עידן עמדי פרומו (צילום: אוהד רומנו)
איטס אובר. עידן עמדי | צילום: אוהד רומנו

עידן עמדי מוציא הבוקר את השיר "נגמר", סינגל ראשון מאלבומו השני, אותו כתב והלחין. הלחן מזכיר במשהו את "פרח" של יהודה פוליקר. את העיבוד עשה עמדי עם איתמר מאירי ואיתן רז שהפיקו מוזיקלית, שני המוזיקאים איתם עוד באלבומו הקודם.

השיר "נגמר" מתאר חזרה של חיילים משירות בשטחים הביתה ועמדי, ששירת כקצין קרבי בהנדסה, מתאר בו פרידה מהאווירה הצבאית, מהרדיפה הלאומית אחרי גיבורים ומהארץ שנמצאת "בגב של ירושלים". במקביל הוא הוא מהרהר בחברה שמחכה לו בבית. מבחינתו זה "נגמר", עם סיומת ששואלת "נגמר?".

עמדי, שאחראי לשיר השנה בשנה שעברה "כאב של לוחמים", למעשה סוגר כאן מעגל עם אותו "כאב של לוחמים", להיט החיילים הענק שהזניק את הקריירה שלו עוד מימיו כפיינליסט "כוכב נולד".

אלבום הבכורה של עידן עמדי הגיע כזכור למעמד "אלבום זהב" ועמדי ליווה את צאתו בסיבוב הופעות מצליח, שסימן אותו כממשיך דרכם של בני משפחת בנאי. בימים אלו יוצא עמדי לסדרת הופעות בה יחשוף לראשונה מול קהל חלק משירי האלבום החדש ויארח אמנים. תאריכי ההופעות: 14.11 זאפה ירושלים מארח את נתן גושן. 17.11 זאפה הרצליה מארח את שי גבסו. 04.12 זאפה תל אביב מארח את ארז לב ארי.

"נגמר"

"אני יושב עכשיו קרוב אל השמיים, מנסה למצוא תשובות לשאלה, על הדרך גם חולץ ת'נעליים, חיילים עכשיו עוזבים ת'מרכבה...כן אני יושב שם, חושב, קצת עלייך, להכאיב מעט ללב, את המשפט הבא את בטח מכירה, יום-יומיים אני בא בחזרה..

נגמר..נגמר..נגמר?

ובדרך כשיצאנו אל הבית, אז עצרנו בפלאפל בפינה, ואנשים שם הסתכלו מחאו כפיים, "הגיבורים שלנו" אמרו באהבה..ואני עומד שם מסתתר, קצת גדול עלי להיות זה ששומר, ובין ביס לביס עולה בי מחשבה, לעזאזל כמה גיבורים יש במדינה..

נגמר..נגמר..נגמר?

ומאז אפשר למנות כמעט שנתיים והיום אני עסוק בהשלמה, בעוד רגע כבר אשמע את הכפיים, ואז אצעק בכל כוחי מהבמה..ואם שומעים אם מקשיבים, עוד אפשר למצוא כאב בין המילים, ומבטיח לא אכתוב על זה יותר, רק בפעם הבאה שאשבר..

נגמר..נגמר..נגמר?".

>> רמי קלינשטיין בבלדה קיטשית ויפהפיה: "עדיין קיימת"