דודו אהרון נוקיה (צילום: שרון רביבו)
"אני מנסה לחדש ולרענן". דודו אהרון | צילום: שרון רביבו

בזמן האחרון מדברים במוזיקה הים תיכונית על שתי מגמות עיקריות, שקשורות אחת לשניה. הראשונה היא שהגל הגדול של השנתיים האחרונות הולך ודועך, והשנייה היא שכל הכוכבים הגדולים מנסים לחפש במוזיקה שלהם כיוונים חדשים כדי להמשיך ובכל זאת לעניין את הקהל ואת עצמם, לברוח קצת מהשבלונה של להיטי הפופ. אייל גולן ומשה פרץ עשו קצת רגאיי, גולן גם חזר קצת לטורקי, שרית חדד הלכה על אלבום עם קו ערבי מובהק ומעניין יהיה לשמוע איך יישמעו אלבומיהם הבאים של קובי פרץ, ליאור נרקיס ושלומי שבת.

כמובן שדודו אהרון לא נשאר מאחור. בגזרת ההופעות מדובר עדיין על מלך ימי הסטודנט הגדולים - מבאר שבע בדרום, המכללה למנהל ורופין במרכז ובקרוב בר-אילן עם האוניברסיטה הפתוחה וכמובן ירושלים, ובמקביל ישוב אהרון ב-14 ביולי להיכל נוקיה בתל אביב, אחרי שהכריז על הופעה בבלומפילד ונאלץ לבטל - סוגיה שתכף ניגע בה.

אבל גם בגזרה המוזיקלית דודו אהרון מתקדם ומתפתח. "כמה אושר", השיר החדש שהוציא רק השבוע, הוא בסגנון הראיי האלג'יראי ("אני תמיד אוהב להפתיע"), וגם ארבעת הסינגלים שהוציא לפניו - "אמא יקרה" ("מזכיר את חיים משה, יואב יצחק וזוהר ארגוב") "לא יפרידו בינינו", "את אשתי" ("לא היה לי עד היום שיר כזה") ו-"Beautiful" ("הלכתי לכיוון אחר, קצב שהולך אחורה") בורחים קצת הצידה מהפופ שאפיין את אלבומו השלישי והמצליח ביותר "מילים פשוטות", שלהיטיו קרעו בשנה שעברה את המדינה וזכו את אהרון בתארים "זמר השנה" ו"שיר השנה" על "תגידו לה".

"זה כמו בכדורגל - מי שמביא אליפות לא ממשיך"

דודו אהרון צבעים (צילום: דור מלכה)
"חשוב לי להביא תמיד את הבשורה החדשה". דודו אהרון | צילום: דור מלכה

"בשנה שעברה הבאתי את הטרנד הבולגרי וסחפתי אחריי את כולם", אומר אהרון. "גם הפעם אני מביא צורה חדשה כי אני אוהב לרענן ותמיד מחפש תמיד ריגושים חדשים בשירים שלי. כל ארבעת הסינגלים מהאלבום שייצא אוגוסט - כל אחד מהם שונה מהשני ולא דומה לאלבום הקודם. זה כמו קבוצת כדורגל שמי שמביא אליפות שנה הבאה לא ממשיך".

-אם כבר כדורגל, אולי אתה ואייל גולן תקנו יחד את בית"ר ירושלים?
"מצחיק שאתה שואל, כי בדיוק אתמול התראיינתי לרדיו ירושלים ואמרתי בהומור שאולי אשקיע בקבוצה ואחרי שתי דקות התקשרה כתבת של ערוץ הספורט לשאול כמה כסף אני שם בבית"ר השנה. בעבר, כשהיתה התארגנות של אוהדים לקנות מניות נעניתי בחיוב וכמו כולם השקעתי סכום סמלי, אבל אני מעדיף לשמור את הכסף כדי לבנות בית ולהקים משפחה בישראל, בעזרת השם".

-תכף ניגע בחייך האישיים, אבל במוזיקה אתה למעשה מסתכן בכך שאתה מגוון.
"נכון. יכולתי להוציא עוד כמה שירי פופ שהקהל יאהב וללכת על בטוח, אבל הלכתי על משהו אחר. והנה, בכל יום סטודנט שאני מופיע בו שרים איתי את כל המילים של כל השירים, גם שירים מהאלבומים שלי שלא יצאו כסינגלים לרדיו וזה מרגש אותי באלבום הזה במיוחד".

"מאז זוהר ארגוב הם לא התרגשו ככה משיר והם בוכים"

"תופסים אותי ברחוב אנשים בני 40 ו-50 ואומרים לי על 'אמא יקרה' שמאז זוהר ארגוב הם לא התרגשו ככה משיר ושהם בוכים כי הוא מזכיר להם את האמהות שלהם. זה מה שמניע אותי קדימה, לא לפחד ולעשות דברים חדשים, להביא בשורה חדשה. זה כמו שכשהייתי משחק כדורגל תמיד חשבתי על התרגיל החדש שאני אביא איתי למגרש".

-איזה עוד הפתעות אתה מכין באלבום שייצא באוגוסט?
"יש הרבה דברים מגניבים. כל בוקר אני קם עם רעיון חדש ולא פוסל כלום. לא אמרתי שלא יהיו באלבום שירי פופ שימשיכו את המסורת של 'בחור רגיש', אבל לא אעשה את זה דומה. אני אתן שדרוג קטן כי זה מה שאני אוהב. ב-14 ביולי בנוקיה, למשל, זה מופע אחר ויש הפתעה שלא תפורסם ורק מי שיהיה יבין. יהיה שילוב מדהים".

"הפתעה גדולה בהופעה בנוקיה"

-הכי טבעי שתארח את אייל גולן או משה פרץ, אבל אולי תפתיע עם איזו מירי מסיקה.
"זה במשא ומתן כרגע, אבל יהיה שילוב מדהים. תהיה הפתעה גדולה בהופעה בנוקיה".

אין תמונה
"גדלתי על המחרוזות בערבית של זהר ארגוב"

-במה הופעה לסטודנטים שונה מנוקיה או חתונה?
"בימי סטודנט אנחנו מצמצמים את הרפרטואר ל-45 דקות. בחתונה זה יותר חפלה. אני שר למשל מחרוזת ערבית שעושה שמח. אני אוהב לשיר בערבית, גדלתי על זוהר ששר בערבית, מרוקאית ואלג'יראית, גדלתי על הדברים האלה ואני מתאים את עצמי לכל קהל".

-תגיד, איך היחסים בין הכוכבים בז'אנר אחרי שאייל אירח את כולם בתוכנית שלו בערוץ 24?
"אני בא משם ומסתובב בכל האירועים ואין שחר לשמועות על מריבות. אייל ואני חברים וגם מי שאני פחות מדבר איתו אז מכבדים אחד את השני ואומרים שלום כשנפגשים. יש כאלה שפחות, אבל אין שנאה. יש תחרות ותחרות זה דבר טוב. אני עוקב אחרי על מה שקורה במוזיקה ואני תמיד הולך צעד אחד קדימה, חשוב לי הביא את הבשורה החדשה".

-בוא ניגע בנקודה כואבת, פרסמת שתופיע בבלומפילד וביטלת אחרי שבועיים.
"קראתי כל מיני 'נשמות' שאמרו שקיבלתי 'רגליים קרות'. תמיד יגידו, ואם הייתי ממלא את בלומפילד היו אומרים שנתתי את הכרטיסים בחינם. רצינו להביא את כל קהל המעריצים הגדול שלי, אבל זה לא התאפשר בגלל שיפוצים באיצטדיון שעליהם העירייה החליטה. היה סיכום בלחיצת יד, אבל היה חסר מסמך קטן שנחתום עליו וזה יאושר סופית. יצאה הידיעה לתקשורת, ואז העירייה החליטה על השיפוצים והעתקנו את המופע לנוקיה שגם הולך להיות יותר חזק ממה שעשיתי בדצמבר. ומי יודע, אולי אני אחזור לבלומפילד, אתה יודע, הכל זה מלמעלה, שר איזה זמר".

"אני נמצא עם הקהל בשטח - הים תיכוני רק מתעצם"

דודו אהרון נותן בראש 3 (צילום: שי פרג)
"היחסים של עם אייל מצוינים" | צילום: שי פרג

-מה דעתך על הדיבורים אודות ירידת הגל הים תיכוני.
"לדעתי זה רק הולך ומתעצם. בתקשורת אומרים שיש ירידה, אבל בשטח זה מתעצם, ואני פוגש את הקהל בשטח. אני לא רוצה להיכנס לקטלוגים אבל לכולם יש מקום. הייתי שמח שייחיו ז'אנרים כמו שאנחנו החיינו את שלנו. אני פוגש את אברהם טל ופבלו רוזנברג בימי סטודנט ונהניתי לראות אותם. כל ז'אנר שמצליח תמיד יהיו כאלה שידברו עליו, אבל בשטח זה מתעצם".

-יש תחושה שאתה מסתיר את חייך האישיים.
"אני לא מסתיר, אבל מה שאני יכול אני מעדיף להשאיר לעצמי. זה מה שנשאר לי. אני שמח על ההצלחה שלי, מאושר ומודה לקהל ולקדוש ברוך הוא ומנסה כמה שיותר לשמור בשתי ידי על מה שנשאר לי, בקטנה לשמור, שזה נעים".

-היתה שמועה שיש לך חברה אבל המשפחה שלך לא אוהבת אותה.
"זה שטויות, אל תאמין לכלום, הכל רק שמועות רעות".

-אתה מקבל הצעות ממעריצות ומצליח לעמוד בפיתוי?
"כן, אני בן אדם חזק ועם עקרונות. אומר 'תודה' וממשיך הלאה. אם הן רוצות לבוא אלי הביתה אני מעדכן אותן על לוח הופעות הקרוב. לפי כל השמועות עלי יש לי 33 אחים ואחיות. מישהו בא אלי בהופעה ואומר 'אח שלך פה בכניסה בוכה שלא מכניסים אותו'. אבל אין לי אח. יש לי שתי אחיות גדולות, אחת נשואה ואחת בדרך ואני בן זקונים של משפחת אהרון".

"מהתביעה על 'תגידו לה' יצאו רק דברים טובים"

-מה אתה עושה בזמן הפנוי שלך?
"אני לא יוצא אחרי הופעות ומעדיף לחזור הביתה מאשר לצאת חוצה. אני נורא רגיש, אני בחור רגיש וכתבתי על זה שיר. אני יכול לראות כלב או חתול שרוע ברחוב ולחשוב על זה כל היום. הקטע הזה מאוד נוגע לי. יש לי כלב בבית של אמא שנקרא סימבה שמפחד מעצמו".

-לסיום, מה נסגר עם התביעה של המלחין הבולגרי על "תגידו לה"?
"ניפחו את זה בתקשורת ועשו מזה טררם גדול. בסך הכל יצאו מזה רק דברים טובים. קיימנו מספר פגישות, הכל על מי מנוחות, הם מייצגים את השירים שלי בחו"ל. עכשיו לוקחים שירים מאיתנו. קיבלתי פניות בבולגריה בארמניה. בארמניה יש 3 מיליון צפיות ביו טיוב על שיר שלי וגם על 'בן של מלך' שזו יצירה שלי, הם מייצגים את השיר הזה בטורקיה, ככה שמעז יצא מתוק".

>> איפה נמצאים משה פרץ ושרית חדד במצעד ההשמעות של הרדיו?