שרת האנרגיה קארין אלהרר ביקרה היום (שני) במתקן ההפעלה של חברת סטורג' דרופ בנמל אשדוד. במהלך הביקור שי כהן, מנכ"ל החברה, הציג לה את מערכת ה HyDrop אותה פיתחו בשנתיים האחרונות.

לדברי החברה, המערכת שפיתחה יכולה לדחוס אוויר ל 80 bar ומייצרת חשמל לכל צורך, באמצעות אנרגיה סולארית וללא כל פליטה של מזהמים. סטורג' דרופ שהוקמה לפני כשנתיים, ובראשה עומד הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, עוסקת בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות לאגירת אנרגיה ירוקה וקור. 

"כל העולם מחפש טכנולוגיות חדשות כדי לעבור לאנרגיות מתחדשות ואני גאה שישראל עומדת בחזית", אמרה השרה אלהרר. "המיזם של סטורג' דרופ הוא עוד הוכחה ליכולות הישראליות ונעשה הכול כדי לקדם יחד את הטכנולוגיה הישראלית"

גדי איזנקוט, יו"ר חברת סטורג' דרופ מסר: "הביטחון הנדרש בתחום האנרגיה, הוא מרכיב הכרחי בביטחון הלאומי שלנו כמדינה. אנחנו רואים כעת עד כמה יכול להשפיע בצורה משמעותית על העולם כולו. החזון שלנו בתחום האנרגיה המתחדשת יצליח להוות יוזמה וחדשנות לקדימה. בעיניי מדובר בפלא"

 "אני רואה בחדשנות ושמירה על הסביבה שני יעדים אסטרטגיים, שיכינו את החברה לתחרות וישפרו את ביצועיה", אמרה אורנה הוזמן בכור יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד. "סטורג' דרופ הינו אחד מהסטארטאפים הראשונים הפועלים בחברה. הדירקטוריון אשר יזם  את סיגמנט החדשנות וייסד את החממה הטכנולוגית בנמל, שמח לראות את חזונו קורם עור וגידים בדמות השקת המערכת של סטורג' דרופ, שהנו אחד מעשרות הסטרטאפים הפועלים בנמל".