מוניקה סקס פרומו (צילום: איליה מלניקוב)
הכי חורף. מוניקה סקס | צילום: איליה מלניקוב

להקת מוניקה סקס מוציאה את השיר "מנגינה", סינגל שני שיר הנושא מאלבומם החדש של יהלי סובול, פיטר רוט ושחר אבן צור, אחרי "השמלה ממדריד" שהיה ללהיט רדיו מצליח.

עד אמצעיתו "מנגינה" הוא בלדה חורפית שקטה, נעימה וענוגה, שמקומה בפלייליסט של גלגלצ כבר הובטח. בחלק האחרון שלו, הודות להפקה המוזיקלית המבריקה של עופר מאירי, הופך השיר לרוק-דיסקו מדיד ומרקיד. התוצאה היא הלהיט הרשמי הראשון של החורף.

בראיון ל-mako אמר יהלי סובול: "להתלונן על קיפוח של הרוק זה משעמם", ובסינגל הזה אכן ממשיכים מוניקה סקס להוביל הצלחה נוכחית של הרוק ברדיו, כשלצדם שמות כמו ירמי קפלן, משינה, אייל אבן צור (אחיו של שחר אבן צור ממוניקה סקס) ואסף אמדורסקי.

את יציאת האלבום המתוכננת לתחילת פברואר, תחגוג מוניקה סקס בהופעה חגיגית במיוחד ב-24.2 בהאנגר 11 ת"א. המסיבה תהיה כפולה, כשבאותו יום בדיוק ימלאו לאלבום המיתולוגי "פצעים ונשיקות" SWEET 16.

 

אור כשדים - "כדור ברזל"

אור כשדים בהופעה 5 (צילום: רועי ברקוביץ')
רונן בן טל, אור כשדים | צילום: רועי ברקוביץ'

המוזיקאי רונן בן-טל ולהקתו "אור כשדים" מוציאים את השיר החדש "כדור ברזל", כסינגל בונוס שיתלווה לאלבום בהופעה חיה ו-DVD של הלהקה, המתעדים את הופעת האיחוד שלה מלפני שנה וחצי.

השיר, האלבום והדי.וי.די יושקו בהופעה חגיגית שתתקיים ב-8 בינואר בבארבי תל אביב, בה יחשפו חומרים חדשים של ההרכב ויבצעו כמובן גם חומרים ותיקים.

כזכור, בינואר 2009 התאחדה להקת "אור כשדים" במופע לזכרו של ז'אן-ז'ק גולדברג. הלהקה ניגנה כמעט בהרכבה המקורי: רונן בן-טל בשירה, דודי לוי בגיטרות, עובד אפרת בבס, וניר מנצור בתופים, שהחליף את גולדברג ז"ל, המתופף המקורי של הלהקה.

 

ירמי קפלן - "מילים מתוקות"

ירמי קפלן (צילום: נעה מגר)
מילים מתוקות. ירמי קפלן | צילום: נעה מגר

את מופע ההשקה לאלבום "חשק" עשה ירמי קפלן בזאפה בתל אביב, מה שנראה אז כצעד נבון, אבל ב-23 בדצמבר, יום חמישי, יחזור קפלן למועדון שמזוהה איתו יותר - הבארבי התל אביבי, ויארח על הבמה את אסף אמדורסקי חברו מימי "תערובת אסקוט" הותיקה, עם מופע פותח של להקת "החדשות".

בינתיים ממשיך קפלן להוציא סינגלים יפים מהאלבום. הפעם זהו "מילים מתוקות", שיר שמתאים מאוד לאווירת החורף נוכחית שקפצה עלינו. עוד שיר בפלייליסט אחרי "עוד יהיה לך (מעבר לגדר)"? קפלן בטח לא יתנגד.

כזכור, מהאלבום "חשק" יצאו עד כה גם "כל אחד יכול" , "ראש השנה", שיר הנושא "חשק" ו"כמה את צודקת".

 

>> עלמה זוהר מכסה את אריאל זילבר בקליפ "ברוש"