סיפור ההצלחה של הזמר והיוצר נתן גושן , שנבחר ל"פריצת השנה" במצעד השנתי של גלגלצ ו-mako, הוא מסוג אגדות הסינדרלה, אבל סיפורו האישי מדהים לא פחות.

"אתה לא הבן שלי יותר"

נתן גושן גדל בלוד, עם אמא חילונית. אביו שהיה קצין קרבי ואחר כך איש מוסד, עזב את הבית והקים משפחה חדשה. בגיל 14 החליט גושן לחזור בתשובה, ונוצר נתק מאמו. הוא ברח מהבית לקבר רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון, שם חי, ישן וניגן במשך שלושה חודשים. בהמשך הגיע לשכונת החרדים "מאה שערים" בירושלים כשהוא משייך את עצמו לזרם הברסלבי, ולמרות זאת

אמו, שהיתה חילונית, הסתכלה עליו כמוקצה ולדבריה שידרה לו מסר שאומר "אתה לא הבן שלי יותר". "הוא השתייך לאלה שמרקדים ברחובות", היא אומרת, "אלה שכחילוני אתה רואה אותם ואומר שהפסיכיאטר המחוזי היה עסוק לכן הוא לא טיפל בהם". שנתיים אחריו גם אמו של גושן גילתה את הדת והיום הם יכולים להתחבק יחד, לסגור מעגל ולהגיד זו לזה: "אני תמיד אהיה האמא שלך" ו"אני תמיד אהיה הבן שלך".

"אני הכבשה השחורה של כולם, לא שייך לשום מקום"

"היה נתק מאוד גדול מאמא שלי", חוזר גושן עשר שנים אחורה. "הרעיון היה שלא רציתי להיות בבית בעצם, לא רציתי להיות בשום בית, רציתי היות לבד, לספוג קצת, רציתי להיות פה. זה נתפס אולי כסוג של פוזה אבל שום דבר מה הוא לא פוזה", הוא אומר עשר שנים אחרי. "אני לא מיוסר אבל כן מהורהר, מלא דברים".

"הדתיים מסתכלים עלי כמוקצה, כמה הוא רוצה הילד החילוני הזה. החילונים, כשאני אומר להם שאני קרוב לקדוש ברוך הוא הם מסכלים עלי... כאילו מה הוא רוצה מאיתנו היצור הזה, וזו התגובה שאני מקבל הרבה בתל אביב. אני כאילו באמצע, אני הכבשה השחורה של כולם בעצם, אני לא שייך לשום מקום".

סינדרלת פופ

מאז שהיה קטן כתב נתן גושן שירים, אבל הוא התגלה לפני כשנה, כאשר הגיע למשרדי "טדי הפקות" עם חברו לירן דנינו, לו כתב כתב את מילות הלהיט הגדול "עדיין ריק" (מקום 6 במצעד השנתי). ב"טדי" החתימו את הכישרון הצעיר והוא המשיך וכתב שירים לזוכי כוכב נולד החתומים בסוכנות - לרוני דלומי את מילות הלהיטים "קצת אחרת" ו-"כך או כך", ולבעז מעודה את "שניה ועוד אחת".

אבל זה היה רק הספתח לקריירה הפרטית של נתן גושן, שהוציא השנה שני להיטים גדולים - "כל מה שיש לי" (הקליפ) ו"איפה את" (קליפ בהופעה), שחובקו על ידי הרדיו, נדבקו לאוזניים של קהל צעיר ודורגו בעשיריה הראשונה של המצעד השנתי - "כל מה שישי לי" במקום השלישי ו"איפה את" במקום השמיני. יחד עם הסינגלים "גבולות ההגיון" ו"יודע", שיצא השבוע, בצמוד להוצאת אלבום הבכורה של גושן, אותו ישיק בשתי הופעות שיתקיימו ב-28 ו-29 במועדון זאפה בתל אביב.