שיר ביטון - "אל תלך"

שיר ביטון פרומו (צילום: זיו שדה)
שיר ביטון | צילום: זיו שדה

שיר ביטון מוציאה את הבלדה "אל תלך", שנכתבה על ידי חמוטל בן-זאב והולחנה על ידי תמיר חיטמן. זהו סינגל שלישי לביטון מתוך אלבום הבכורה שייצא בחודשים הקרובים בחברת פליי רקורדס. קדמו לו "אני ותל אביב" שזכה לקליפ, כולל שחקן בלבוש אישה היוצא לעבודתו הלילית, ו"כשהמלך עיוור".

כזכור, הגיעה שיר ביטון לגמר התוכנית "כוכב נולד", ובהמשך התחתנה עם עומרי רוטברד, שהגיע למקום החמישי באותה עונה. לאחרונה השתתפה ביטון בספיישל שירי שלמה ארצי בערוץ 24 וביצעה את "אחרת אתה מת".

 

קרן מלכה - "מחפשת אותך"

אין תמונה
קרן מלכה

קרן מלכה מוציאה את השיר "מחפשת אותך", שכתב והלחין אבישי כהן, המפיק המוזיקלי שלה. זהו סינגל שני מתוך אלבום הבכורה של מלכה "אשת היערות" שיוצא בימים אלה. קדם לו "הכל ולא כלום".

קרן מלכה היא שם מוכר בתעשיית המוזיקה הישראלית בעשור האחרון. בין היתר השתתפה באלבום הראשון של "מטרופולין", וב"פרויקט של עידן רייכל". במשך שש שנים שרה כזמרת מלווה בהרכב הקבוע של דני סנדרסון ובאלבומו האחרון "לא יפריד דבר" היא מבצעת שני שירים: "מהשתיל הזה" ו"כמה". כמו כן היא מופיעה בעולם בהרכב "Kabako" ומזה שלוש שנים מופיעה גם עם אבישי כהן והשתתפה בשני אלבומיו האחרונים.

 

ליאור יאדו - "לא רוצה לגדול"

ליאור יאדו (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
ליאור יאדו | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

ליאור יאדו מוציאה את השיר "לא רוצה לגדול", אותו כתבה והלחינה, עם הפקה מוזיקלית של עופר אקרלינג ומרון מייליך. בהקלטה השתתפו כמה מטובי הנגנים בארץ: תופים – ז'אן פול זימבריס, קלידים - אייל קליין, גיטרה בס - גולן זוסקוביץ, גיטרות - רון לאור ומרון מייליך.

זהו סינגל שני מתוך אלבום הבכורה של יאדו, שעתיד לצאת בתחילת 2011. יאדו אחראית לטקסטים באלבומה, המבטאים את עולמה הפנימי ואת מבטה על עולם המוזיקה, התקשורת, מעורבות חברתית ואהבה.

ליאור יאדו היא במקצועה אשת תקשורת, בוגרת פרויקט מנהיגות של "מנדל", תלמידת דוקטורט באוניברסיטה העברית, עוסקת במוזיקה ילדותה ומגיל 16 מובילה להקות רוק בעיר הולדתה אילת.

בשנתיים האחרונות היא עובדת עם המפיקים המוזיקליים, עופר אקרלינג, איתו הופיעה ועם אודי שמחון, המלווה אותה בהופעותיה.

 

עידית אשל - "אהובתי"

עידית אשל, עטיפת סינגל (צילום: אסקף)
עידית אשל | צילום: אסקף

עידית אשל מוציאה את השיר "אהובתי", אותו כתבה, והלחינה יחד עם ארי קטורזה, בהפקה מוזיקלית של גדי רונן ("דבק", "1:1"). זהו סינגל שני מאלבומה השני. קדם לו הסינגל "האם את מקשיבה", שעסק בטראומת ילדות וחרדת נטישה.

אלבומה השני של עידית אשל מוגדר על ידי כאלבום פולק-וינטג', היוצא למסע אינטימי וחברתי לנבכי שנות ה-70 ' וחוזר לחוויות אישיות וקולקטיביות העוסקות בילדות בקיבוץ, נשיות ואהבה.

אשל הוציא אלבום ראשון לפני כשש שנים. בהמשך היתה בהרכב המקורי של "טרייבל דאנס", הרכב טראנס אקוסטי אורגני ומרקיד שמכניס קהל לטראנס ללא סמים. כיום היא מלמדת שירת רוק בבית הספר למוזיקה "רימון" זו השנה רביעית, בקורס שנחשב למבוקש בקרב הסטודנטים. תחת ידיה עברו תלמידים כמו חברים מלהקת "רוקפור", מירי מסיקה, גלעד ויטל מ"שוטי הנבואה", יא יא כהן אהרונוב מ"הדג נחש" ועוד.

עידית אשל תופיע ב-29.12 בכנען-בר בירושלים וב-25.1 בקפה ביאליק בתל אביב.

 

פזית נוני - "בוא אלי"

פזית נוני (צילום: אביעד נידם)
פזית נוני | צילום: אביעד נידם

פזית נוני מוציאה את "בוא אלי", אותו כתבה והלחינה, כסינגל שלישי מאלבום הבכורה שלה "לתחנה הבאה" שצפוי לצאת בקרוב, כשהיא בת 45. קדמו לו השיר והקליפ "מלאכים שומרים עלי" והשיר "קח אותי".

בראיון מיוחד חשפה נוני את השכול הפרטי שלה, כשאחיה נפטר ממחלת ניוון שרירים ובחרה להקדיש לזכרו את השיר "I Wish You Well", שליווה את חודשי מחלתו.

פזית נוני תופיע ביום חמישי 30.12 בפאב "הפרה" בשבי ציון.