אביתר בנאי, אלבום פלטינה (צילום: אלעד דיין)
שר הבעל שם טוב. אביתר בנאי | צילום: אלעד דיין

"קרב יום" הוא שיר חדש של ההרכב "הלב והמעיין", בו מתארח אביתר בנאי, בהפקה מוזיקלית של נאור כרמי. מילות השיר לקוחות מתוך סידור התפילה. הלחן מיוחס לבעל שם טוב, מייסד תנועת החסידות, שהשנה מציינים 250 שנה להסתלקותו.

זהו סינגל ראשון מתוך האלבום השני של ההרכב "הלב והמעיין", שייקרא "שירה חדשה", המארח את אביתר בנאי, שכבר הספיק להופיע איתם על במות שונות. סגנון הנגינה של "הלב והמעיין" עוצמתי ועדין גם יחד, כשהם מצליחים להלביש ניגון חסידי עתיק בלבוש עכשווי, מבלי לפגום בטעם המקורי.

קרב יום

"קָרֵב יוֹם אֲשֶׁר הוּא לֹא יוֹם וְלֹֹא לַיְלָה, רָם הוֹדַע כִּי לְךָ הַיוֹם אַף לְךָ הַלַּיְלָה, שׁוֹמְרִים הַפְקֵד לְעִירְךָ כָּל הַיוֹם וְכָל הַלַּיְלָה, תָּאִיר כְּאוֹר יוֹם חֶשְׁכַּת לַיְלָה."

"הלב והמעיין" יוציאו בקרוב את אלבומם השני בו מתארח כאמור אביתר בנאי בשירה. כמו כן שיתף ההרכב פעולה עם ברי סחרוף איתו הקליטו שני ניגונים ואף הופיעו יחד. האלבום יושק בהופעה חגיגית בה יתארח בנאי, שתתקיים ב"צוותא 3" בתל אביב ב-21 באוקטובר במסגרת פסטיבל תל אביב השני.

הלב והמעיין (צילום: אליהו גבאי)
מקרבים יום. הלב והמעיין | צילום: אליהו גבאי

"הלב והמעיין" החלו את דרכם לפני כשנתיים, כשעל התמהיל המיוחד שלהם אחראי נגן הקונטרבס והמפיק המוזיקלי נאור כרמי (ברי סחרוף, מאיר אריאל, הברירה הטבעית, בוסתן אברהם) שמלבד המוזיקה מביא איתו גם את האש החב"דית.

בליבו של ההרכב נמצא נגן הקלרינט חיליק פרנק שגדל בלב ליבה של חצר חסידות ברסלב בשכונת מאה שערים ותורם את הצליל האותנטי של מי שספג כל ימיו את ההוויה החסידית. אליהם מצטרפים הכנר אורן צור (ארז לב ארי, עשב בר, גרויסע מציאה) ואריאל אלאייב האקורדיוניסט שמשלים את ההרכב עם גוונים ונגיעות מהמזרח.

בשנה האחרונה הופיעו חברי "הלב והמעיין" על במות רבות ברחבי הארץ עם מופעים מניגוני חצרות חסידיות שונות, כשאחת המטרות היא להביא את הניגון החסידי לקדמת הבמה לאחר מאות שנים שבהם הזכות לשמוע ולשיר את הניגונים הללו הייתה נחלתם הבלעדית של החסידים.

>> גדי סרי חוזר לניגון התימני עם "ספרי תמה"