לנה דל ריי הוציאה לפני כשלושה שבועות את האלבום "Ultraviolence", שנמכר ב-880 אלף עותקים ברחבי העולם כבר בשבוע הראשון, והגיע למקום ראשון ב-12 מדינות בהן בריטניה וארה"ב. כדי לקדם את האלבום החדש ברחבי אירופה, יצאה דל ריי לסיבוב הופעות מצומצם, במסגרתו היא מופיעה בעיקר בפסטיבלים. זהו המשך ישיר ל-"Paradise Tour" סיבוב ההופעות הקודם שלה, בצירוף שירים בודדים מהאלבום החדש.

המופע של לנה דל ריי הוא לא מופע פופ טיפוסי. אין בו רקדנים, תאורה מרהיבה, אפקטים מיוחדים או החלפת תלבושות גרנדיוזית. הוא פשוט ומתמקד בה ובשירים. היא עומדת על הבמה, זזה מעט, מנסה להעביר את רגשותיה לקהל, את מה שעבר עליה בעת כתיבת השירים, כמובן לצד שירה חיה וביצועים לא רעים בכלל.

לנה דל ריי בגלסטונברי - המופע המלא

בשבוע שעבר הופיעה דל ריי בפסטיבל גלסטונברי האגדי באנגליה מול עשרות אלפי אנשים, כאחד המופעים המרכזיים. ההופעה החלה בשיר "Cola", שכזכור נפתח במילים:" My pussy tastes like Pepsi Cola, My eyes are wide like cherry pies". הוא מתאר אותה כמאהבת שמשכנעת את הגבר לעשות את זה. השיר השני הוא "Body Electric", מתוך ההוצאה המחודשת לאלבום "Born To Die", בביצוע חביב.

ממנו היא עוברת לבצע את "Blue Jeans" המצליח והקהל מרוצה שסוף סוף יש שיר שהוא מכיר. נראה כי היא משתחררת יותר על הבמה בשלב הזה, מרשה לעצמה יותר להתנועע, יוצרת אינטראקציה בינה לבין הנגנים מסביבה וגם מחייכת מעט לקהל.

לנה דל ריי בגלסטונברי: Born To Die

היא עוברת ל-"West Coast", הסינגל הראשון שיצא מהאלבום החדש. על מסך הוידיאו שמאחוריה מוקרן וידיאו ארט בו נראים פניה, ומדי פעם יוצא משפתיה עשן. הקהל שואג כשהיא ממשיכה ללהיט "Born To Die". על המסך מוקרנת הסצנה המפורסמת מהקליפ בה היא מחובקת ללא חלק עליון עם גבר על רקע דגל ארצות הברית. הביצוע הקולי שלה כאן הוא מהיותר יפים במופע. על רקע התשואות היא מזכירה למעריצים שיש לה אלבום חדש ומבקשת מהלהקה לנגן את שיר הנושא "Ultraviolence". קולות רקע חזקים בפזמון עוזרים לה להעביר את תחושת הכאב של השיר בקול רועד.

עכשיו מגיע הלהיט "Young And Beautiful" בביצוע לא מרהיב, שיספק את מעריציה האדוקים, ספק אם את הקהל כולו. מצד שני - הוא סיפק את קים קרדשיאן וקנייה ווסט. הלהיט הבא הוא "Summertime Sadness" בגרסה הרגילה, ללא הרמיקס. הפעם היא מצטיינת וסוחפת את הקהל לשיר יחד איתה את ההמנון. מ-"Summertime" היא עוברת ל-"Ride" ומצליחה להחזיק את הפזמון שלו בצורה מרשימה.

לנה דל ריי בגלסטונברי: "Ultraviolence"

והנה הלהיט הכי גדול שלה, שיר הפריצה "Video Games". על המסך מוקרנות סצנות מהקליפ (וסצנות הדומות למתרחש בקליפ). הקהל שר את כל המילים ומתלהב כמו שלא התלהב כל ההופעה. דל ריי סוגרת את המופע עם "National Anthem", היחסית קצבי, מרים קצת את הקהל ומשחרר אותו. לקראת סוף השיר הם מריעים לה ומודים לה על שעה מוצלחת.

ההופעה בפסטיבל גלסטונברי כללה 11 שירים בלבד. בהופעה בישראל דל ריי צפויה לבצע עוד כמה, ביניהם מהאלבום החדש. היא זכתה למחמאות בתקשורת הבריטית הדקדקנית, וכמה מבקרים אפילו שיבחו אותה ממש. אומנם ה"שואו" של לנה דל ריי לא גדול כמו של כוכבות פופ אחרות, אבל היא מצליחה לרתק את הקהל דרך השירים והאישיות, וזה מה שעושה אותה למיוחדת בנוף הפופ העכשווי.

*לנה דל ריי תופיע בישראל ב-20 באוגוסט בגני התערוכה, תל אביב.

לנה דל ריי, גלסטונברי (צילום: Ian Gavan, GettyImages IL)
מחוברת לנגנים | צילום: Ian Gavan, GettyImages IL