הראל סקעת באירוויזיון 2 (צילום: רויטרס)
הראל סקעת באירוויזיון | צילום: רויטרס

למרות ההימורים,הגבוהים והתמיכה שקיבל מרבים, כשהסתיימה ההצבעה בגמר האירוויזיון, ולמרות 10 נקודות מהולנד ומפינלנד, לא זכה הראל סקעת לזכות באירוויזיון ה-55 של שנת 2010, וסיים במקום ה-14 עם 71 נקודות בלבד. הזוכה באירוויזיון היא גרמניה, עם הזמרת לנה והשיר "Satellite", שזכה ל-246 נקודות.

מדינות שנתנו נקודות לישראל: אלבניה 4 נקודות, בוסניה הרצגובינה 1, פינלנד 10, סלובניה 6, אזרבייג'ן 5, צרפת 1, סלובקיה 8, אוקראינה 3, נורבגיה 5, קפריסין 2, בלרוס 8, אנגליה 3, הולנד 10, מולדובה 1, גיאורגיה 4 נקודות.

הראל סקעת זכה ב-3 פרסים: "אני גאה ומאושר"

על תוצאות האירוויזיון הגיב הלילה הראל סקעת: "אני גאה ומאושר מהייצוג והביצוע. הבאנו כבוד אמנותי לישראל. זו היתה חווייה כייפית ונהניתי מכל רגע. צריך לזכור שזה רק ספורט. הרגע המרגש של הערב מבחינתי היה כשקיבלנו שלושה פרסים אמנותיים מאנשי מקצוע כאן באירופה: פרס האמן המוצלח, פרס העיתונות להופעה ופרס הכותב והמלחין לשיר. זו פעם ראשונה שמשלחת אחת זוכה בכל שלוש הפרסים".

בתחרות עצמה הדברים נראו ורודים יותר. הראל סקעת, נציג ישראל, עלה לבמה כמבצע ה-24 מתוך 25 מדינות שהעפילו לגמר האירוויזיון, ונתן את הביצוע של החיים שלו לשירו "מילים". זה היה ביצוע מדויק, מלא רגש, סוחף ומדהים ברובו - ביצוע כמעט מושלם, שהיה יכול בקלות להיות גם מנצח שכזה, ביצוע מהטובים שנתנה ישראל בכל תולדות האירוויזיונים עד כה.

האופטימיות שלפני הגמר

מול הראל סקעת התחרו נציגי גיאורגיה, אוקראינה, טורקיה, אירלנד, קפריסין, אזרבייג'ן, רומניה, ארמניה ודנמרק (שעלו מחצי הגמר שלו), בוסניה-הרצגובינה, מולדובה, רוסיה, יוון, פורטוגל, בלארוס, סרביה, בלגיה, אלבניה ואיסלנד (שעלו מחצי הגמר הראשון), בריטניה, צרפת, גרמניה וספרד ("המדינות הממנות") ונורווגיה המארחת.

בחזרה הגנרלית השניה שנערכה אתמול קיבל הראל סקעת ציונים על הביצוע שלו מהשופטים ברחבי אירופה, שמשקלם בהצבעה הסופית של כל מדינה ומדינה עומד על 50 אחוזים (כשאת יתר ה-50% מעניק הקהל בהצבעות בתום התחרות). סקעת נתן ביצוע מצוין בחזרה הזו וזכה להתפעלות שופטים מרחבי היבשת.

הפאדיחה של הערב: המסתנן לשיר הספרדי

באמצע הביצוע לשיר הספרדי קפץ לבמה מעריץ שחיקה את תנועות המשתתפים בנאמבר ורקד איתם על הבמה במשך כחצי דקה, עד שגורש על ידי המאבטחים. הספרדים חזרו על השיר שלהם בסוף התחרות. צפו בקטע ההורס מצחוק.

>> הראל סקעת באירוויזיון - כל הפרטים