ג'ולייטה פרומו צבעונית (צילום: גיא הכט)
"הלכנו עם האמת שלנו ונכנסנו בקירות ביטון". ג'ולייטה | צילום: גיא הכט

לפני שנתיים, באוגוסט 2009, בגיל 21, קיבלה ג'ולייטה את הצ'אנס השני שלה. אחרי שהתגלתה כ"נערת פלא" בגיל 17 עם "הבחורים הכי טובים" ונעלמה, לקח אותה תחת חסותו גלעד "ביגי" מסאמי ("הישראלים"; "בלבלי אותו"), שהחל לעבוד איתה על שירים חדשים. הסינגל הראשון היה "רוצה רק אליך", ובעקבותיו הגיעו עוד עשרה סינגלים מתוך האלבום "כבר לא ילדה", שהלהיטים הבולטים ממנו היו שיר הנושא "כבר לא ילדה", "בוא בוא בוא" והשיר "Do You Love Me", עליו נאבקה ג'ולייטה מול שרית חדד.

הכריזה מלחמה על שרית חדד

אבל היה זה רק קצה הקרחון של מאבק גדול הרבה יותר, מלחמה אמיתית בין גלעד מסאמי וג'ולייטה לבין שרית חדד ומנהלה האישי אבי גואטה. מסאמי טען שגואטה מפחד מג'ולייטה ומנסה "לשים לה רגליים". לשיאו הגיע המאבק בקרב על שירותיו של השדרן הפופולרי אליקו, שמסאמי טען כלפיו שהוא מתעלם מג'ולייטה ומשמיע רק את שרית חדד. מרבית אנשי תעשיית המוזיקה הים תיכונית התייחסו אז בביטול לג'ולייטה שניסתה להתקאמבק ולמסאמי הרעשני ורק חיכו לנפילה.

אין תמונה
"נלחם בשבילי בכל העולם". גלעד "ביגי" מסאמי

אלא ששיבוצה של ג'ולייטה בתוכנית הדוקו-ריאליטי "חי בלה לה לנד", המשודרת בימים אלה, הפכו את היוצרות. התברר שהקהל אוהב אותה, התברר שהלהיטים מאלבומה שנחשב לכושל כן חדרו, התברר שהיא מופיעה כעת 15 הופעות בחודש - לא מעט עבור זמרת שלפני שנתיים התחננה להופעות. בימים אלה היא מקליטה שיר חדש, ומקווה שהוא הוא הלהיט הגדול שיביא לה את ה"מכה".

"כל התהליך שעברתי היה שווה", אומרת ג'ולייטה בראיון מיוחד. "הגעתי לרגע האמת. אני את הזכייה שלי עשיתי - זכיתי באהבת הקהל ובפרגונים. אומרים לי 'עשית אחלה עבודה מגיע לך הכל'. לגבי הזכייה ב'לה לה לנד' - אדע ב-6 בספטמבר. רון פייר, מנכ"ל 'גפן רקורדס', יגיע לארץ ויהיה שידור מיוחד שבו הוא יבשר לנו מי זכה – אני, דודו אהרון, זהבה בן, אביהו שבת, אלון דה לוקו או אתי לוי".

-איך את מעריכה את הסיכויים שלך?
"יש לי סיכויים טובים, אני יכולה לזכות. אולי אני בסטנדרט שהם מחפשים - הבלונדה עם הלוק האירופאי. ואולי יחפשו סגנון יותר מזרחי, לוק כמו של דודו אהרון, שיש לו משהו בגוון הקול, או את זהבה או אתי, הכל יכול להיות. אני לא לוקחת שום דבר כמובן מאליו. מי שעוד נתן עבודה זה אלון דה לוקו - אנרגטי, כריזמטי, ראיתי אותו שם ואמרתי שגם הוא יכול לקחת".

"הייתי אמיתית עם אביהו וזה לא הסתדר"

אביהו שבת, חולצה תכלת (צילום: נעם יוסף)
"כשארגיש שזה הזמן יהיה לי חבר שיהיה דומה לאביהו שבת" | צילום: נעם יוסף

-ואביהו שבת?
"כשארגיש שזה הזמן יהיה לי חבר שיהיה דומה לאביהו שבת, כי הוא חתיך, הוא ג'נטלמן, יש בו קסם שאי אפשר להסביר. תכל'ס, לא היה בינינו כלום. פיתחתי כלפיו רגשות דרך התוכנית, הייתי אמיתית איתו וזה לא הסתדר כי יש לו חברה אז המשכתי הלאה וזהו. אני מחכה שיעשו חיקוי שלי ושלו בטלוויזיה ומקווה שזה לא יהיה כמו סיוון ועמיר מהאח הגדול".

-לפני שנתיים כשראיינתי אותך היית עם הרבה פחות ביטחון עצמי.
"זה מה שהיה אז. טבעי שכאשר אתה עושה דברים זה מקנה לך ביטחון. גם גילי המנהל שלי אנרגטי ועם חוש  הומור ולמדתי ממנו הרבה. איך לענות, איך לדבר, הוא מדריך אותי בהמון מקרים, יש לי בית ספר טוב".

-הוא הסתכסך עם חצי מהתעשייה בשבילך.
"הוא הלך אחרי האמת שלו. ראה פוטנציאל, לקח זמרת. הרבה מנסים, זמרות ואמרגנים מתייאשים, כי שמים להם פה רגליים ולא משמיעים ולא נותנים במה, והסיבות ידועות. הוא נלחם עלי מול כל התעשיה והיום אנחנו חברים של אליקו. זו לא היתה סתם מלחמה. זה היה ללכת ולהגיד את האמת על מה שהלך פה, מה שהרבה פחדו לעשות".

ג'ולייטה בים (צילום: אלעד דיין)
"אני שלמה עם הגוף שלי, אבל אני קודם כל זמרת". ג'ולייטה בביקיני | צילום: אלעד דיין

-ומה זו האמת הזאת?
"כשיש לך משהו בידיים ואתה מאמין, ויש לך ויז'ן שאתה מאמין בו ואתה מוכן להיכנס בקירות בטון, וזה מה שהוא עשה".

-היתה תקופה שגרת אצלו בבית בראש העין.
"גרתי ביחידת דיור צמודה לבית שלו. לבד. היה לא קל. המשפחה שלי היו לצדי ותמכו בי. הרגשתי שיש לי משפחה ובית חם ועברנו את זה. היום אני שוכרת דירה בראש העין ולוח הזמנים שלי עובד אחרת, אני עסוקה, לא ישנה מהבוקר עד הלילה כמו פעם".

"הייתי צריכה חשיפה כדי להרים את הלהיטים למעלה"

-איפה את בעיקר מופיעה?
"אני עושה חמש עשרה הופעות בחודש בממוצע ואוהבת להופיע בכל מקום. הכי כיף זה כשמזמינים אותי לאירוע כמו חתונה או בר מצווה. מתקשרים אלינו גם ילדים מגיל 6 עד גיל 14-15. אני עושה הרבה 'בת מצווש' וכמובן גם חתונות. הרבה נשים שיושבות בבית שולחות את הבעלים להתקשר והם אומרים 'אשתי מתה עלייך'. אני נחשפת לדברים שלא חשבתי שאיחשף אליהם. זו מתנה גדולה וזה לא מובן מאליו".

-האלבום שהוצאת נכשל. בלי "לה לה לנד" זה לא היה קורה.
"הסדרה נתנה לי עכשיו פלטפורמה שאני לא יכולה לתאר, פתחה בפני הרבה דלתות. אני מבינה שהדרך שעברתי נכונה, כי היום אנשים מכירים את 'כבר לא ילדה' ו'בוא בוא בוא'. שירים שלא רצו להשמיע או להתייחס אליהם הרדיו יש להם מאות אלפי צפיות ביו טיוב. השירים שעשיתי היו טובים, רק הייתי צריכה חשיפה כדי להרים אותם למעלה".

-את שואפת לשיר רק פופ ים תיכוני?
"אני מגוונת מבחינה מוזיקלית ואם אפרוץ לחו"ל אז בטוח שאשיר בכמה סגנונות, אבל בארץ אני קודם כל זמרת מזרחית. מזרחית הארד קור. אני לא רוסיה, אני קווקזית, אני באה מהמוזיקה הזו".

"יש מקום לכולן וכל אחת שתצא ותצליח - זה הניצחון"

מורן מזור באייל גולן סולטן (צילום: שרון רביבו)
"עכשיו הגיעה תור הבנות ואני מפרגנת". מורן מזור בהופעה | צילום: שרון רביבו

-כרגע את חלק מקאדר של צעירות - אתי ביטון, שני יצהרי, שרית אביטן, מורן מזור ועדן אמזלג.
"אני הכי מאושרת ומפרגנת לכולן שיצליחו. יש מקום לכולן וכל אחת שתצא ותצליח - זה הניצחון של המוזיקה הזו. הגיע הזמן שיהיו גם זמרות חזקות. היה גל של בנים ועכשיו מגיע גל של בנות, זה מה שירים את המוזיקה הזו עוד למעלה".

-מה היתרון שלך על פני היתר?
"אני זו אני. יש יותר יפות ויותר חכמות ממני אבל אני מביאה משהו חדש ומרענן, פרשי. זה האופי שלי. אני בחורה קריזיונרית, רגישה, אוהבת. אני בן אדם כמו כולם. לא פחדתי לחשוף את עצמי, הלכתי עם האמת שלי עד הסוף. וכמו שמתחברים לאלירז וג'קי, לאנשים הפשוטים שמחוברים לעם - זה מה שקובע. אני אלירז וג'קי של המוזיקה המזרחית, ואני גאה בזה".

-ואומרים עלייך שאת חתיכה, עשו לך פפראצי עם ביקיני.
"אני לא רואה בזה יתרון. זה נחמד שיש משהו מעבר לקול יפה, אבל אני זמרת. בארה"ב הייתי צריכה להיות מולטי טאלנט, אבל אני זמרת וזה מה שחשוב. שואלים אותי מה עם קמפיין לבגדי ים. זה מחמיא ואשמח לקבל קמפיין ואני שמחה לקבל תגובות על הגוף ואיזה חתיכה וזה, אבל אני יותר מחפשת את השיר הבא ולא את בגד הים הבא. המקצוע שלי זה זמרת".

ג'ולייטה בים (צילום: אלעד דיין)
"אני לא דוגמנית שבודקת איך להוריד מהשוק או מהבטן או מהירך". ג'ולייטה בים | צילום: אלעד דיין

-את שלמה עם הגוף שלך?
"אני שלמה מאוד עם עצמי ועם הגוף שלי, אבל זה לא חשוב לי. אני לא דוגמנית שבודקת איך להוריד מהשוק או מהבטן או מהירך. אני מחפשת שירים כל היום ולא איך להצטלם כמו דוגמנית".

-איפה תהיי בעוד שנה?
"אני לא יודעת, מה שאלוהים ייתן לי. אבל אני פה בשביל להישאר ולא עוזבת. אז אנשים תתכוננו - ההוריקן מגיע".