פורום duns 100 יכנס מחר (רביעי) את בכירי ענף המשפט בישראל כדי לדון על הנושאים הבוערים. שנה סוערת עברה על ענף המשפט בישראל, בין היתר בעקבות המאבק על שימור העובדים הקיימים, כשהתחרות היא לא רק מול המשרדים אלא גם מול חברות ההיי-טק. 

במסגרת הפורום יפורסם גם דירוג המשרדים המובילים היוקרתי של duns 100 כלי חשוב למשרדים בשימור ובגיוס עובדים. "יש לנו את הזכות להוקיר את המשרדים המובילים", אמרה אפרת שגב סמנכ"ל דאטה ואנליזה ב-d&b. "יש הרבה מאוד משרדים טובים, יש מעט מאוד משרדים מובילים. המובילות מתבטאת בכמה פרמטרים: מספר עורכי הדין, מה שנותן אינדיקציה על כמה המשרד מוביל בהרבה מאוד תחומים – הרבה לקוחות, הרבה עבודה". 

מה שמאפיין את עולם המשפט החדש הוא ההתחזקות של המשרדים הגדולים והמיזוגים שמאפשרים למשרדים לתת הצעת ערך טובה יותר לעורכי הדין ואפשרות להתחרות עם התנאים של תעשיית ההיי-טק. "אחת התופעות המשמעותיות שעובר הענף היא מגמת המיזוגים ובפרט ההיעלמות של המשרדים הבינוניים ומיזוגם אל תוך המשרדים הגדולים", מסבירה אפרת שגב, סמנכ"ל דאטה ואנליזה ב-d&b. "התופעה הזו באה לידי ביטוי בעיקר בשנה החולפת מה שישפיע גם על הדירוג".