מוניקה סקס פרומו (צילום: אורית פניני)
להקה עם עמוד שדרה. מוניקה סקס | צילום: אורית פניני
להקת מוניקה סקס יוצאת לסיבוב הופעות חורפי בו תארח את אביב גפן (למעט ההופעות בתל אביב). לרגל הסיבוב מוציאה הלהקה את השיר "Spine", שיר הנושא מתוך EP באנגלית עם שירים שהוקלטו בתקופה הניו יורקית של מוניקה סקס. ה-קפ ימסר במתנה לרוכשי הכרטיסים בהופעות. את מופעי מוניקה סקס יחממו גיא מנטש ויהל דורון, צמד RevelDay, שהוציאו אלבום בקיץ האחרון.

בהופעות בסיבוב החורף (3.2 בארבי ת"א, 4.2 ביט חיפה, 8.2 בראקה באר שבע, 11.2 זאפה ירושלים) תשלב הלהקה את להיטיה הגדולים מכל האלבומים (כולל מהאלבום האחרון והמצוין "מנגינה") ותחזור גם לחומרים באנגלית מתקופת שהותם בניו יורק, בין השנים 95-'97'.

התקופה של מוניקה סקס בניו יורק נחשבת לאחת המעניינות בתולדות הלהקה, שעזבה את הארץ חצי שנה אחרי יציאת אלבום הבכורה "מוניקה סקס", שהגיע למכירות של "אלבום פלטינה" ועברה לגור וליצור ביחד בברוקלין. החומרים שהוקלטו באותה תקופה לא יצאו לאור, למעט קלטת נדירה שנמכרה בארץ כשמוניקה הופיעו כמופע פותח לסוניק יות'.

"השירים האלה הם מהיפים ביותר שלנו"

"החומרים מניו יורק הם בעינינו מהיפים ביותר שלנו ולאורך שנים חוזרת הבקשה מצד אוהדי הלהקה, שנוציא אותם לאור", אומר סולן מוניקה סקס יהלי סובול. השנה הצלחנו סוף סוף להקליט אותם מחדש בצורה שאנחנו אוהבים, והחלטנו לתת אותם במתנה למי שיבוא לסיבוב החורף שלנו. הצל של השירים האלה, מהאהובים ביותר עלינו ברפרטואר של מוניקה סקס, מלווה אותנו כבר המון שנים. אנחנו מרגישים שהם אחד החלקים הכי יפים ביצירה המשותפת שלנו וחשבנו וניסינו כבר כמה פעמים לחזור אליהם, אבל זו הייתה משימה קשה. הפעם זה סוף סוף זרם, הרגשנו שאנחנו מצליחים להתחבר אליהם ממקום חדש ובהרכב חדש".

המתופף והזמר שחר אבן צור מוסיף: "חופש מוזיקלי היה קו מנחה שלנו בתקופה שעבדנו בניו יורק, כשחזרנו לעבוד על החומרים האלו בחרנו לעבוד עליהם בסביבה ביתית, בחלל לא אקוסטי, כדי לייצר שוב את החופש מוזיקלי הזה ואת חדוות הנגינה".

פיטר רוט, זמר וגיטריסט הלהקה, משלים: "כמעט 17 שנים מהחזרה הראשונה ומאז, אינטרנט בכל בית, פלאפון, דיסקים, mp3, יוטיוב ופייסבוק. השירים שלנו מהתקופה בניו יורק עברו בהצלחה את מבחן הזמן הפרטי שלנו". "נהניתי מאד לעבוד על שירי ה-EP", מוסיף הבסיסט הנוכחי ספי אפרתי, "החיבור האישי שלי אליהם היה קל ומהיר בזכות האופל הטמון בהם".

>> ברי סחרוף בקטע "גבעת הזהב" לזכר ז'אן ז'אק גולדברג