80 אלף יחידות דיור, זה לא באמת משפיע על השוק, מכיוון שאלה לא באמת קרקעות זמינות לבנייה שמאפשרות למכור את הדירות לשוק שכל כך צמא להן".

"מה שאנחנו רואים בעצם זה כשרוצים יכולים", אמר מיכה קליין, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים. "הקצב הגבוה של השיווקים יכול וצריך להימשך, אבל זה לא הפתרון היחידי. הפתרון צריך להיות פתרון כולל, שיכלול לא רק את השיווקים הרבים של רמ"י, אלא גם שיווקים ועידוד של קרקעות פרטיות באזור המרכז, חדרה, הרצליה ורבים אחרים. בנוסף, צריך לתמרץ את הרשויות המקומיות. סך כל הפתרונות האלה, כולם ביחד ולא כל אחד בנפרד יכולים להביא פתרון שיעשה שינוי מהותי במכלול הבעייתי שאנחנו נמצאים בו היום".

"אי אפשר לדבר על צעדים קצרי טווח", אמר ארנון פרידמן, מנכ"ל אשדר חברה לבנייה. "כי השוק שלנו מתנהג לטווח הארוך. הממשלה בעיקר צריכה להגדיל את ההיצע הזמין לבנייה גם כדי להגדיל תקציבים לתשתיות כדי שאפשר יהיה לבצע תשתיות שישרתו את השכונות החדשות ולעודד את הרשויות המקומיות להגביר את התוספת של יחידות דיור בתחום שלהן. בעיקר בתחום ההתחדשות העירונית".

שלום שי, יו"ר ובעלים, דונה חברה, ציין כי כדי לטפל במשבר הדיור המדינה יכולה בין היתר להוריד את מחירי הקרקעות על ידי כמה צעדים. "המדינה יכולה להגדיל את כמות ההיצע של הקרקעות, לקצר תהליכי בנייה, להקטין את הדרישות בתב"ע ליזמים".