בתעשיית המוזיקה נפרדים מליאור פרחי, שהלך לעולמו היום בפתאומיות בגיל 53"אני המום ולא מעכל את הבשורות הקשות, אמר אייל גולן בשיחה עם mako. "ליאור חברי היקר והטוב כבר שנים רבות, זמר ענק ויוצר מוכשר, אבן דרך במוזיקה המזרחית. עבדנו יחד, הופענו יחד והוא יצר בשבילי לא מעט שירים. הלב שלי כואב ואני בצער עמוק מלכתו בטרם עת. יהי זכרו ברוך".

גולן שיתף סרטון של שניהם שרים יחד את "בשבילך נוצרתי" והוסיף עוד מילים: "תודה לך אחי היקר על המוזיקה, על הקול המרגש שלך, על היצירות המופלאות ועל הטוב והשמחה שהענקת כל חייך. המוזיקה שלך תישאר איתנו, אזכור אותך לנצח בליבי". בנו של פרחי, שלו, הגיב לגולן על הדברים וכתב לזמר "תודה רבה לך אייל על המילים החמות, כמה אבא אהב והעריך אותך כשותף לדרך וחבר".

אחד מהלהיטים הגדולים של פרחי, "תיזהר ממנה" קיבל חידוש עם סאבלימינל, לאחר שיוסי בובליל החזיר את השיר לתודעה ב"האח הגדול". הראפר סופד לו הערב: "ליאור אחי היקר, היה לי הכבוד, הענוג וזכות גדולה לעבוד איתך, היית בן אדם מדהים, זמר ענק ונעים הליכות. כואב לי הלב שאתה כבר לא איתנו, המוזיקה שלך תמשיך להתנגן ולשמח לעד, אני יודע שאתה תעשה להם שמח בגן עדן, אתגעגע אלייך מאוד, אוהב אותך אחי".

שלומי שבת, שהקליט עם פרחי את "עד הסוף" שהפך עם השנים לקלאסיקה ישראלית ו"אל תעירי לי את החלום", מסר ל-mako: "בתוך כל העצב עוד אור כבה. חבר יקר שהשאיר לי שני דואטים למזכרת, אהבתי אותך אח". יואב יצחק ספד לו ברשתות: "חבר יקר, לא נתפס. אוהב אותך, ליאור פרחי ז"ל. ת.נ.צ.ב.ה".

 

דודו אהרון נפרד ממנו: "כמה שאהבתי אותך ואת השירים שלך שהיו חלק בלתי נפרד מהילדות שלי ועד עצם היום הזה! אבידה ענקית למוזיקה הישראלית יוצר וזמר ענק! תמיד היית מפרגן לדור הצעיר באהבה גדולה, איש צנוע ועניו, ותמיד מחייך עם החיוך הקסום שהיה לך. היו לנו המון שיחות מהנות על מוזיקה, היית ידען גדול והיוות עבורי השראה גדולה. כואב לדבר עליך בלשון עבר! יהיה זכרך ברוך".

ליאור פרחי ויואב יצחק
ליאור פרחי ויואב יצחק

"נדהמתי לשמוע את הבשורות הקשות על מותו בטרם עת של חברי ליאור פרחי, זמר ענק ואיש מיוחד עם לב זהב", ספד לו קובי פרץ, "רק לפני שבוע אשתי ענבל וליאור נפגשו בחוג כדורגל של הילדים ודיברו על הא ודא. בחמישי האחרון דיברתי עליך עם רובי לוי, חברינו היקר ובשבת בבית הכנסת דיברתי עליך טובות. אנחנו מכירים שנים רבות ותמיד שמרנו על כבוד ופרגון, התחלנו בתחום בערך באותו הזמן לפני כמעט 30 שנה והופענו יחד המון! עוד מתקופת הסהרה ברעננה. מי ייתן ליאור ותנוח על משכבך בשלום. ברוך דיין האמת".

הידיעה ממשיכה להתעדכן