למי קילמסטר, סולן להקת הרוק מוטורהד ואגדת מטאל באופן כללי, הלך לעולמו לפני יומיים בעקבות התפרצות סרטן אלים. למי היה דמות נערצת בחוגי המטאל ורבים הספידו אותו וחלקו לו כבוד, ביניהם אוזי אוסבורן שכתב בטוויטר שלו: "איבדתי את אחד מהחברים הכי טובים שלי, אתגעגע אליו בעצב. הוא היה לוחם ואגדה. אראה אותך בצד השני".

אך לצד המילים החמות על הרוקיסט, הרשת סוערת סביב השאלה האם קילמיסטר היה חובב מופגן של המפלגה הנאצית. הטיפוס השנוי במחלוקת החזיק בביתו אוסף של מזכרות מתקופת הרייך השלישי, אך אמר כמה וכמה פעמים כי הוא "אוסף את החפצים, ולא את הרעיונות". כנשאל על הנושא באחד מהראיונות שנתן בעבר, ענה: "תמיד אמרתי שזה לא אשמתי שלילדים הרעים תמיד היו את הדברים הכי שווים. אבל זה שאני אוסף מזכרות נאציות לא אומר שאני פאשיסט. אני לא. אני פשוט אוהב את החפצים. תמיד חיבבתי חליפה טובה, ולאורך ההיסטוריה הרעים תמיד התלבשו הכי טוב".

עוד במאקו מוזיקה:

כתב חדשות ערוץ 2, אילן לוקאץ', פרסם אמש בעמוד הפייסבוק שלו פוסט בנושא בו טען שהאיש היה "חלאה נאצית, טינופת מכחיש שואה שהעריץ את היטלר". הפוסט עורר תגובות שונות, חלקן תגובות זועמות של מעריצי מוטורהד - למשל: "כנראה גיבוב השטויות הכי צהוב ולא רציני של השנה החולפת. ישנן עובדות יבשות, נכון. אבל לכזאת רדידות בהבנת המהות שלהן לעומק, בלתי אפשר להתייחס ברצינות, בעיקר כשזה מגיע ממישהו שאמור לדעת אחרת. חבל".

בין השאר ציטטו את למי בעצמו, מגיב בראיונות שונים על השמועות. "איך לאסוף פריטים הופך אותך לנאצי? יש לי שתי בנות זוג שחורות אז איך זה מתחבר? אם אנשים אוספים חומר מהתקופה הרומית זה עושה אותם רומאים? אם הם אוספים רובים זה עושה אותם רוצחים?". ככל הנראה למי אכן לא היה נאצי בעצמו, אבל אין ספק שהעיסוק שלו בתרבות הנאצית מעורר תהיות.