23:22 - מדונה סיימה את המופע הענק באיצטדיון בקריאות "שלום!", "סלאם!" וחותמת כמעט שעתיים של אקסטזה, במופע גדול ומרשים שבו להיט רדף להיט, והכל נראה מרהיב - הבמה, התאורה, המסכים, הרקדנים, הנגנים, והסאונד שלפרקים נשמע מצויין ולפרקים צרם באוזניים בווליום גבוה מדי.

מי שציפה שמלכת הפופ תנפק ביצועים קוליים מרהיבים דוגמת זמרות כמו ביונסה - נאלץ להסתפק רוב הזמן בפלייבק שירה, שמאפשר למדונה לרקוד, להשתולל ולהתפרע בזמן שהפלייבק רץ ברקע. מי שחשב שהוא מגיע למופע שעיקרו זמרת ששרה - מצא עצמו במופע בידור ענק ומרהיב. מצד שני, איפה עוד תוכלו לראות אישה בת 53 שנראית וזזה כמו בת 18.

פופוליטיקה, בהגשת מדונה אסתר לואיז צ'יקונה

רבים שיצאו מהמופע סיכמו אותה בכך שכבוד שמדונה הגדולה בוחרת במדינה כמו ישראל לפתוח בה סיבוב הופעות עולמי. מדובר אחרי הכל במלכת הפופ, המקבילה הפופית ללהקה בסדר הגודל של U2, אם רוצים להשוות לעולם הרוק, ופתיחת טור בינלאומי שלה היא אירוע מסקרן וחשוב בכל קנה מידה, וזה קרה פה, ממש אצלנו, באיצטדיון רמת-גן (הידוע לשמצה בקרב חובבי ההופעות). מצד שני, נוח היה למדונה לפתוח אצלנו את הטור שלה, לעשות כאן עשרה ימים של חזרות כמעט באין מפריע ו,להתגלח על הזקן" שלנו כדי לקחת מכאן את הלקחים להמשך הסיבוב.

הנאום הפוליטי של מדונה בעד השלום

באמצע ההופע החליטה מדונה לדבר בעד שלום במזרח התיכון: "תודה לכם שאתם מארחים אותי. אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להגיד כמה מילים על היותי כאן, דברים שחשובים לי. החלטתי להתחיל בישראל את סיבוב ההופעות שלי בגלל סיבה ספציפית ומיוחדת מאוד - הסכסוך במזרח התיכון, שמתרחש אלפי שנים וחייב להיעצר.

"אולי שמתם לב, יש כאן ארדונים לא ממשלתיים שמייצגים את ישראל ופלסטין ביחד, יש הרבה אנשים שבאו לכאן שלא יכולים להיות מעריצים שלי ולא לרצות שלום בעולם. גם בצוות המופע שלי, כולנו בדרכים שונות, אבל אנחנו בניו ובנותיו של היקום וכולנו בני אדם, בין אם מוסלמים, יהודים, נוצרים, בודהיסטים, אתאיסטים, גייז, סטרייטים, שחורים, אסיאתים, או לבנים - כולנו בני אדם, כולנו מדממים את אותו הצבע, וכולנו רוצים להיות אוהבים ונאהבים.

"קל לומר שאנחנו רוצים שלום בעולם, אבל אם נתעלה מעל האגואים שלנו, מעל ה'טייטלים' שלנו, מעל השמות של המדינות שלנו ושמות הדתות שלנו, ונתייחס לכל האנשים בעולם בהערכה, בהוגנות ובכבוד - אז אנחנו על הדרך לשלום. לא משנה כמה גבולות נשנה, לא משנה כמה אחוזים מהמולדת שלנו נחזיר בחזרה, לא משנה כמה דיבורים ולא משנה כמה מלחמות - אם לא נכבד כל אדם באשר הוא - לא יהיה שלום. תתחילו היום, תתחילו עכשיו, כל אחד ואחד מכם, אתם, כאן, אתם העתיד. ואם יהיה שלום כאן במזרח התיכון יהיה שלום בכל העולם. בבקשה תזכרו את זה"

פתיחת המופע ומבחר להיטים מתוכו

23:16 - על רקע הפעמונים מתחיל הקטע האחרון במופע: "Celebration".. תוך זמן קצר הוא הופך למסיבת ענק צבעונית עם ביט כבד ומקפיץ, רקדנים לבושים בצבעוניות שעפים עם מדונה על הבמה הקדמית ווידיאו על המסכים העצומים שנראה כמו מועדון הלילה הכי גדול בעולם. הבמה צבעונית, נוצצת וקופצת. ומדונה חוגגת עם הרקדנים והקהל נאמבר פרידה שכולו ניצחון מתוק.

שיא המופע: "Like A prayer"

23:10 - מעבר טבעי ל"Like A prayer" הלהיט הכי גדול של מדונה בכל הזמנים. היא עולה בחולצה שחורה וחצאית כסופה מאחוריה חבורת לבושים ככמרים בשורה ארוכה מרשימה והיא מרקידה את האיצטדיון. בפזמון זו כבר מדונה שמובילה מקהלת זמרים להמנון גוספל שמרים את כל האיצטדיון לגפיים ונענועים. אסתר אסתר, יהודייה יהודייה, אבל לא שוכחת את השורשים הנוצריים שלה. זה ללא ספק רגע השיא במופע, והשיא של השיא הוא קטע א-קפלה שבו המקהלה מוחאת כפיים באויר ומדונה יורדת לכיוון הקהל לשיר איתו. התאורה מסנוורת, מדונה שרה עוד פזמון על רקע השירה של המקהלה ואחרי השיא שוב נשמעים פעמוני הכנסייה איתם פתחה את המופע.

23:04 - מדונה עם גיטרה על במה מוגבהת מבצעת את I’m a sinner" ומסביבה מקפצים לוליינים מבמה גבוהה אחת לשניה. בהמשך מדונה נשארת לבד עם הגיטרה, התפאורה מתחלפת והשיר מתגבר בעוצמות שלו עד שהוא נשמע כמעט מיסטי. אז מצטרפים למדונה שלושה זמרי ליווי שהופכים את השיר למעין מיסה דתית בלטינית.

מדונה - "Express Yourself", "Born This Way" ו-Give Me All Your Luvin"

22:59 - מדונה על הבמה הקדמית עם הרקדניות, לבושות בשמלות נוצצות, ומדונה שרה את "I’m addicted", קטע דאנס חזק שבו הסאונד שלה מפלח את חלל האיצטדיון. לנאמבר מצטרפים (שוב) הטריו הבסקי "קלאקן", ורקדנים נוספים, והוא גדל מרגע לרגע. העוצמה של הסאונד מתגברת, גם הקצב, וחלקו השני של הביצוע הוא גדול, צבעוני ומרשים הרבה יותר כשהוא עובר לבמה הגדולה.

22:55 - קטע מעבר שבו הלוליינים של מדונה שוב הולכים על חבל וברקע קליפ מרהיב שלה עם עבודת וידיאו ארט יפהפיה, כשהיא שרה את  Nobody Knows Me

"Like A Virgin" בקצב ואלס

22:50 - מדונה מתחילה בקצב ואלס את "Like A Virgin". שרה על רקע פסנתר, כשלגופה חזיה שחורה בלבד בחלק העליון, רוכנת על הבמה הקדמית על הברכיים וממגנטת אליה את הקהל. ואז היא רוכת עם הפנם לרצפה, מתרוממת וממשיכה לשיר. שנים שהיא לא שרה את השיר הזה. ז רגע דרמטי שמנקז עשרות אלפי עיניים לאישה אחת שכורעת על ברכיה ושרה מהלב שיר פופ אותנטי עם משמעות וכאב עמוק שבה ממקום אמיתי. בסיום השיר מצטרף אליה גם פסנתרן במגבעת שחורה.

22:46 - דרך קריאות "Express Yourself" ובחולצה לבנה עם מכנס שחור מדונה עוברת ל"Human Nature" , שרה אותו בעמידה ובשכיבה ל הבמה על רקע מראות ענק שמוצבות על הבמה. תוך כדי השיר מדונה מורידה את החולצה הלבנה ונשארת בבגד שחור וסקסי. הקהל מריע.

22:41 - מדונה מבלה עם הרקדנים והקהל ב"The Erotic Candy Shop", שיר קליל ונחמד שזוכה לנאמבר עם מעט תשוקה והרבה כיף.

מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
מדונה מדהימה הערב את איצטדיון רמת גן ופותחת סיבוב הופעות בינלאומי | צילום: נעם וינד

22:36 - פיצוץ אטומי עם "Vogue" הנצחי. האיצטדיון על הרגליים ומדונה בתלבושת שכוללת מכנס שחור ולחולצה לבנה במעין תצוגת אופנה ענקית יחד עם התלבושות של הרקדנים שמזכירות תצוגות משנות ה-90'.

22:33 - מדונה מגיעה לקטע הסקסי של Justify My Love", בעיבוד טרי של המפיק האגדי וויליאם אורביט, עם אלמנטים מתוך הקאבר שלה למרווין גיי, "I want you", על המסכים תמונות שלה ואימג'ים מעט קינקיים, גם הרקדנים בתלבושות מוזרות, נאמבר שמשלב משיכה ודחייה.

22:28 - בתום הנאום הפוליטי בעד שלום מדונהנותנת ביצוע חגיגי ויפה במיוחד לMasterpiece" וחוזרת על הביטוי: "אין גבר שאי אפשר להרוס".

22:25 - מדונה נואמת על השלום (פירוט הדברים למעלה)

מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
"מאסטרפיס". מדונה על הבמה באיצטדיון רמת גן | צילום: נעם וינד
מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
"Celebration". מדונה בהופעה הערב באיצטדיון רמת גן | צילום: נעם וינד

"פתחו את לבכם"

22:20 - הטריו הבסקי "קלאקן" מצטרף עם תופים וכלי הקשה ומדונה שרה את Open Your Heart". קצת קשה להאמין אבל מדונה מסוגלת גם סתם לעמוד (או לשכב) על הבמה ולשיר את אחד מלהיטיה היפים, ללחוץ ידייים לקהל ולעשות גוד טיים, גם מבלי לעוף באוויר. לתוך השיר נכנס קטע משיר של הקלקאנים, שהוא בבסקית, אבל נשמע כמו שיר חסידי למחצה. הרקדנים מחוללים יחד עם מדונה באחד הקטעים השמחים של המופע.

22:14 - קטע מעבר לפני Turn Up The Radio בו מושמעים ומוקרנים קטעי שירים וקליפ של מדונה מתחילת דרכה, מ"Hollyday" ועד ימינו.  אחרי המעבר מגיע ביצוע "רוקיסטי" ללהיט כשמדונה עם גיטרה חשמלית ואיתה רקדנים שמאיישים על הבמה גיטרה חשמלית, בס ותופים.

על ליידי גאגא: "היא לא אני, אני זו לא היא!"

22:10 - הלהיט הגדול Give Me All Your Luvin" מרים את האיצטדיון. כמה שמחה עפה בו מכיוון הבמה לקהל וכמה אנרגיה טובה חוזרת בחזרה מהקהל למדונה ולרקדנים שמחוללים בבמה הקדמית לרגלי הקהל שבשורות הראשונות. הווליום היסטרי בקטע של "עלייה" בסוף האנמבר. מדונה חוגגת את הלהיט עד הסוף.

22:06 - מדונה חוזרת לבמה בשמלה לבנה-אדומה של מעודדת אמריקנית, מלווה ברקדניות לושות כמעודדות עם פונפונים וברקדנים לבושים כנגני תזמורת, גם הם במדי לבן-אדום, ושרה את "Express Yourself" להיט שמקפיץ את כל 33 אלף המעריצים שממלאים את איצטדיון רמת גן. הקהל מריע כשמדונה שרה קטע מ"Born this way" של ליידי גאגא, מחובר עם הלהיט דלה ומראה לגאגא מי היתה כאן קודם: "היא לא אני!" שרה מדונה כדי שיהיה ברור לכולם מי כאן המלכה האמיתית.

מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
מופע מושקע ומרהיב. מדונה על הבמה באיצטדיון רמת גן | צילום: נעם וינד

מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
"כמו תפילה". מדונה בהופעה הערב באיצטדיון רמת גן | צילום: נעם וינד

22:03 - קטע מעבר של הרקדנים בקדמת הבמה שמתחיל ב"Best Friends" וממשיך ל Heartbeat".

21:59 - מדונה על הבמה הקדמית עם גיטרה חשמלית שרה את I Don't Give A Fuck" רק היא והגיטרה בקטע עם צליל רוקיסטי חזק, ללא רקדנים. באמצע הנאמבר מופיע על המסכים הענקיים ניקי מינאז' ונותנת את הקטע שלה בשיר, אותו היא מסיימת: "יש רק מלכה אחת וזו מדונה!". בסוף השיר מתחלפת התפאורה, קטעים מהבמה עולים ויורדים, המוזיקה מתגברת עוד ועוד ומדונה עולה במרכז הבמה על פדסטל גדול עם היד מושטת כלפי מעלה.

21:55 - הרקדנים נושאים את מדונה חזרה לבמה ומתחיל "Hung up" עם קטע ריקוד סביב חבל שמתוח מעל הבמה.

מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
"Born This Way". מדונה מראה לליידי גאגא מי המלכה האמיתית | צילום: נעם וינד

מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
פעלולי במה ווידיאו יפהפיים. מדונה בהופעה באיצטדיון רמת גן עם המופע החדש | צילום: נעם וינד

21:52 - מדונה בין המעריצים שלמרגלות הבמה שרה את "Papa Don't Preach". על רקע הפלייבק. מעין הפוגה להיטית אחרי הקטע הדרמטי של "גאנג באנג".

21:45 - הטבח נמשך בשיר הדרמטי"Gang Bang" שבו מתנהל מעין קרב יריות בין מדונה לבין גבר שנכנס לדירה שלה שנבנתה על הבמה. על הקיר תלוי צלב ומדונה יורה שוב ושוב בגבר שמנסה לקום מהמיטה, יורה בו שוב ושוב וזועקת: "אני רוצה לראות אותו מת! אני אירה בו גם בגיהינום!. רודפת אחריו עם אקדח ענק ויורה גם כשהוא רץ לכיוון הקהל. קטע עם המון יריות עוצמתיות, אגרסיבי ביותר, סוג של סרט אקשן הזוי.

מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
"Express Yourself". מדונה והרקדניות באחד הקטעים היפים במופע | צילום: נעם וינד

מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
מבלה עם הקהל. מדונה בהופעה באיצטדיון רמת גן בפתיחת הסיבוב "MDNA" | צילום: נעם וינד

21:38 - מדונה שרה את Revolver" והרקדנים איתה באחד הקטעים הקשוחים שפותחים את המופע - היא יורה בהם באקדח והם נופלים.

21:35 - מדונה פותחת בלהיט החדש "Girl gone Wild". הווליום אדיר. הבמה ענקית. 800 מ"ר שטחה כ-20 מטר גובהה. מאחוריה ומצדדיה מסכי ענק עליהם מוקרנת עבודת וידיאו ארט מדהימה משולבת בדומתה של מדונה בגודל היסטרי.

21:33 - האורות באיצטדיון כבו והסאונד מהבמה מתחיל. קטע פתיחה של פעמוני כנסייה עם נזירים בגלימות אדומות. ברקע נשמעת תפילה בעברית ואחריה זעקות "Oh God ! Oh God ! Oh God!", כאילו מדונה עושה את זה ישירות עם השוכן במרומים. ואז מדונה, בכבודה ובעצמה עולה על הבמה. התרגשות גדולה נרשמת בקרב הקהל שמריע ממושכות ברעש עצום. הנגנים שלה ממוקמים בצידי הבמה, משאירים שטח עצום לרקדנים ולמלכת הפופ.

21:30 - האורות כבו באיצטדיון ואורות הבמה נדלקו, אבל אחרי דקה שוב הודלק אור מלא. עיכוב לא ברור בתחילת ההופעה.

המופע היה אמור להתחיל ב 20:45 ובמקום זה נהנו מערצי מדונה מסדרת להיטים של מייקל ג'קסון שמילאה את הרמקולים בפרגון גדול מצד מלכת הפופ למלך הפופ המנוח.

מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
בואו נעשה כאן מסיבה! מדונה בהופעה בישראל | צילום: נעם וינד

מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
"Justify My Love". מדונה בהופעה הערב באיצטדיון רמת גן | צילום: נעם וינד

טרום המופע

מלכת הפופ מדונה פתחה הערב בישראל סיבוב הופעות עולמי חדש, בהופעה היסטורית באיצטדיון רמת-גן, מופע שפותח את סיבוב ההופעות החדש "MDNA Tour". את זמנם של המעריצים הנעימו לפני מדונה הדי ג'יי והמפיק מרטין סולבייג, שחתום על הפקה מוזיקלית באלבומה החדש של מדונה והדי ג'יי עופר ניסים הישראלי, שנבחר אישית על ידי מדונה לחמם מנועים למופע.

מדונה הופיעה לעיני כ-33 אלף צופים. משך המופע עמד על כ-110 דקות, כמעט שעתיים, בהן היא ביצעה יחד עם הנגנים והרקדנים 23  שירים וקטעים ("נאמברים") - מהם כמה להיטים גדולים ומתוכם לפחות תשעה שירים מהאלבום החדש "MDNA" וביניהם קטעי מעבר. בקהל חיכו לשחקנים נטלי פורטמן, ג'ורג' קלוני וסשה בארון כהן.

ערב קודם לכן קיימה מדונה חזרה גנרלית באיצטדיון, ומי שצפה בה התרשם במיוחד. את המופע סיקרו מאות אנשי תקשורת מישראל ומכל העולם, שהגיעו כדי להתרשם ולדווח לשאר היקום על המופע החדש של מלכת הפופ. כמו כן, בכל העולם כבר דיווחו על העקיצה שמתכננת מדונה לכיוונה של ליידי גאגא, שעליה דיווחנו כבר בחודש שעבר. ערב המופע נפגשה מדונה עם פעילי שמאל והבטיחה לדבר בהופעתה על השלום, וכידוע עמדה במילתה.

מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
קדימה תל אביב!! קדימה ישראל!! מדונה בהופעה באיצטדיון רמת גן | צילום: נעם וינד

מדונה בהופעה 2012 (צילום: נעם וינד)
מדונה בהופעה באיצטדיון רמת גן | צילום: נעם וינד

>> הכל על הביקור והמופע של מדונה בישראל