אין תמונה
הפקה מאוד מרשימה שנותנת תחושה של מוזיקאי בעל ניסיון. אדם ג'יימס לוין-ארדי

"How about now?" נקרא אלבום הבכורה של אדם ג'יימס לוין-ארדי, הבחור הצעיר עם השם המחייב הזה, ויכול להיות שהתשובה לשאלה היא "ממש עכשיו". לוין ארדי, הבן של הזמרת והיוצרת הנהדרת הדרה לוין-ארדי שנולד בניו יורק, הוא "נער אשכולות" - יוצר מוכשר שסיים לימודי אמנות בהצטיינות, ביים סרטים, הלחין פסי-קול, כותב לעיתון "ג'רוזלם פוסט" ואפילו מפיק מוזיקלית את האלבום הבא של אמו.האלבום שיצא לפני שבוע מוגדר כ"אלבום קונספט ביתי מורכב", אבל לטעמי הוא מורכב מדי. אין עוררין על הכישרון האדיר של מי שכתב והלחין את רוב השירים, ומדובר בהפקה מאוד מרשימה שנותנת תחושה של מוזיקאי בעל ניסיון רב שנים ובכל זאת לא הכל מתחבר. העובדה שלוין-ארדי הושפע מכל כך הרבה אמנים ביניהם הגורילאז, רנדי ניומן וויואלדי ניכרת באלבום, מה שמוביל לאי סדר וחוסר זרימה בין הרצועות. השירים המוצלחים הם הסינגל "Losing trust" ו-"Flowers & electric shock", ושניהם משאירות טעם של עוד לאלבום השני שלו, שבטוח יישמע בשל ומגובש יותר.

 

רם אוריון מהמהם בציניות

אין תמונה
מהמהם. רם אוריון

כחצי שנה אחרי הפרויקט המדובר "בני המה", חבר נוסף מ"נושאי המגבעת" לשעבר, עומד לשחרר אלבום חדש שייקרא "האחרון". אחרי הסינגל הראשון והמרגש "אהובתי בת החלוף", רם אוריון שיחרר את "מהמ". כמו השיר הקודם שנכתב על ידי דורית רביניאן, אוריון משתמש שוב בטקסט של משוררת והפעם מדובר באנה הרמן. השיר נוגע בסיטואציה די שכיחה בזוגיות, התחושה של "אין עם מי לדבר" ובדומה לסגנון של שלומי שבן בשיר "אינטואיציה", גם כאן הציניות מככבת בטקסט: "אמרתי, עוד מעט אמות ואת אמרת מהמ". בניגוד לסינגל הראשון, את הטקסט המצוין מלווה עיבוד הרבה יותר עשיר ואנרגטי בזכות שיתוף פעולה עם להקת "חיה מילר" והנשפנים ספי ועונגי ציזלינג.

 

דניאל דור – רוק פוזיטיבי

דניאל דור (צילום: כפיר בולוטין)
דניאל דור (בניגוד לדור דניאל) | צילום: כפיר בולוטין

הבילבול מתבקש, אז נמנע אותו מראש - לא מדובר בדור דניאל שכיכב ברדיו עם כמה להיטים, ביניהם "מקום לצידך", אלא בזמר בועט ורועש הרבה יותר - דניאל דור. דור הספיק לנגן בלהקות "האחים והאחיות", "בוטן מתוק בקרקס" (יחד עם גדי אלטמן) ולהריץ בשלוש השנים האחרונות סיבוב מחווה לבוב דילן שכלל מעל 300 הופעות ברחבי הארץ.אחרי כל אלה, הוא "חייב להיות צדיק" והגיע הזמן לעבור לקדמת הבמה עם סינגל ראשון, שבו דור לא חושש להוציא את כל הכעס ולתת בראש בכל הכוח – תכונה די נדירה ברוק הישראלי שדי התרכך בשנים האחרונות. כשמדובר בסינגל בכורה של יוצר שמנסה קריירת סולו לראשונה, הכריזמה הזו ממש  לא מובנת מאליה ויהיה מעניין לעקוב אחריו.

 

בלי פאניקה - יש בללי
בשלוש השנים שחלפו מאז האלבום הראשון של פאניק אנסמבל, יהוא ירון הספיק אמנם לעזוב לטובת קריירת סולו, אבל זה לא מה שמנע מההרכב לשמור על הייחודיות המוזיקלית. לחברי ההרכב המקורי, יעל קראוס, רועי ירקוני, גליה חי, בוריס מרצ'ינובסקי, דירק קנוש ועומר הרשמן, הצטרפו הבסיסט יונתן לויטל והמתופף גיורי פוליטי, אבל זה לא השידרוג היחיד לקראת האלבום הבא. יחד עם רועי ירקוני, מנהיג ההרכב, את "A Different story" האלבום החדש, הפיק אבי בללי סולן "נקמת הטרקטור". מגע ידו של בללי שהלחין כמה פסי-קול מעולים, מורגש מאוד בסינגל הראשון "Imaginery insects".
הסאונד המפתיע וההיתולי של השיר יושב מצוין על הטקסט של קרן אלקלעי גוט ושומעים שיעל קראוס הסולנית נהנתה מאוד להקליט את השיר האניגמטי הזה: האלבום המלא, "A different story" יצא בשבועות הקרובים ויושק ב-9.6 בבארבי, תל אביב.

>> יונתן טל באלבום בכורה: 3 שירים חדשים