דואה ליפה הכריזה אתמול (ראשון) שהיא לא לוקחת חלק במופע הפתיחה של המונדיאל, למרות השמועות הרבות בנושא. "יש השערות שאני אופיע בטקס הפתיחה של המונדיאל בקטאר", כתבה הזמרת בסטוריז באינסטגרם שלה. "אבל אני לא אופיע ומעולם גם לא הייתי מעורבת במשא ומתן להופיע בטקס".

היא המשיכה: "אני אעודד את אנגליה מרחוק ואני מצפה לביקור שלי בקטאר כשהיא תמלא את כל זכויות האדם לאזרחיה כמדינה". דבריה של ליפה מגיעים ככל הנראה מתוקף היותה של קטאר מדינה נגד זכויות להט"ב, כזו שמעסיקה מהגרי עבודה בתת תנאים על גבול העבדות.

המעריצים לא עברו על דבריה של ליפה בשתיקה, ותקפו אותה ברשתות: "אם ככה, איך היא הופיעה בדובאי או סין כשכולם הפרו זכויות אדם. אם אנחנו רוצים לזייף מחאה בתופעות חברותיות, אז בעצם בשום מדינה לא יהיה בטוח להופיע, בטח לא בארצות הברית - שהרסה חצי עולם עם פלישות".

מעריצה נוספת נקבה בתאריכים בהם ליפה הופיעה בסין וכתבה כי "אז בזמן היו לא היו בעיות עם זכויות האדם הבסיסיות בסין? יפה שהתעוררת". אחר תקף: "יופי, קיבלת את תשומת הלב שרצית, עכשיו את יכולה לחזור להיות לא רלוונטית לכל אחד שחצה את גיל 14". אחרים הוסיפו: "רצה על הגימיק כאילו היא לא מופיעה בארצות הברית באופן שוטף. איזו ליצנית", "אחותי, פשוט תגידי שלא הזמינו אותך להופיע". 

דואה ליפה (צילום: Photo by Robin Marchant/Getty Images for The Recording Academy)
דואה ליפה | צילום: Photo by Robin Marchant/Getty Images for The Recording Academy

ישנם גם בודדים שהגנו על ליפה: "אני מסוקרנת איך אנשים אשכרה יושבים ומשווים את ארצות הברית לקטאר", כתבה אחת. "בקטאר אתה ליטרלי נרצח כי אתה הומו. אתה נכלא אם אתה מדבר על עוולות חברתיות. אף מדינה לא יכולה שלא לחטוא, אבל וואלה, תהיו רציניים לשנייה". 

נזכיר שבנוסף לחרושת השמועות על הופעתה של ליפה בטקס הפתיחה לאירוע הספורט הגדול בעולם, מי שעוד אמורים לפי הדיווחים בעולם להופיע הינם BTS (שבכלל אמורים להתגייס לצבא), כוכב הארנ'בי טרינידאד קרדונה, דווידו, עיישה ושאקירה.