ביונסה עם מחשוף פלאי (צילום: Larry Busacca, GettyImages IL)
לא ידעו. ג'יי זי וביונסה | צילום: Larry Busacca, GettyImages IL
זעם בניגריה: נשיא ניגריה בזבז מליון דולר מכספי קרן סיוע שנועדו לסייע לרעבים בארצו - על פסטיבל מוזיקה שבו כיכבו ביונסה וג'יי זי. הפסטיבל התרחש בשנת 2006 וכלל גם הופעות של סנופ דוג, מיסי אליוט, באסטה ריימז וקיירה. על פי פרסום ב"דיילי מייל" הבריטי ביונסה וג'יי זי כלל לא ידעו שהכסף שמשולם להם נועד לסייע לרעבים באפריקה, מה שלא מונע מהעיתונות באפריקה להשתולל בכעס. איפה הם ואיפה ה-80 אלף שקל לשרית חדד על שני שירים לביבי?

הסיפור צף כעת על פני השטח לאחר שבשבוע שעבר שילמו בניגריה חצי מליון דולר לקים קרדישיאן עבור השתתפות באירוע שבו נכחה במקום 45 דקות ודיברה למיקרופון במשך 45 שניות. כמו כן דווח שבשנים האחרונות הופיעו בניגריה גם ריהאנה, אר קלי ואשר, אך לא פורסם כמה כסף שולם להם ומה היה מקור הכסף.

 

קנייה ווסט מקנא בג'סטין טימברלייק ותוקף את ג'יי זי וביונסה

אין תמונה
פה גדול. קנייה ווסט בהופעה
ואם כבר ג'יי זי, ביונסה וקרדישיאן - אתמול בלילה הופיע קנייה ווסט בלונדון, וניצל את הלהיט "קליק" כדי לרדת קצת על החבר הטוב שלו ג'יי זי ועל שיתוף הפעולה שלו עם ג'סטין טימברלייק. כנראה שאחרי שיתוף הפעולה המוצלח באלבום "Watch The Throne" וסיבוב ההופעות המוצלח מאוד שבא בעקבותיו, קנייה קצת מקנא בטימברלייק ש"גנב" לו את ג'יי זי מתחת לאף. השניים, טימברלייק וג'יי זי, לא רק שהופיעו יחד בטקס ה"גראמי" ובקליפ של הלהיט המשותף "Suit & Tie", אלא גם הכריזו בסוף השבוע על סיבוב הופעות משותף שצפוי לכלול 12 הופעות ענק. התוצאה היא מה שעד לא מזמן נחשב דמיוני - קנייה ווסט "יוצא" על החבר הכי טוב שלו בעולם המוזיקה ואפילו על אשתו.

אני אוהב את ה'הוב'", רפרפ קנייה ווסט והתכוון לג'יי זי (הבעל - הוב - של ביונסה), "אבל אני לא מזדיין עם ה'Suit & Tie' הזה!". ווסט, כידוע, מתעב את טקס פרסי ה"גראמי" ואת המפעל כולו, בעבר עורר בו שערוריות וטען שה"גראמי" נגוע בגעזנות. ההופעה המשותפת של ג'יי זי וג'סטין טימברלייק ב"גראמי" האחרון לא הוסיפה לאהבתו לאירוע הגרנדיוזי והוא שחרר את האמירה: "הגראמי יכולים למצוץ לי את הזין!".

בהמשך "ירד" קנייה ווסט על התאגידים הכלכליים ואמר בלעג: "אולי תתמכו בי? אולי אמכור את המשקאות שלכם? אני 'ניגר' נחמד עכשיו. אני יכול אפילו לחזור ללבוש את חולצת הפולו הוורודה שלי" - אמר מי שעולה לבמה בחודשים האחרונים עם מסכה מפחידה ובגדי עור.

ביונסה, ג'יי זי, קנייה ווסט, קים קרדישיאן, טקס BET (צילום: Christopher Polk, GettyImages IL)
קנאת הקרדישיאן. קנייה ווסט, ביונסה וג'יי זי בימים יפים יותר | צילום: Christopher Polk, GettyImages IL
על ג'ייזי וביונסה אמר קנייה ווסט: "הם כבר הספיקו לשכוח מכל עם קטע עם ביונסה נכון? או קיי, קול" - כשהוא מתכוון לכך שג'יי זי וביונסה כביכול שכחו לו את זה שנלחם בשביל ביונסה כשהתפרץ באמצע נאום הזכייה של טיילור סוויפט בטקס פרסי אמ.טי.וי אמריקה בשנת 2009 וטען שהזכייה שלה לא מוצדקת כיוון שהקליפ של ביונסה הוא אחד הגדולים בהיסטוריה. את האמירה האחרונה אפשר לייחס לשמועות שביונסה לא סובלת את קים קרדישיאן, שנמצאת בהריון מקנייה ווסט - מה שהוביל לריחוק בין שני הפאוור קאפלס.

 

מדונה האמן הכי מרוויח בשנת 2012 באמריקה

מדונה בהופעה בישראל 2012 (צילום: ניר סלונים)
מה שקצת MDNA יכול לעשות | צילום: ניר סלונים

למרות שאנחנו בעידן הדיגיטלי, עדיין בתחום המוזיקה נותרו ההופעות החיות כגורם ההכנסה מספר אחד בקרב אמנים אמריקנים. כך עולה ממצעד 40 המרוויחים הגדולים לשנת 2012 שמפרסם מגזין ה"בילבורד" האמריקני. מכירות האלבומים ממשיכות לרדת, לעומת עליה בהכנסות מרכישת שירים ואלבומים ברשת והאזנה להם בסטרימינג, ועדיין את הכסף הכי גדול בתעשיית המוזיקה באמריקה עושים אלה שממלאים אצטדיונים. 40 האמנים המרוויחים במוזיקה באמריקה עשו 68.9 אחוזים מהכסף שלהם בהופעות חיות. אם מוציאים מהרשימה את אדל וטיילור סוויפט, שלא הופיעו בכלל באמריקה ב-2012, מקבלים 72.5 אחוזים מההכנסות של האמנים המרוויחים שבאו מהופעות – כמו ב-2010 ויותר מב-2011.

מדונה מובילה את רשימת המרוויחים הגדולים של השנה עם 34.6 מליון דולר בשנת 2012 - 93.5% מהם מהופעות - עם המופע "MDNA" שהושק כזכור כאן בישראל. ברוס ספרינגסטין עם 33.5 מליור דולר – 92% מהסכום הזה מהופעות. רוג'ר ווטרס שלישי עם 21.16 מליון דולר הכנסות, כש-93.6 אחוזים מהם מגיעים מהופעות בשנה החולפת. הממוצע בכלל הטופ 10 של המרוויחים עומד על 84.2 אחוז מההכנסות מהופעות (כשג'סטין ביבר מוריד בהרבה את הממוצע עם רק 60.1 אחו הכנסות מהופעות).

במקום הרביעי ברשימת המרווחים בתעשיית המוזיקה האמריקנית לשנת 2012 נמצאים חברי להקת הרוק הכבד "ואן הלן" עם 20.18 מליון דולר. במקום החמישי זמר הקאנטרי קני צ'סני עם 19.14 מליון. בשישי "דייב מת'יוס באנד" עם 18.9 מליון. זמר הקאנטרי טים מק'גראו שביעי עם 18.3 מליון. גם במקום השמיני זמר קאנטרי – ג'ייסון אלדין עם 17.57 מליון. להקת קולדפליי רק במקום התשיעי עם 17.3 מליון דולר. ג'סטין ביבר כאמור עשירי עם 15.44 מליור דולר הכנסות ב-2012. אדל במקום ה-11 עם 13.9 מליון (וללא הופעות חיות כלל), סלין דיון במקום ה-13 עם 12.9 מליון, טיילור סוויפט רק במקום ה-15 עם 12.6 מליון (וללא הופעות), קרי אנדרווד ב-16 עם 11.9 מליון דולר, להקת ניקלבק במקום ה-17 עם 11.1 מליון, וברברה סטרייסנד סוגרת ת העשיריה השנייה עם 12.6 מליון דולר הכנסות באמריקה בשנה החולפת. הרשימה המלאה כאן.

 >> האם זמרת אחרת שרה במקום בריטני ספירס?