אין תמונה
בחוץ זה לפעמים בוער. עמיר בניון

עמיר בניון מוציא גרסה חדשה לשיר "עטוף ברחמים" של ריטה, שנכתב על ידי אהוד בנאי והולחן על ידי רמי קלינשטיין. את העיבוד המחודש, שלוקח את השיר לכיוון מזרחי-ערבי ואתני-פופי יצר בניון יחד עם תומר מתנה.

"עטוף ברחמים" כבר זכה לכמה וכמה גרסאות וביצועים במוזיקה הישראלית, ועדיין מרתק להאזין לפרשנות המיוחדת של בניון, שכהרגלו שם אחרת את הדגשים בשיר ומבליט אלמנטים חבויים.

זהו השיר החמישי שמגיע מהאלבום "שירי ארץ אהבה", בו מבצע עמיר בניון גרסאות פרטיות לשירים ישראלים אהובים עליו, ושר את אהבתו לשירי הארץ.

מהפרויקט יצאו כבר הביצועים ל"נוף ילדות" של שלמה ארצי, "עכשיו התור לאהבה" של עוזי חיטמן ז"ל, "ילדות נשכחת" של נורית גלרון ול"שדות גולדברג" של מאיר אריאל ז"ל. שם הפרויקט שהוא כעין הומאז' לשיר "משירי ארץ אהבתי" של המשוררת לאה גולדברג ז"ל.

"עטוף ברחמים"

"אור כחול כהה, זה עוטף אותך ברחמים, צף אתה הוזה, מרחף בעולמות גבוהים / אתה אולי יודע הכל, ורואה את הסודות גלויים, אתה ודאי רגוע מאוד, זה עוטף אותך ברחמים

נח בתוך אמך, היא תתן לך תמיד הכל, כשיבוא יומך, יש לך תמיד לאן ליפול / בסוף אתה תצא לעולם, ומיד אתה תרגיש כאב, אור חזק מכה בפנים, ואתה מתחיל להיות רעב

אל תמהר, אל תמהר לצאת, אל רגע האמת, אל תשבר / בסוף תצא אלי, כשאקח אותך בזרועותי / אני תמיד אוהב, זה ודאי יכאב, כי אפילו אם האל שומר, בחוץ זה לפעמים בוער

שוב אתה בועט, כבר אבדה לך הסבלנות, בתוכי נובט, ורוקם לעצמך זהות / בסוף אתה תצא לעולם, ומיד אתה תרגיש כאב, אור חזק יכה בפנים, אעטוף אותך ברחמים".

>> מאור כהן בשני שירים מצויינים: "מנגינה" ו"הדרמה"