התפתחות נוספת בפרשת תיירות המין והקטינות בה מעורבים על פי החשד ישראליים ונחשפה לראשונה על ידי מגזין mako: רשויות האכיפה בקולומביה פשטו בסוף השבוע על חמישה בתי מלון, 13 חנויות וקאסות שונות בעיר קרטחנה - נכסים ששייכים ברובם לישראליים, בהם אסי מוש יחד עם עוד 18 חשודים שנעצרו גם הם, בהם שלושה ישראליים (על פי כלי התקשורת בקולומביה שניים מהם עונים לשמות ליעד וסומה) שהיו על פי החשד חלק מוביל מאותה רשת שעסקה בשיווק חבילות סקס לתיירים בהן היו מעורבים קטינים וקטינות.

רשויות החוק במדינה ניהלו במשך כארבעה חודשים חקירה סמויה בה נמצאו קטלוגים שחולקו לתיירים ובהם הוצעו לכאורה כ-250 קטינים וקטינות למטרות של קיום יחסי מין תמורת כסף. מדובר על נערים ונערות בגילאי 12-17 שנוצלו מינית על ידי אותה רשת אשר דאגה לשווק אותם לתיירים במסיבות סקס שהתקיימו במלונות, קאסות ויערות בסביבת קרטחנה.

במשטרת קולומביה חושדים כי פרט לניצול המיני של אותן קטינות וקטינים הם נהגו גם לסמם אותם באמצעות סמים כמו הרואין וקוקאין כדי להתגבר על התנגדותם בעת קיום יחסי המין עם התיירים. השוטרים נדהמו לגלות מאות קטלוגים עם צילומי קטינים וקטינות לצד כמויות גדולות של מריחואנה וכסף מזומן (פזוס, דולרים ויורו).

ההערכה היא כי הרשת נוהלה על ידי שני ארגוני פשיעה ישראליים וארגון פשיעה קולומביאני אשר שלשלו לכיסיהם עשרות מיליוני דולרים שהגיעו מהכנסות אשר היו קשורות באופן ישיר לתיירות המין בה היו מעורבים הקטינים. עוד מתברר כי בין חברי הרשת היו גם אזרחים מוונצואלה אשר דאגו לאתר קטינים וקטינות שנמלטו ממדינתם שנקלעה למצוקה כלכלית קשה כדי "לספק אותם" לצורך תיירות הסקס בקולומביה. בין העצורים יש שני אזרחים מוונצואלה שתיווכו בהעברת הקטינים למדינה השכנה וניצולם לצורך תיירות סקס עבור תיירים מכל העולם. עבור אותו תיווך הם קיבלו בונוס של אלפי דולרים מהרשת.

משטרת קולומביה עצרה בנוסף גם ראול רומרו פאבון, קפטן לשעבר בחיל הנחתים שהיה מעורב על פי החשד בניצול מיני של חמישה קטינים. "פאבון חיפש נערות בנות 14 לקיים איתן יחסי מין. הוא שילם להן דמי שתיקה שלא יחשפו את מעלליו כשהוא נהג לקעקע את שמו על גופן", טען גורם במשטרה קולומביה.

העונש הצפוי למעורבים ברשת הניצול הוא עד 37 שנות מאסר, והתביעה בקולומביה מתכוונת כבר במהלך השבועות הקרובים להגיש כתבי אישום חמורים נגד המעורבים בפרשה. "הרשת נוהלה על ידי סרסורים שאילצו את הקטינים לקיים יחסי מין מסביב לשעון. הם הפכו אותם לעבדים אמיתיים", טען היועץ המשפטי, נסטור הומברטו מרטינז.

שוטרים בקולומביה (צילום: shutterstock | pppp1991)
שוטרים קולומביאניים במהלך מעצר | צילום: shutterstock | pppp1991

במהלך הפשיטה נעצרו שני שוטרים מקומיים אשר קיבלו שוחד תמורת העלמת עין מהתופעה החמורה. בנוסף, משטרת קולומביה פנתה לאינטרפול בבקשה לסייע בהשגת מידע כנגד אזרחים מארגנטינה, ארצות הברית וגרמניה שהשתתפו בקיום יחסי המין עם הקטינים והקטינות כדי להביאם למעצר ולהעמידם לדין. כמו כן, כפי שחשפנו אתמול, במשטרת קולומביה שוקלים להוציא צו מעצר בינלאומי כנגד אסי מוש וישראלים נוספים שעל פי החשד היו מעורבים  בניצול קטינים לצורך זנות בקאסות שלהם.

במשטרה חושדים כי התיירים קיימו יחסי מין עם הקטינים ביערות, בגבעות ליד קרטחנה ובאיים בקריביים ועל גבי ספינות  בעיקר בסופי שבוע. "הם נהגו להגיע לשכונות מצוקה בקרטחנה ולפתות קטינים לעבוד בתיירות סקס תמורת כסף", טוען קצין במשטרה המקומית. "הם הציעו להם סכומי כסף גדולים כדי לעזור להם ולחלץ אותם ממצבם הכלכלי הקשה". פרשת אחרת שנחקרה ונחשפה גם היא אתמול מתייחסת למי שמוגדרת כ'מדאם' - אזרחית קולומביאנית בשם ליליאנה דל כרמן קמפוס פואלו אשר הייתה מעורבת על פי החשד בהעברה לחו"ל של קטינים לצורך קיום יחסי מין עם אזרחים במערב אירופה. משפטה צפוי להיפתח בקרוב כשהעונש אותו היא צפויה לקבל הוא 23 שנות מאסר בפועל וקנס גבוה.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "ביום שבת פשטה משטרת קולומביה על קאסה בנחמין בקרטחנה. בפשיטה נעצרו שני ישראלים בחשד למעורבות בניצול של קטינות, וישראלי נוסף בחשד למעורבות בסחר בסמים. לשלושה מונו עו"ד".