דורון מדלי מסתובב ברחבי העולם כבר שנה כחלק משנת השבתון שלקח. באופן מפתיע, או שלא, הוא החליט עכשיו לחזור לארץ - בדיוק בזמן שכולם עסוקים בשאלה הרותחת של הרגע: האם הוא יכתוב לנועה קירל את שיר האירוויזיון. 

מדלי היה אחראי (יחד עם אסף אטדגי) על הפיכתו של עומר אדם לכוכב במיינסטרים הישראלי וכמובן יצירת הלהיט "טוי" של נטע ברזילי באירוויזיון 2018 שהביא את הזכייה הראשונה מזה שנים - ולכן ברור מדוע השם שלו הוא החם ביותר כרגע.

רגע לאחר מסיבת העיתונאים של קירל, מדלי החליט להטריל קצת את התעשייה והציבור הישראלי כשהעלה סטורי מנורווגיה: "אנחנו פה מטפסים על הרים, אולי די עם השאלות?", אבל הנה מתברר שהוא חוזר מהר משצפוי כי בימים אלה ממש הוא מחפש אחר דירה למגורים ביפו.

בשיחה עם mako מוזיקה הוא טען כי החזרה שלו לכאן לא קשורה רק למוזיקה: "לקחתי שבתון ארוך מענייני מוזיקה אחרי עשרים שנה של קריירה מוזיקלית. הלכתי לטייל בעולם, 'טיול אחרי צבא'. אני מחפש עוד דברים שאני יכול ורוצה לעשות בחיים".

 

אז נכון שיש עוד זמן רב לאירוויזיון, אבל גורמים בתעשיית המוזיקה אומרים ל-mako מוזיקה כי אחרי שקירל תסיים עם מופע הענק שלה בפארק הירקון בשבוע הבא (24.8), הוא ייפגש עם כוכבת הפופ ואנשיה כדי לבחון את הדברים. נכון לעכשיו, עמדת התאגיד בעניין עוד לא ברורה, מכיוון שעוד לא החליטו אם הבחירה תתבצע באמצעות ועדה כזו או אחרת. מה שכן ברור, זה שקירל ואנשיה מאוד רוצים שמדלי יהיה היוצר שיכתוב את השיר הישראלי לאירוויזיון 2023.

כזכור במסיבת העיתונאים שנערכה בשבוע שעבר, נשאלה קירל על דרך בחירת השיר לתחרות והשיבה: "הכל נעשה בשיתוף פעולה עם התאגיד אבל אני כמובן רוצה להביא את עצמי. אני מאמינה שיהיה טוב וסומכים עליי, ואני סומכת עליהם ונגיע בסוף לשיר הכי טוב. עוד מוקדם לדבר איך ייבחר הישר, כשנתחיל לעבוד כולכם תדעו מה יקרה ומה התהליך".

View this post on Instagram

A post shared by Noa Kirel (@noakirel)