לביקורת המופע של לינקין פארק, תמונות ווידיאו

לינקין פארק בהופעה (צילום: נועה מגר)
מופע מצויין. לינקין פארק בפארק הירקון | צילום: נועה מגר

עם דגל ישראל פרוש בקדמת הבמה עלו חברי להקת לינקין פארק, כמתוכנן בשעה 20:45 להופעה בגני יהושוע, פארק הירקון בתל אביב, לעיני כ-14 אלף ממעריציהם, כך קבעו הערכות המשטרה ומומחים לנושא. ההופעה הסתיימה בשעה 22:15 בערב והתקיימה ללא הדרן - כל השירים בה נוגנו ברצף.

14 אלף איש

אחרי שהמופע הפותח של קוואמי והחלבות הסתיים, התקבצו במתחם "גבעת המופעים" קצת יותר מ-14 אלף ברי-מזל, כרבבה מהם מאנשי "הגרעין הקשה" של מעריצי לינקין פארק בארץ ועוד כמה אלפים שרכשו כרטיסים כתוצאה מה"הייפ" שנוצר סביב הגעת הלהקה לישראל.

לינקין פארק בהופעה (צילום: נועה מגר)
הרימו את הקהל. לינקין פארק בהופעה בפארק הירקון | צילום: נועה מגר
לינקין פארק בהופעה (צילום: נועה מגר)
קהל מגוון, מרוקרים גדולים עד בני 12. לינקין פארק בפארק הירקון | צילום: נועה מגר

הקהל היה מגוון ביותר, מילדים שבאו עם אמא ועד לרוקרים ותיקים; מבנות 12 שעמדו בצד נרגשות עד לצעירים בני עשרים פלוס מגודלים, שהסתירו לכל מי שעמד לפניהם. אלה חבר'ה שהתבגרו בסוף שנות התשעים או בתחילת שנות האלפיים ועבורם לינקין פארק היא פס הקול של גיל ההתבגרות, ממשיכת דרכה של מטאליקה כלהקת המטאל האמריקנית הגדולה שמובילה את העסק.

להקת פריים-רוק-מטאל עם להיטים בטוחים, עם התלהבות, עם תנופה, עם יכולת לתת שואו גדול וליצור מופע שגם נוצץ בעיניים, גם מצלצל מעולה באוזניים וגם מעביר משהו שניתן להיאחז ובו ולהזדהות איתו. לא סתם רעש, אלא רעש עם משמעות, במיוחד אם אתה בן 17. טהרני המטאל יאמרו שהם "קיטש אמריקקי" - שיגידו.

למה אין מסכים

ואותו קהל היה חלק מהמופע, עד כמה שניתן בהיעדר מסכים משני צידי הבמה (שוב, כמו באוזפסט), אבל זה לא מה שהפריע למעריצים למלא אחרי כללי הטקס - לצרוח כשצריך, להניף ידיים בלהיטים, לרקוד, לקפוץ, להשתולל, לחגוג את העובדה שלהקה כמו לינקין פארק מגיעה לארץ כשהיא באחד משיאיה ולא בעוד 15 או 20 שנה, כמו שקורה עם לא מעט אמנים מחו"ל בשנים האחרונות.

ומה שמעניין הוא שעם עוד כמה להיטים בהמשך (אם נשארו להם עוד כמה בקנה) הלהקה הזו יכולה לגדול עוד יותר, ולהפות למפלצת אמיתית.

לינקין פארק בהופעה (צילום: נועה מגר)
עף על הקהל. צ'סטר בנינגטון, לינקין פארק, בפארק הירקון | צילום: נועה מגר
לינקין פארק בהופעה (צילום: נועה מגר)
קטעים מוטרפים במידה. לינקין פארק בפארק הירקון | צילום: נועה מגר

ההייפ שנוצר בחודשים האחרונים סביב הגעת הלהקה לארץ הבטיח רבות - וקיים בגדול. הציפיות לקראת המופע של לינקין פארק היו גבוהות, כיוון שמדובר באחד ממופעי הרוק הבולטים בעולם הרוק והמטאל כיום, מופע שנבחר לאחרונה ל"מופע הטוב ביותר" של MTV אירופה בטקס שנערך במדריד. ככזה, הוא אמור היה להיות לא פחות ממקצועני ומצוין - ועמד בכך יפה

ציפיות גבוהות שהתממשו

הציפיות התממשו במלואן. חברי לינקין פארק ובראשם הסולן  צ'סטר בנינגטון (שכל כך אוהב לשים רגל על אחד מארבעת הדרגשים שנועדו לכך בקדמת הבמה ולשיר לקהל עם ברך כפופה)  והמנהיג השני של הלהקה - מייק שינודה, הוכיחו שהם יודעים לעשות את העבודה שלהם במקצוענות ועל הצד הטוב ביותר (ושוב, ההשוואה למטאליקה היא בלתי נמנעת) והעניקו לקהל כשעה וחצי ממיטב להיטיהם, וגם שירים מהאלבום החדש "אלף שמשות".

לינקין פארק בהופעה (צילום: נועה מגר)
להקה שיכולה לגדול עוד. לינקין בפארק בפארק הירקון | צילום: נועה מגר

הלהקה, כמצופה, הפגינה נגינה ברמה גבוהה, הן בקטעי המטאל ההרועשים והן בשירים מלודיים יותר. היו רגעים בהם האדמה בפארק הירקון רעדה מהעוצמה האדירה ששידרו החוצה הרמקולים, שנתקלה בחומת צווחות מפרגת מצד הקהל. והיו קטעים רגועים יותר, בהם עברו צלילי הפסנתר דרך מסך הערפל שנחת על הפארק ובישרו את התפרצות הלהיט הבא.

כמעט בלי דיבורים

לינקין פארק לא דברנים גדולים, שהופכים את המופע לתוכנית פמיליארית כבקשתך, ונהיים "סחבקים" ו"אחוקים" של הקהל. ממש ההפך מזה. מדובר בחבורה מקצוענית שבאה לתת את השעה וחצי שלה, לטייל קצת בירושלים וללכת הביתה. לעומת הקהל בברלין, שזכה לשירים עם שתיקה רועמת, הקהל הישראלי עוד הרוויח מהם כמה משפטים כמו "ערב טוב לכם כאן בתל אביב, כיף פה בישראל" ו"יו פאקרז, תודה שבאתם"

לינקין פארק בהופעה (צילום: נועה מגר)
ממשיכי דרכם של מטאליקה. לינקין פארק בפארק הירקון | צילום: נועה מגר

רשימת השירים במופע

רשימת השירים במופע שהיתה ידועה מראש נוגנה כמתוכנן על פי הסדר הבא:

The Requiem, Wretches and Kings , Paper cut , Given Up , New Divide, Faint , Empty Spaces, When They Come For Me,, No More Sorrow, Joranada Del Muerto, Waiting for the End, Wisdom, Justice and Love, Iridescent, Numb, Breaking the Habit, Shadow of the Day , Crawling, One Step Closer, Fallout,

The Catalyst (אותו הקדים בנינגטון בקטע קצר מ"No Woman No Cry" של בוב מארלי),

  The Messenger, In The End, What I've done, Bleed It Out.

לינקין פארק בהופעה (צילום: נועה מגר)
צ'סטר בנינגטון, לינקין פארק, בהופעה | צילום: נועה מגר
לינקין פארק בהופעה (צילום: נועה מגר)
איכות נגינה גבוהה. לינקין פארק בפארק הירקון בתל אביב | צילום: נועה מגר

אין ספק ששוקי וייס, המפיק שהביא את לינקין פארק לארץ, יחד עם שותפיו מחו"ל, יכול היה לחכך ידיו בהנאה הערב. לפארק הירקון הגיע יותר קהל מהכמות לה קיווה בחלומותיו היפים ביותר. והאמת שמגיע לו, לוייס, כל הכבוד (חוץ מעל הקטע התמוה של המסכים).

כאשר מצרפים את ההצלחה הזו עם לינקין פארק הצלחה הגדולה של פסטיבל ה"אוזפסט" בתל אביב ולשתי ההופעות של ג'ף בק נראה כי וייס מתחיל להתאושש יפה מהנפילה (שלא באשמתו כמובן) שנגרמה עם הביטול של הפיקסיז בפסטיבל "פיק.ניק" השנה, אותו הגדיר כ"טוטאל לוסט".

שוקי וייס כבר מכין את הדבר הגדול הבא

עכשיו רק נותר לקוות שרשימת האמנים שמתכוון וייס להביא מחו,ל תמשיך ותתארך. לאחרונה נקשר שמו בשמות של אמנים גדולים כמו בון ג'ובי, ג'סטין ביבר וברברה סטרייסנד, שהוא, ככל הנראה, לא מעורב כרגע בהבאתם לארץ).

אבל גורמים בשוק מעריכים כי ההפתעה הגדולה באמת לחובבי הרוק בארץ בשנה הקרובה עוד נמצאת אצל וייס בקנה, ושלינקין פארק, עם כל הכבוד הגדול אותו הרוויחו הערב ביושר בפארק הירקון - הם רק המתאבן שלפני המנה העיקרית.

לינקין פארק בהופעה (צילום: נועה מגר)
יצאו גדולים. לינקין פארק בפארק הירקון | צילום: נועה מגר

>> לביקורת המופע של לינקין פארק, תמונות ווידיאו