אין תמונה
עוד לא ברור אם הוא התבגר. ג'סטין ביבר

ג'סטין ביבר הגיע לפני כמה חדשים לגיל 18. לא, הוא לא יתגייס לצה"ל, למרות שבטוח הצבא היה הולך לקראתו, ומאפשר לו לשלב קריירה ושירות. לא נורא. בינתיים הוא מוציא אלבום שלישי, ומעלה מחדש שלוש שאלות מרתקות: האם בסוף הדרך הוא יצליח להפוך מנער מצליח לגבר למצליח? כמה ג'סטין ביבר האדם יש בג'סטין ביבר המותג? אם היה לכם את כל הכסף בעולם איזה תקליט פופ עכשווי הייתם מייצרים?.

בואו נתחיל מהשאלה הראשונה. ביבר הוא עדין אליל הנערות הגדול בתבל. לא נראה כאילו תאריך התפוגה שלו כבר מסתמן. בדיסק החדש הוא מתבגר קצת, בעדינות, אבל בלי להראות ממש גבר. הקול שלו מעט יותר בשל ובטוח, אבל לא בהרבה. הוא עדיין נשמע כמו ילד. ויש מספיק עזרים טכניים כדי לטשטש הכל. בתמונות לא נראה שהוא מתחרה בעומר אדם בעניני גילוח. כך שגם בגזרה הזאת אנחנו מכוסים. מתי יהפוך ג'סטין לגבר ואיך? לתשובה נצטרך להמתין.

Justin Bieber-  All Around The World

למעשה גם על השאלה השנייה קשה עדיין לענות. 17 שירים יש בדיסק. ביבר חתום על כולם כאחד הכותבים. בשיר אחד הוא אפילו נכתב כאחד משני המפיקים המוזיקליים. השיר הזה "Be Alright" הוא בלדת גיטרה אקוסטית מה-זה מרגשת. אבל קשה ללמוד ממנה על כישורי ההפקה של ביבר. במילים אחרות, כמה מתוך המכונה הזאת באמת שייך לביבר הקטן? התשובה הרגילה שלי היא שאני לא מאמין בבובות. גם אם לפי האגדה זאת אימא שלו שהעלתה את הקליפים שלו ליו טיוב. עדיין יש שם כנראה אמביציה וכשרון. אבל קשה להבין מהדיסק החדש איזה מין טיפוס הוא ג'סטין ביבר וכמה הוא באמת מיוחד וכשרוני.

Justin Bieber - Boyfriend

מה שמוביל אותנו לשאלה השלישית. איך נשמע אלבום פופ של מישהו שיכול לעשות מה שהוא רוצה. תשובה ראשונה, כמו סופרמרקט עם יותר מידי סחורה על יותר מידי מדפים. ובמילים אחרות, ביבר הולך באלבום הזה בשלושה כיוונים. מצד אחד להיטי דאנס בסגנון דיוויד גואטה, מהסוג שמושמע עכשיו בכל תחנות הרדיו בעולם. כך השיר הפותח "All Around The World", להיט המצעדים התקני של האלבום, וסינגל עתידי. וכך גם "Beauty And The Beast" של מקס מרטין עם תוספת ניקי מינאז'. השני האמת נשמע מעט מיושן. הראשון דווקא חמוד מאוד. שניהם יגיעו אליכם בקרוב.

הסינגל הראשון מהאלבום "Boyfriend" הוא מעט יותר יומרני, ומסמן את הכיוון השני של האלבום, שהוא אר אנד בי להקות בנים, בסגנון הבק סטריט בויז ואן סינק, שגרם ללא מעט מבקרים אמריקאיים להתחיל להשוות את ביבר לג'סטין טימברלייק הצעיר. שזאת נראית לי בינתיים מחמאה גדולה מדי.

Justin Bieber - "Take You

חוץ מזה יש באלבום מלא בלדות מרגשות, מהסוג שמחרמן נערות צעירות. כשהמנעד הוא משירים כמו "Take You" שבו ביבר עושה חיקוי אנריקה איגלסיאס (אגב לא החיקוי היחיד של אנריקה כאן) ועד שיר הנושא "Believe", בלדה שילדות בחטיבת הבינים ירצחו כל מבוגר שיעז להגיד שזה לא א-שיר א-כי מא-מם בתבל.

בריטני ספירס הרבה יותר סקסית

האמת היא שזה אלבום לא רע. יש בו לא מעט שירים סימפטיים שעושים את העבודה. אין בו שירים מחורבנים. והכיוון הכללי הוא חיובי. לעומת זאת קשה למצוא כאן אפילו שביב קטנטן של מקוריות. והבעיה הכי גדולה, זה לא מדליק. כלומר אם נשווה את "Believe" לאלבום האחרון של בריטני ספירס "Femme Fatale" יהיה קל מאוד להדגים איך האחרון הוא סקסי, בעוד האלבום של ג'סטין הוא במקרה הטוב בסדר.

זה נכון שקהל היעד שלו יאהב אותו מאוד. אני מניח שבאזורי הבת מיצווש יהיה ממש לוהט. שאר העולם ייחשף לשניים שלושה להיטים שלא יעלו ולא יורידו. ואגב, אין באלבום אף שיר שיתחרה ב"Baby" על התואר הג'סט-שיר של כל הזמנים.

Justin Bieber - "Believe, שלושה כוכבים ***

>> עוד ביקורת על האלבום של ג'סטין ביבר: מנסה הכל ולפעמים מצליח