גבריאל בלחסן (צילום: נועם נתן)
אלבום רביעי. גבריאל בלחסן | צילום: נועם נתן

גבריאל בלחסן, אחד היוצרים המשובחים ברוק המקומי, מוציא היום את השיר "דשא", סינגל ראשון מאלבומו הרביעי "אדמה חרבה" שייצא בהמשך השנה. באלבום מלווים את בלחסן רון בונקר בגיטרות, אוהד בולוטין בתופים ואריאל שרבקובסקי בבס, שחתומים יחד עם בלחסן גם על העיבוד וההפקה המוזיקלית.

בלחסן, יוצא להקת "אלג'יר" המיתולוגית, בה היה חבר לצד אביב גדג', זכה לאחרונה בפרס מטעם אקו"ם לעידוד היצירה לשנת 2010, זכייה המאפשרת לו את הוצאת האלבום. שלושת אלבומיו הקודמים: "רכבות", "השנים היפות של גבריאל" ו"בשדות" הקנו לו קהל מעריצים נאמן ומעמד של יוצר מוערך ואהוד על התקשורת ומוזיקאים אחרים.

בעבר סיפר בלחסן בשירים שכתב ובראיונות לתקשורת על מצבו הנפשי, שגרם לו להתאשפז מספר פעמים ולהיות מטופל בכדורים, סיפורים שרק הוסיפו לדמותו המיתולוגית ולאהבה אותה רוחשים לו רבים.

דשא

דשא גדול / לחות בעצים / ילד קטן מסתתר בעולם / הוא רץ מהר / כשהטיפות מכות / הוא רטוב ומחייך / הוא מסרב לעזוב / הוא חולם שהוא עף / מעל האנשים / יש לו עולם רוחש בראש / וזה הסוד שלו / והאם הוא יזכור / ימים שכאלה / שלעלים היה ריח / והזמן היה הרפתקה / שהטלית הייתה אוהל / והצמר דקר / גילוי השכינה / בעיתון לאישה / רעב בלי שובע / גרגר זוהר באמצע היקום...דשא גדול