דואה ליפה הכחישה בתוקף שהייתה אמורה להופיע בטקס הפתיחה של המונדיאל בקטאר ("לא אופיע ומעולם גם לא הייתי מעורבת במשא ומתן להופיע בטקס"). עכשיו, קצת יותר משבועיים אחרי, הדיילי מייל חושף מסמכים שמעידים שאביה ניסה לארגן הופעה שלה במשך שנתיים.

לפי המיילים שהגיעו לידי הצהובון הבריטי, דוקאגין ליפה, אביה של הזמרת שמתפקד גם כמנהלה האישי, פנה לראשונה לגוף שאחראי על ניהולו של המונדיאל בקטאר כבר ב-2020 לגבי ההופעה של בתו. אתמול (שבת) טען שדואה לא הייתה מודעת למהלכים שלו מול צוות המונדיאל.

חלק מתוכן המיילים נחשף, ובהם נכתב: "אני מייצג את ביתי, הזמרת דואה ליפה ואני מעוניין לדון עם הוועדה העליונה שאחראית על הופעות של אמנים במונדיאל, לגבי המונדיאל בקטאר 2022". במייל נוסף ששלח כתב: "רק רציתי לשלוח מייל נוסף למייל הקודם שלי. תהיתי אם זה יהיה אפשרי לדון על הזדמנות בשבילנו להיות לכם לעזר?".

הוא הוסיף: "לאחרונה צילמנו הופעה שלמה של דואה עם להיטים מהאלבום החדש בנוסף להופעות שלה עם אמנים אחרים, ויש לסרטון הזה כבר חמש מיליון צפיות. זו ההופעה המוקלטת עם הכי הרבה צפיות בעולם". למייל זה הוא כבר קיבל תשובה מאחד מחברי הוועדה, שאמר כי "זה נפלא לשמוע ממך, ולדעת שאם אתה מציג אותה כאופציה זה אומר שהיא גם מעוניינת להופיע".

בנוסף לטענה שבתו לא הייתה מודעת למשא ומתן שמתנהל מול הקטארים, הוסיף: "ב-2020 היו לי כמה חילופי מיילים עם צוות השיווק של המונדיאל בקטאר. דואה לא הייתה מעורבת או מודעת לחילופי הדברים האלה, כשהצגתי את עצמי אומנם נתתי להם את הרקע המלא שלי ואת העובדה שאני מייצג את דואה, אבל הבהרתי להם שאני לא מדבר איתם כשהיא מודעת. הבהרתי שזה לאו דווקא בכוונה לדואה".

דואה ליפה מופיעה בלונדון 2020 (צילום: Photo by Gareth Cattermole/Getty Images for dcp)
דואה ליפה מופיעה בלונדון 2020 | צילום: Photo by Gareth Cattermole/Getty Images for dcp

"זה היה בתחילת 2021 כשקטאר הבטיחה כמה התחייבויות כמו לתקן את חוקי העבודה שלה ולתקן את מערך זכויות האדם שלה. ככל שהשיחה נמשכה והמונדיאל התקרב, התברר שההבטחות הללו לא יכובדו אז הפסקתי לדבר איתם. מאז פנו אליי כמה אנשים הקשורים למונדיאל קטאר, להם הבהרתי לחלוטין שדואה לא תהיה מעורבת".

כאמור, לא רק שדואה ליפה לא הופיעה בסוף במונדיאל אלא היא יצאה נגד מי שטען שהיא הייתה אמורה לקחת חלק: "יש השערות שאני אופיע בטקס הפתיחה של המונדיאל בקטאר, אבל אני לא אופיע ומעולם גם לא הייתי מעורבת במשא ומתן להופיע בטקס. אני אעודד את אנגליה מרחוק ואני מצפה לביקור שלי בקטאר כשהיא תמלא את כל זכויות האדם לאזרחיה כמדינה". דברים שמגיעים מעצם היותה של קטאר מדינה נגד זכויות להט"ב, כזו שמעסיקה מהגרי עבודה בתת תנאים על גבול העבדות.