בשנים האחרונות הפכו חייו הסוערים ממילא של אוזי אוסבורן לקשים. שורה של סיבוכים רפואיים הפכו את סולן "בלאק סבאת'" מאדם פרוע ומלא חיים לאדם התלוי במשפחתו ובטיפול רפואי יותר מאי פעם. ב-2022 עבר ניתוח בצוואר, ועקב סיבוכים מצא עצמו אוסבורן מתקשה ללכת ונעזר במקל הליכה. הוא עבר שלושה ניתוחים בעמוד השדרה ואובחן כחולה בפרקינסון. בשבוע שעבר התראיינה אשתו, שרון אוסבורן, וסיפרה ל"דיילי מייל" על מצבו הרפואי.

"במשך חמש השנים האחרונות בעלי היה חולה מאוד. אנחנו בשלב שבו אני דואגת לו, לא כי אני צריכה, אלא כי אני אוהבת אותו. הוא עבר שבעה ניתוחים בחמש שנים. אין שום דבר שאפשר לעשות יותר. עכשיו הוא מתרכז בהחלמה. הוא קיבל כמויות עצומות של מדללי דם, אז הוא חייב להיזהר, כי אם הוא ייפול שוב בבית הוא עלול למות מאובדן דם. זה כאילו הוא עשוי מפורצלן וחייב לרפד אותו בצמר גפן", הסבירה שרון אוסבורן. "זה שובר לב עבורי לראות את בעלי במצב שבו הוא לא יכול לדאוג לעצמו וזקוק לעזרה. הוא היה כל כך מלא מרץ וחיים. אבל לומדים להתרגל", סיפרה. "אני תמיד אהיה שם בשבילו. אני חייבת לו המון. הוא נתן לי את הדבר הכי טוב בחיים, הילדים שלי". בדצמבר 2022 תועד כשהוא נעזר במקל הליכה.

בחודש פברואר האחרון בישר אוסבורן למעריציו הנאמנים שלא יחזור עוד לסיבובי הופעות: "כפי שאתם יודעים, לפני ארבע שנים, בחודש הזה, הייתה לי תאונה קשה שפגעה לי בעמוד השדרה. בזמן הזה המטרה היחידה שלי הייתה לעלות לבמה בחזרה. הקול שלי בסדר, אבל אחרי שלושה ניתוחים טיפולים בתאי גזע ואינסוף מפגשי פיזיותרפיה הגוף שלי עדיין חלש פיזית", הסביר. "הקול שלי בסדר, אבל הגוף שלי חלש. מעולם לא דמיינתי שימי ההופעות שלי יגמרו ככה".