מילים ולחן: שלומי שבן עיבוד: שלומי שבן מקהלה: מקהלת העפרוני הצעירה בימוי: בני כרמלי

סיבוב ההופעות של שלומי שבן עם אלבומו האחרון "תרגיל בהתעוררות" אמנם נחתם זה עתה, אך היוצר כבר נקרא שוב אל הבמה. עוד לפני שיצא האלבום האחרון, שבן הופיע ברחבי הארץ עם הפילהרמונית בשורה של קונצרטים בהם בוצעו שירים שלו, קאברים מיוחדים וגם יצירות קלאסיות. עכשיו כשהתרגיל תם, שבן חוזר אל הפילהרמונית לערב אחד ב-5.12 בהיכל התרבות בתל אביב, בו הוא ייארח את יוני רכטר ואת אלי דג'יברי על הסקסופון. 

זו תהיה הזדמנות חד פעמית למי שטרם נחשף לאותו מופע ייחודי, להנות ממנו, כמו גם הזדמנות נהדרת למי שכבר חווה אותו להעלות זכרונות. ובכדי להוכיח לכם שלא תרצו לפספס אותה, שבן שלף מהארכיון תיעוד של אחד משירי המופע - "הצעה לשיר ערש חדיש", שמעולם לא הוקלט או חצה את דלתות אולמות הקונצרטים עד היום.

עוד ב-mako מוזיקה:

המיומנים במעריצי שבן יזהו את חיבתו היתרה לשירי ערש מסווים, כשהשיר החדש ממשיך את דרכו של "שיר ערש דווי" מאלבומו הראשון. גם במקרה הזה המנגינה המלטפת ושירתו הרכה של שבן יטשטשו את המילים הסאטיריות והעוקצות, כשבמקרה הזה האפקט מחוזק בקולותיהם של ילדי "מקהלת העפרוני הצעירה". "כי הבגד עושה את האדם/ האדם עושה בגד ונרדם/ וחולם על כל מה שעמל להרדים/ חלומות, בני אדם ופחדים", שבן שר ומבטיח שאחרי שהתינוקות יירדמו, הוריהם יהיו טרודים מכדי לעצום עין.

במקביל, שלומי שבן ממשיך להופיע במופעי סולו עם פסנתר. בדצמבר הקרוב הוא יגיע ב-8.12 לברלה בלהבות חביבה, ב-9.12 לסינקופה בחיפה, ב-10.12 לגריי ביהוד, ב-11.12 לחמדת ימים וב-13.12 לצוללת צהובה בירושלים.