בילי ג'ו ארמסטרונג, גרין דיי (צילום: Christopher Polk, GettyImages IL)
שיהיה לך יום ירוק. בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה המדוברת בלאס וגאס | צילום: Christopher Polk, GettyImages IL

סולן להקת "גרין דיי", בילי ג'ו ארמסטרונג, הכריז שהוא מתאשפז כדי לקבל טיפול לגמילה מסמים, יומיים אחרי שהשתולל על הבמה בהופעה בפסטיבל "iHeartRadio" בלאס וגאס. ארמסטרונג, שנעלב מכך שמנהלי הפסטיבל קצבו את זמן ההופה של הלהקה והותירו להם רק דקה אחת להופיע, צרח בהיסטריה למיקרופון: "מה אתם נותנים לי דקה אחת מזויינת?!, מה אני ג'סטין ביבר המזויין?? אתם בני זונות!!", תוך שהוא משתמש במילה fuck עשרות פעמים, ובסיום האקט ניפץ את הגיטרה שלו על הבמה לעיני המעריצים ההמומים. חברי הלהקה הצטרפו אליו בניפוץ הכלים על הבמה.

להקת "גרין דיי" עצמה הודיעה על מהלך הכניסה לגמילה בהודעה מיוחדת בעמוד הפייסבוק שלה: "בילי ג'ו רוצה לעבור טיפול לגמילה מסמים. הוא רוצה שכולם יידעו שההופעה שלנו לא נחתכה על ידי הטלוויזיה. הוא מבקש להתנצל בפני כל אלה שפגענו בהם בפסטיבל. לצערנו אנחנו חייבים לדחות כמה מההופעות התקשורתיות הבאות שלנו".

האם מדובר בתרגיל מבריק ביחסי ציבור?

להקת גרין דיי תוציא בעוד שלושה ימים את אלבומה החדש "¡Uno!" שכולל את הלהיט "Oh Love". כעת לא ברור אילו הופעות תקשורתיות של הלהקה, שנועדו לקדם את האלבום, אכן יתקיימו. כמו לא ברור האם טיפול הגמילה שיעבור ארמסטרונג ישפיע על סיבוב ההופעות של "גרין דיי" אליו היא אמורה לצאת החל מחודש נובמבר הקרוב.

מוקדם יותר החודש נאלצו "גרין דיי" לבטל הופעה באיטליה אחרי שהסולן ארמסטרונג אושפז בבית חולים בשל מה שהוגדר כ"התייבשות חמורה". למרות זאת הוא התאושש בזמן כדי לתת הופעה בטקס פרסי MTV אמריקה שנערך לפני כשבועיים.

מצד שני, נראה ש"גרין דיי" וארמסטרונג הרוויחו לעצמם יופי של יחסי ציבור מסוג אחר לקידום האלבום החדש, מה שמעלה את השאלה האם כל המהלך הוא לא תרגיל גדול ומבריק ביחסי ציבור.

בילי ג'ו ארמסטרונג כבר בן 40

גרין דיי, green day (צילום: Ronald Martinez, GettyImages IL)
בי-סקסואל מוצהר. בילי ג'ו ארמסטרונג | צילום: Ronald Martinez, GettyImages IL

בילי ג'ו ארמסטרונג, שחגג בפברואר האחרון את יום הולדתו ה-40, מוביל את להקת הפאנק-רוק "גרין דיי" כבר שניים וחצי עשורים מאז שהוקמה בשנת 1987. בשנות ה-90' הפכה "גרין דיי" לקולם של מיליוני מתבגרים באמריקה עם להיטי ענק כמו "When I Come Around" ו-"Basket Case" מהאלבום המוצלח "dookie" משנת 1994, שהביא איתו משב רוח רענן של פאנק-רוח צעיר ומחוצ'קן.

ארמסטרונג נשוי לאדריאן, שגילתה שהיא בהריון יום לאחר חתונתם. הוא אב לג'וזף בן ה-17 שלומד נגינה בתופים ולג'ייקוב בן ה-14 ששמו האמצעי הוא Danger. בעבר הצהיר ארמסטרונג שהוא בי-סקסואל ואמר: "כולנו נולדים בי-סקסואלים, אבל ההורים שלנו וחברה שסביבנו גורמים לנו לחשוב שזה בלתי אפשרי".

ארמסטרונג נעצר בינואר 2003 על נהיגה בשכרות. לפני שנה, בספטמבר 2011, הוא נזרק מטיסה בארה"ב בגלל שהפשיל את מכנסיו נמוך מדי, ואחר כך זכה להתנצלות מחברת התעופה. הוא ואשתו מתנדבים בעמותות צדקה ובבחירות הקודמות בארה"ב הביע תמיכה בנשיא ברק אובמה.

>> לא רק דוגמנית: שרי גבעתי הוציאה אלבום בכורה