רן דנקר ועילי בוטנר הופעת פרידה2 (צילום: אורי אליהו)
עילי בוטנר ורן דנקר בהופעה | צילום: אורי אליהו

בקיץ האחרון נפרדו עילי בוטנר ורן דנקר בחיבוק חברי בסיום מופע הנעילה של צמד "שווים", והיום מתפרסם רשמית כי דנקר, שהעביר את חייו לארה"ב, אך עתיד לחזור לארץ בקיץ, ישתתף כזמר באלבום של בוטנר.

סינגל ראשון מתוך האלבום, בשם "מה שיכולנו להיות", אותו מבצע רן דנקר, ייצא למדיה בסוף השבוע הקרוב. השיר הוקלט טרם נסיעתו של דנקר לחו"ל והוא נבחר כסינגל ראשון כהמשך ישיר להצלחה של פרויקט "שווים", שבוטנר יצר את כל שיריו.

גם ריטה בעסק

עילי בוטנר פרומו (צילום: ינאי יחיאל)
"שווה". עילי בוטנר | צילום: ינאי יחיאל

אמנים נוספים שישתתפו בפרויקט הם ריטה, קובי אפללו, כפיר בן ליש ("אמרת שאין לך חשק"; דני סנדרסון), ענת בן-חמו ועוד. האלבום המלא של בוטנר יכלול 11 שירים וקטעי סולו גיטרה אותם כתב והלחין, בהפקתו המוזיקלית של אריאל קשת.

בהפקה של בוטנר מגדירים את המוזיקה בדיסק כ"נושאת את החותם של עילי - אליו התוודענו באלבום 'שווים', עם הניחוחות מארץ ישראל הישנה והטובה ושירים קצביים וסוחפים לצד בלדות רוויות תום וכיסופים". יא וואראדי.

זוכה פרס אקו"ם; יצר להיטים לנינט והראל סקעת

כזכור, זכה עילי בוטנר לאחרונה לפרס עידוד היצירה מטעם אקו"ם. השופטים נימקו את הבחירה כך: "הכתיבה של בוטנר נשארה רגישה, מהוקצעת ויפה. הלחנים שלו נעימים לאוזן ושיריו מחוברים לכאן ולעכשיו, למרות שהם נשענים על המסורת הקלאסית של שירי הרוק והכתיבה האישית. עילי בוטנר מבחינתנו הוא מלחין שראוי לכל עידוד כדי שכמה שיותר אנשים ייחשפו לשירים היפים שהוא כותב".

בוטנר, יוצא קיבוץ עין כרמל, היה ממקימי להקת "פאנקנשטיין" יחד עם גורי אלפי ואלרן דקל. במהלך לימודיו ב"רימון" הצטרף לסיבוב הופעות של שמוליק קראוס, אותו ליווה משך 6 שנים. בנוסף ניגן עם ריקי גל, עברי לידר וגלי עטרי והשתתף בהקלטות אלבומים של לידר, עידן רייכל, אושיק לוי, ריטה ועוד.

בוטנר, כזכור, כתב והלחין לנינט טייב את להיטיה הגדולים "היא יודעת" ו"אם תבוא", לריטה את "סוף העונה", לאיה כורם הלחין את "עכשיו כזאת" ולהראל סקעת את "סוף".