אמנם בישראל, למרות הסגר שיחל ביום ראשון, יש תחושה שקרית כאילו סוף המגפה כבר נמצא מעבר לפינה, אבל בתוך תחומי ארה"ב יש מדינות בהן שיא מספר המתים היומי נשבר בכל יום מחדש. הסוף אינו נראה באופק, ואחת התוצאות של המשך התפרצות המגפה באמריקה היא דחיית משפטים ודיונים משפטיים על מנת למנוע התקהלות.

זו בדיוק הסיבה שמשפטו של אר. קלי, כוכב הארנ'בי שמואשם בפורנוגרפיה בילדים ושיבוש הליכי חקירה  יידחה ל-13 בספטמבר, כך דיווח אתמול עיתון הניו יורק טיימס, שהוסיף כי השופט המחוזי, הארי ד. לייניוואבר, ציין שהתאריך יכול להשתנות שוב ושוב.

ההתפתחות האחרונה בפרשה המזעזעת הייתה לפני שבועיים, כאשר פיית' רוג'רס, אחת מקורבנותיו של קלי, הגישה בקשה רשמית לחשיפת מסמכיו הרפואיים. רוג'רס טוענת שבזמן מערכת היחסים הארוכה שלה עם קלי הוא היה נועל אותה בחדרה, ובאחת הפעמים אף גילתה שנדבקה ממנו בהרפס. 

על מנת להוכיח את טענותיה בבית המשפט, רוג'רס דורשת מהזמר, שכידוע הפך למוקצה בקרב הציבור האמריקאי, להגיש לביהמ"ש דו"ח רפואי מפורט על מצבו הרפואי אז והיום.

אר קלי (צילום: Getty Images)
אר קלי | צילום: Getty Images

בכתב האישום נגד קלי נטען כי במשך כ-20 שנה הוא ניהל "מפעל לסחיטה של קטינים שכלל מנהלים, שומרי ראש, נהגים, עוזרים אישיים ושליחים שגייסו נשים ונערות צעירות לקיים עמו יחסי מין", עד שלבסוף ,הוא נעצר ב-2019, ומאז כלוא מאחורי סורג ובריח.

בטענה שהועלתה על ידי עורכי דינו של קלי, נטען כי הוא שוהה בבידוד כבר תקופה ארוכה בגלל התפשטות הקורונה בבתי הכלא בארה"ב, ושהוא נפגע נפשית מבידודו. "בפן הנפשי אני חושב שהוא סובל מאוד ממגבלות הקורונה כי הייתה להם התפרצות גדולה בכלא", טען בפני המגזין הניו יורקי פרקליטו מייקל לאונרד. "זה היה בידוד ארוך ומכביד, אבל מצד שני אני חושב שהוא כבר להוט להגיע למשפט".

כזכור, באוקטובר האחרון פרסמנו כי עורכי דינו טענו ש"הסוהרים בבית הכלא עודדו אסיר אחר לתקוף אותו", ובתחילת 2019 בתו של הזמר יצאה נגדו בפומבי אחרי שתיקה של שנים והתייחסה לשערוריית ניצול המין של אביה. כעת נראה שהסאג במשפט המורכב צפויה להמשיך זמן רב מהמצופה.