אין תמונה
רובין גיב לפני חצי שנה

עוד טרגדיה קשה בעולם הפופ והדיסקו: אחרי ש"מלכת הדיסקו" דונה סאמר הלכה לעולמה רק לפני כמה ימים בגיל 63, מת הלילה בגיל 62 רובין גיב מלהקת ה"בי ג'יז", מי שיחד עם אחיו בארי ומוריס גיב הביא לעולם קלאסיקות נפלאות כמו "Night Fever", "Stain' Alive", "Tragedy" ו"Too Much Heaven", שמות של להיטים שסביבם ניתן לרקום אינספור בדיחות מקאבריות, וכמובן גם את "How Deep Is Your Love" ו-"More Than A Woman" הנצחיים.

רובין גיב, שנאבק משך שנתיים בסרטן הכבד והמעיים, הלך לעולמו בבית חולים בצ'לסי, לונדון, כשהוא מוקף באשתו דווינה ובילדיו - בניו רובין-ג'ון וספנסר ובתו מליסה. המשפחה הוציאה הודעה קצרה לתקשורת: "עצב גדול, המשפחה של רובין גיב מה'בי ג'יז', מכריזה בעצב רב שרובין הלך לעולמו היום, בעקבות מאבק ממושך במחלת הסרטן וסדרת ניתוחים. אנו מבקשים לשמור על פרטיותינו ככל הניתן". אחיו של רובי, בארי גיב, שכאמור היה איתו חבר ב"בי ג'יז" וליווה אותו משך חודשים במאבקו במחלה, התאבל עליו מצדו השני של האוקיאנוס, אחרי שחזר לאמריקה.

בחודשים האחרונים גילה רובין גיב סימני התאוששות, אבל לאחרונה מצבו התדרדר שוב. הוא עבר ב-2010, כאשר התגלתה המחלה בגופו, ניתוח חירום להסרת חלק מהמעי שלו, לאחר שסבל מכאבים קשים בזמן קונצרט בבלגיה. בדיעבד הסתבר שאם לא היה מטופל במקום, הוא היה "מת תוך שעתיים".

בהמשך דיווח גיב על "התאוששות יוצאת דופן", לאחר שעבר סדרה של טיפולים וניתוחים, אבל אז התגלה בגופו סרטן נוסף שגרם לסיבוכים והתדרדרות במצבו ובין היתר לדלקת ריאות קשה. מנהלו נהג לומר ש"רובין נחוש בדעתו להחלים, הוא רק רוצה לחזור לעבודה, לשיר ולהופיע".

הטרגדיה של משפחת גיב

מותו של גיב טראגי במיוחד כיוון שהוא האח השלישי מבני המשפחה המוזיקלית המוכשרת שהולך לעולמו. אחיו התאום, מוריס גיב, מת גם הוא מסרטן דומה בשנת 2003. אח נוסף, אנדי גיב, שגם הוא היה זמר, מת בגיל 30 בשנת 1988. כעת ברי גיב נותר לבדו מבין הארבעה, והיחיד שחי מבין שלושת האחים שהיו חברים ב"בי ג'יז".

רובין גיב, שהונו הוערך בכ-110 מיליון ליש"ט, ביקר בישראל בשנת 2007 והתארח בהופעה של אביב גפן בהאנגר 11. יחד עם אחיו מוריס וברי הוא הרכיב כאמור את "The Bee Gees", אחת מלהקות הפופ המצליחות בכל הזמנים, שהתפרסמה בלהיטי הדיסקו הענקיים שלה ובקולות הגבוהים של האחים. מבקרי מוזיקה נהגו להתבדח על חשבונם שהם שרים עם מצבטים על איזור החלציים. הלהקה כבשה את העולם אחרי שבשנת 1977 כיכבו להיטיה בפס-קול הסרט "שיגעון המוזיקה" ("saturday night fever") בכיכובו של ג'ון טרבולטה.

בבריטניה ספדו לגיב וציינו שהבי ג'יז היו להקת הפופ השנייה בטיבה בבריטניה בכל הזמנים, אחרי הביטלס. בכתיבת שירים ולהיטים הם היו שניים רק לג'ון לנון ופול מקרטני, אומרים בממלכה המאוחדת. מלבד להיטי הענק שיצרו לעצמם הם כתבו להיטים גם לברברה סטרייסנד, סלין דיון, דיאנה רוס, דאיין וורוויק, דסטיניז צ'יילד, דולי פרטון וקני רוג'רס. 23 שירים שיצרו רובין ובארי ו-22 שירים שיצר מוריס, הגיעו למקום הראשון בבריטניה, על פני חמישה עשורים, מה שהופך את רובין גיב ואחיו לאמנים מהמשפיעים ביותר בפופ הבריטי בכל הזמנים.

אין תמונה
הבי ג'יז כפי שנעדיף לזכור אותם

>> אקסל רוז מציג: רגל פצועה ומסכת חמצן; תפילות נגד ליידי גאגא בפיליפינים