ברי סחרוף, שוני (צילום: רועי ברקוביץ')
מחווה לז'אן ז'אק גולדברג. ברי סחרוף | צילום: רועי ברקוביץ'

המתופף המיתולוגי ז'אן זא'ק גולדברג הלך לעולמו היום, 28 בדצמבר 2011, לפני חמש שנים. גולדברג היה המתופף של להקות חשובות כמו "הקליק", "הפליטים" עם אהוד בנאי, "ז'אן- קונפליקט", "להקה מקומית", "אור כשדים" וההרכב "פורטיסחרוף". כמו כן ניגן בלהקות כמו "קסבה" ואחרות.

לרגל יום השנה החמישי למותו מוציא חברו ברי סחרוף קטע אינסטרומנטלי בשם "גבעת הזהב", שז'אן ז'אק גולדברג היה שותף בהלחנתו, יחד עם סחרוף עצמו והמוזיקאים שלומי (כרובי) לביא, בן הנדלר וגידי רז.

הקטע נולד בחדר החזרות והוקלט לאלבום האחרון של ברי סחרוף "אתה נמצא כאן", על שמו של גולדברג ז"ל ובהלחנתו. הוא מוקדש לזכרו של המתופף האגדי והחבר האהוב של מוזיקאים רבים בארץ, שמבחינתם הוא תמיד נמצא כאן.

מתופף אגדי

אין תמונה
ז'אן זאק גולדברג ז"ל עם אהוד בנאי ולהקת הפליטים, 1987

ז'אן-ז'ק גולדברג הגיע ארצה לקיבוץ כמתנדב מבלגיה בתחילת שנות ה-80'. הוא השתלב ברוק האלטרנטיבי המקומי כמתופף מצוין ושמו הלך לפניו. בשנות ה-90' עזב את הארץ לצרפת וחזר בשנת 2004 כדי לתופף שוב עם חבריו משכבר הימים. תוך מספר חודשים החל לתופף בהופעות עם ברי סחרוף והקליט עם רמי פורטיס וסחרוף את האלבום "על המשמרת". התקופה היפה נקטעה לאחר שנתגלתה בו המחלה שגרמה למותו בשנת 2006.

על שמו של ז'אן ז'אק גולדברג קרויים כיום חדר חזרות ואולפן הקלטות בתל אביב אותם מפעיל איש המוזיקה אפיק פלג. כמו כן קרויה על שמו תחרות הלהקות הצעירות "ז'אן ז'אק גולדסנר". המופע שנערך לזכרו של ז'אן ז'אק גולדברג במועדון בארבי לפני כשנתיים היה מהמרגשים בתולדות הרוק המקומי.

>> מוניקה סקס מוציאים EP של השירים מניו יורק