מה קורה לאקסל?

אקסל רוז בגשם (צילום: Buda Mendes, GettyImages IL)
צריך חמצן? אקסל רוז | צילום: Buda Mendes, GettyImages IL

"האם אתם יודעים לאיית 'Hematoma'?", כתב אקסל רוז בטוויטר שלו והתכוון לשטף הדם הכואב שנוצר בירך שלו, אחרי שנפל משולחן במועדון לילה רוסי, בו בילה אחרי ההופעה במוסקבה, שם פתחו גאנז נ' רוזס את הסיבוב האירופי שלהם.

ב-3 ביולי גאנז אנד רוזס תופיע בישראל, בפארק הירקון, והמעריצים בישראל מקווים שהכל יהיה בסדר עם הכוכב המתבגר. כי בינתיים מדווחים עיתוני בריטניה שאקסל נזקק למסכת חמצן כדי לצלוח בשלום את שלוש ההופעה שנתנה הלהקה באולם בדבלין, אירלנד. ה"סאן" הבריטי מפרסם שרוז נשם דרך מסכת חמצן כמעט שעה בזמן מצטבר, כשהגיטריסטים של "גאנז" מנגנים סולו ועוד סולו כדי לחפות על היעדרו.

אין תמונה
מישהו יודע לאיית "שטף דם"? הרגל של אקסל

אולם מסתבר שאקסל כלל לא מסתיר את העובדה שהוא נזקק לחמצן בהופעות. רוז סובל מבעיות בריאות כבר כמה שנים, ועוד בסיבוב הופעות משנת 2006 הוא מחזיק מאחורי הקלעים, באוהל קטן שלצד הבמה, מסכה ובלון חמצן בהם הוא נעזר כדי לנשום בין השירים. אגב, באותו אוהל מחזיק אקסל את התלבושות שהוא מחליף בין החלקים בהופעה.

מסכת החמצן של אקסל רוז

אקסל, במבלפוט וחבריהם ל"גאנז" עלו לבמה אחרי 22:00, בשעה וחצי איחור. למרות האיחור בצילומים של הקהל שצילם במבלפוט אפשר לראות שאלפי המעריצים  מריעים ללהקה. "אני מודה לכם שלא זרקתם עלי חרא", אומר להם אקסל, אחרי שבפעם הקודמת שהיה בדבלין זרקו עליו חפצים, ונותן להם שלוש שעות הופעה. מעניין באיזו שעה הוא יעלה להופיע בפארק ומתי תסתיים ההופעה. בכל מקרה - מדובר בהופעה שאסור להחמיץ, כי אקסל וגאנז עומדים לנגן בה את כל הלהיטים הגדולים שלהם. יהיה גדול.

 

גם הפיליפינים נגד ליידי גאגא

אין תמונה
ליידי גאגא בקליפ "Judas"

ליידי גאגא כנראה לא מבינה רמזים, ובמקום להגיע להופעה בישראל ממשיכה בטור שלה במזרח אסיה. בקוריאה הנוצרים טענו שהיא "מפיצה פורנו והומוסקסואליות", באינדונזיה אומרים שהיא "שליחתו של השטן" ועכשיו הנוצרים הפיליפינים נעלבו מהשיר שלה "Judas", ומנסים למנוע ממנה להופיע אצלם בבירה מאנילה מחר ומחרתיים (שני ושלישי).

גאגא נחתה היום (ראשון) בפיליפינים, אחרי שבסוף השבוע הפגינו אלפי צעירים נוצרים אדוקים בגשם שוטף במרכז הבירה בדרישה לבטל את הופעותיה של ליידי גאגא במדינתם. זאת למרות שהרשויות בפיליפינים הבטיחו שלא יאפשרו לכוכבת הפרובוקטיבית לבצע "מעשים וולגריים" בצמד הופעותיה.

ליידי גאגא בקליפ "Judas"

"אנחנו פגועים בעיקר מהשיר 'Judas' שבו הרהיבה הזמרת עוז והפכה את הסיפור של ישו ויהודה איש קריות על פיו", אמרו בזעם נציגי המפגינים לתקשורת המקומית. "האישה הזו שמה את ישו ללעג", הוסיף מארגן ההפגנה, שהבטיח כי נגד גאגא תוגש תלונה במשטרה אם תשיר את "Judas" בהופעה (אגב, לא בטוח שגאגא שמה לב, אבל הפיליפינים גרים ב"פיליפינים", תארו לכם שהאמריקאים היו גרים ב"אמריקאים").

 

הלילה: טקס פרסי הבילבורד

אדל  (צילום: Gettyimages IL, getty images)
כן גם מחר תראו הרבה את הפרצוף שלי. אדל | צילום: Gettyimages IL, getty images

ואפרופו גאגא, הלילה יערך בארה"ב טקס פרסי ה"בילבורד". התחזית: אדל, אדל ואדל. הדיווה הבריטית מועמדת 18 (!) פעמים לזכות בפרס באירוע היוקרתי, בין היתר לפרסים הבאים: האמן הטוב ביותר (לנשים וגברים כאחד), האמנית-אישה הטובה ביותר, והאלבום המוביל על "21". הלהיט הענק שלה "Rolling in the Deep" מועמד ל-7 פרסים.

אחרי אדל ברשימת המועמדים לפרסים נמצא הצמד המצליח LMFAO עם 17 מועמדויות, ריהאנה עם 13 מועמדויות, ליידי גאגא וליל' וויין עם 10 מועמדויות כל אחד. השלוש, אדל, ריהאנה וגאגא מתחרות ביניהן ברוב הקטגוריות הנשיות.

LMFAO או קולדפליי?

בקטגוריית ההרכב הטוב ביותר צפוי קרב ענקים בין LMFAO לבין קולדפליי והבלאק אייד פיז שעדיין חזקים מאוד. ג'סטין ביבר מועמד על אלבום הכריסטמס בקטגוריית אלבומי הפופ וכאמן-גבר הכי טוב השנה. ביונסה מועמדת על "4" בקטגוריית אלבום ה-R&B.

המועמדים לפרסי ה"בילבורד" נקבעים משקלול שעושים אנשי המגזין האמריקני, המבוסס על דירוג מצעדי ה"בילבורד" השונים לאורך השנה ועל מידע המתקבל ממכירות אלבומים, הורדות אלבומים חוקיות, הורדות שירים חוקיות, שידורים ברדיו, סיבובי ההופעות, צפיות בקליפים והאזנה לשירים דרך יו טיוב, VEVO, פייסבוק וטוויטר ועוד שירותי מוזיקה מקוונים אחרים.

>> כל המועמדים לפרסים

>> ברוס ספרינגסטין היה ענק בהופעה בברצלונה