מדונה סופרבול (צילום: Gettyimages IL, getty images)
125 מליון דולר בשנה. מדונה | צילום: Gettyimages IL, getty images

מדונה נחשבת כבר שלושה עשורים ל"מלכת הפופ", והשנה הפיננסית האחרונה הוכיחה גם מדוע לא ממהרים להסיר את הכתר מעל לראשה של הכוכבת בת ה-55.

לפי דירוג המגזין הכלכלי הנחשב "פורבס" מובילה מדונה את רשימת אמני המוזיקה שהרוויחו הכי הרבה כסף בתקופה שבין בין חודש יוני 2012 לחודש יוני 2013. מדונה הרוויחה בשנה הנקובה כ-125 מיליון דולר, וזאת בעיקר הודות לסיבוב ההופעות הבינלאומי המצליח שלה "MDNA". הטור המדובר, שכזכור הושק בהופעה היסטורית כאן בישראל, נחשב לאחד המוצלחים של מדונה בכל הקריירה (אם לא מוצלח שבהם), והניב הכנסות מצטברות של למעלה מ-300 מיליון דולר.

ליידי גאגא בעירום מלא (צילום: twitter)
"רק" 80 מליון דולר בשנה. ליידי גאגא | צילום: twitter

במקום השני ברשימה, ובהפרש גדול אחרי מדונה, ניצבת מי שבשנים האחרונות ניסתה לקרוא תגר על מעמדה של המלכה - ליידי גאגא , שהרוויחה באותה התקופה "רק" 80 מליון דולר, רובם מסיבוב ההופעות "Born This Way", שהניב הכנסות בלמעלה מ-160 מיליון דולר. כזכור, נאלצה הכוכבת בת ה-27, לקטוע את הטור לפני סיומו עקב פציעה קשה ברגל שחייבה ניתוח, החלמה ומנוחה.

הרוקר הראשון ברשימה, שצמוד לגאגא במקום השלישי, הוא ג'ון בון ג'ובי, סולן להקת "בון ג'ובי" בן ה-53, שהרוויח בשנה המדוברת 79 מיליו דולר, גם הם, ברובם, מהופעות.

רשימות המרוויחים של "פורבס" מציפות בדרך כלל שמות של אמני קאנטרי מצליחים מאוד באמריקה, שהקהל הישראלי מכיר פחות טוב. במקום הרביעי נמצא אחד כזה - טובי קית', עם רווח של 65 מיליון דולר. במקום החמישי (חמסה עליהם) נמצאים חברי להקת הרוק "קולדפליי" בהנהגת הסולן כריס מרטין, שהרוויחו בין יוני 2012 ליוני 2013 64 מיליון דולר.

בון ג'ובי בהופעה (צילום: Johannes Simon, GettyImages IL)
מכונת הכסף במקום השלישי. בון ג'ובי | צילום: Johannes Simon, GettyImages IL

ג'סטין ביבר, שלא מפסיק לחרוש את העולם, מדורג ברשימה במקום השישי, עם רווחים בגובה של כ-58 מיליון דולר, גם הם, ברובם, מהופעות. בהמשך העשירייה הראשונה קצת צפוף יותר: יפהפיית הקאנטרי טיילור סוויפט שביעית עם 55 מליון דולר רווחים, יפהפיית הפסנתר אלטון ג'ון שמיני עם 54 מליון דולר, יפהפיית האר אנד בי ביונסה עם 53 מליון, כמו לכוכב הקאנטרי קני צ'סני שחולק איתה את המקום התשיעי.

_OBJ

את המקום ה-11 תופס פאף דדי (כלומר "דידי", כלומר שון קומבס), עם 50 מליון דולר רווחים, אחרי שהשיק בשנה האמורה מותג של וודקה. במקום ה-12 ה"שמעון פרס של הרוקנ'רול", פול מקרטני הבלתי נגמר עם 47 מליון דולר רווחים. אחריו במקום ה-13 המפיק האלקטרוני והדיג'יי המצליח קלווין האריס עם 46 מליון דולר.

במקום ה-14 ג'ניפר לופז עם 45 מליון, מעניין כמה מתוכם מגיעים מעריצים של רפובליקות מרכז אסיאתיות. אחרי ב-15 רוג'ר ווטרס האיום עם 44 מיליון דולר. להקת "מיוז" עם 43 מיליון במקום ה-16, אותו הם חולקים עם ריהאנה שהרוויחה אותו סכום, 43 מיליון (בשנה הבאה היא וודאי תעלה, לאור הצלחת הטור הנוכחי שלה).

ג'יי זי נמצא במקום ה-18 עם 42 מיליון דולר. כמוהו חברי "וואן דיירקשן" במקום ה-18 גם הם עם אותו הסכום (שמתחלק בין חמישתם). ד"ר דרה, שהוביל את הרשימה אשתקד, בזכות מכירת מותג האוזניות שלו, המשיך השנה לעשות עסקים ונמצא במקום ה-20.

במקום ה-21 ה"רולינג סטונז" עם 39 מיליון דולר רווחים "בלבד", ואחריהם ר"ד הוט צ'ילי פפרז" וקייטי פרי עם סכום דומה. פינק וטייסטו במקום ה-25 עם 32 מיליון דולר רווחים כל אחד בין יוני 2012 ליוני 2013.

>> "האלבום של ליידי גאגא שייך למגרש הגרוטאות של הפופ"