פורום duns100 שהתקיים השבוע במלון רויאל ביץ' בתל אביב כינס השבוע את בכירי ענף המשפט בתחום דיני נזיקין ורשלנות רפואית לדון על השנה יוצאת הדופן שעברה על הענף. התפשטות נגיף הקורונה, האסון במרון והאלימות בערים המעורבות בזמן מבצע שומר החומות - שוחחנו עם חלק מהמשתתפים על הנושאים הבוערים בתחום. 

"תקופת הקורונה איתגרה גם אותנו ולא פחות את הלקוחות שלנו", אמר עו"ד רן שפירא ממשרד עורכי הדין אלמוג שפירא. "מכיוון שהמון אנשים גם נמנעו מלפנות בשביל לקבל שירות משפטי. קל וחומר בית המשפט שלא יכל לתת שירות משפטי. אנחנו נרגיש את ההשלכות בעיקר בתחומי העיסוק שלנו, יהיו הרבה יותר תיקים שנוגעים בתחום הזה".  

עורך הדין אריק ריביצקי, מהמשרד אריק ריביצקי אלעד דנוך, מסביר שעיקר התביעות בעידן הקורונה מופנות כנגד מקומות העבודה או למוסדות הרפואיים בגין רשלנות רפואית. "כל תביעה שתוגש נגד מוסד רפואי או כנגד מקום עבודה שתציב במרכז את אי העמידה בהנחיות תצטרך להביא גם בחשבון את האשם התורם של האזרח, העובד על אי שמירה על כללי הקורונה". 

אחד מהנושאים העיקריים שעלו לדיון בפורום היה הטיפול המשפטי בנפגעי האסון במרון. "אני חושב שהמדינה צריכה לתת פתרון ביניים", אמר עו"ד אסף ורשה, שותף מנהל מייסד של משרד ורשה אסף ושות'. "לא חושב שהיא צריכה לשלם על הכול אבל היא צריכה להגיד למשפחות שהיא מוציאה כספים כדי שיוכלו להמשיך להתנהל בחייהם".