אין תמונה
הדיסקו כבר לא כאן. הדורבנים ברגעיהם האחרונים יחד כלהקה

להקת "הדורבנים" מודיעה היום על הפסקת פעילותה כלהקה, וזאת ימים ספורים לאחר צאת אלבומם החדש "אחד אחרי השני", שהקלטותיו תועדו בוידיאו, ולאחר יותר מעשר שנות חברות. סיבוב ההופעות אשר היה אמור ללוות את יציאת האלבום החדש בוטל.

ההודעה על הפירוק מגיעה כשנה לאחר פרישתו של סולן הלהקה איתי גלוסקא. חברי הלהקה הנותרים: גיא מזיג, עידו אופק, אייל מזיג ורון אלמוג, החליטו להפסיק את פעילותם המשותפת. ההחלטה להיפרד מגיעה עקב חילוקי דעות על רקע אומנותי שעלו במהלך הקלטת האלבום האחרון ומיצוי יצירתם המשותפת של חברי הלהקה לאחר יותר מעשור.

"כוורת של שנות האלפיים"

אין תמונה
הדורבנים בימים קדומים

להקת הדורבנים החלה את פעילותה לפני כשתים עשרה שנים ומנתה שבעה חברים: איתי גלוסקא, עידו אופק, האחים גיא ואייל מזיג, רון אלמוג, אורי וינשטוק ויוסי חסון. חברי הלהקה הביאו עימם לחנים קליטים, נגינה טובה, טקסטים מתובלים בהומור וסאונד מיוחד, הקורץ לסגנונות מוסיקליים רבים בעיקר משנות השבעים, כאשר כולם כותבים, מלחינים, מנגנים מעבדים ומפיקים ביחד. הם התחילו להופיע בתל אביב ובשנת 1999 הוציאו את הסינגל "שוב הדיסקו כאן". הצלחת השיר ברדיו הביאה קהל רב להופעות והם הפכו במהרה ללהקת "קאלט".

בשנת 2003 הוציאו "הדורבנים" באמצעות "סברס הפקות" את אלבום הבכורה שלהם, "קובי", בחברת הליקון, והגיעו להישג של אלבום זהב. שירי אלבום הבכורה "יצאנו לרקוד", "לא בא לי לשמוע", "שוב הדיסקו כאן", "לבדוק לך ת'מנוע" ו"אחלה בחלה" הושמעו רבות ברדיו והלהקה סומנה כמעין גרסת שנות האלפיים ל"כוורת". עם תום סיבוב ההופעות שליווה את האלבום הראשון ותחילת העבודה על האלבום השני, פרשו מהלהקה הנגן אורי וינשטוק ואיש הסאונד יוסי חסון.

עוד לילה עבר, והירח מר

בשנת 2006 יצא אלבומה השני של הלהקה "לוי", אשר הניב את הלהיטים "עוד לילה" ו"כל מה שרצית". הלהקה יצאה לסיבוב הופעות חדש שהתפרסם בגימיקים שהציגו חברי הלהקה - הכינו טוסטים לקהל, הסתפרו, התחפשו ועוד. עם תום סיבוב ההופעות שליווה את האלבום "לוי" פרש סולן הלהקה איתי גלוסקא

ארבעת חברי הלהקה הנותרים: גיא מזיג, עידו אופק, אייל מזיג ורון אלמוג, החליטו להמשיך הלאה לאחר פרישתו של גלוסקא, כתבו והלחינו שירים חדשים והקליטו את האלבום החדש "אחד אחרי השני", שיצא לחנויות ב-9/9/2009. מהאלבום יצאו הסינגלים "לא פוגע" ו"אח איזה בוקר 72", בו ארחה הלהקה את ששי קשת.

עוד במוזיקה:

נינט בסינגל חדש: "הכלה"; אלבומים מומלצים לחג חלק א': מיינסטרים, ים-תיכוני, אוספים ושירי ארץ ישראל; אלבומים מומלצים לחג חלק ב': רוק ישראלי בעברית ובאנגלית; עומר אדם שר "האם להיות בך מאוהב"

אייל גולן איש השנה במוזיקה; מדונה - הופעת השנה; כוח ראסטה ופישי בקליפ חדש; שימי תבורי בדואט עם אילנה אביטל

"פסקול העשור": גל אוחובסקי מראיין את צביקה פיק; שלומי שבן מבצע את "שרמוטה פוריטנית"; הצביעו לבחירת שיר העשור