גו טופלס (צילום: האתר הרשמי)
כל כך, כל כך צודקות. זה הזמן להצטרף! | צילום: האתר הרשמי

העמותה "גו טופלס", לדעתנו, עושה עבודה לא פחות ממעולה. העמותה נוצרה לפני שלוש שנים, במטרה הכה מוצדקת לחסל את חוסר השיוויון הקיים בין גברים ונשים. הנושא הוא לא פערי שכר, הטרדות מיניות או פערי מעמדות, אלא משהו מהותי הרבה יותר - החופש שיש לגברים ללכת ללא חולצה, לעומת האיסור לנשים לעשות אותו דבר. כדי לצעוק את המחאה החשוב הזאת, העמותה קוראת לכל הנשים באשר הן להשיל את חולצותיהן ולהסתובב עם הציצים בחוץ. היום הנבחר להפגנה: יום ראשון הקרוב, 22.8.

מייסדת העמותה, מייטריה ראל, חושבת ש"כל עוד גברים יכולים ללכת טופלס, לנשים צריכות להיות אותן זכויות. אחרת, צריך לחוקק חוק שמכריח גברים לכסות את החזה". אבל בגו טופלס, כאמור, לא מסתפקים בדיבורים בלבד. כמו בכל עמותה, גם הנשים של גו טופלס הולכות להפגין והן עושות את זה כבר שלוש שנים ברציפות. באוגוסט בשנה שעברה הסתובבות מאות מהן ברחבי ארצות הברית כשהן טופלס לחלוטין, ועתה הן עושות את זה שוב.

ההפגנה תיערך במקביל בכמה מוקדים שונים בארצות הברית - בין היתר בשיקגו, דנבר ומיאמי - כאשר המטרה היא לחסל את הבושה של נשים ללכת עירומות. מטרה נוספת של העמותה היא לגרום לנו, הגברים, להסתכלות שונה על כל עניין העירום. אם מספיק נשים ילכו עם חזה חשוף, נשות העמותה חושבות שזה יגרום לנו לחשוב על כך כאל דבר נורמלי לחלוטין, במקום כעל דבר סקסי ומגרה.

גו טופלס (צילום: האתר הרשמי)
גם להן מותר! אל תשכחו, בנות: זה קורה ביום ראשון הקרוב! | צילום: האתר הרשמי

כנראה שהמחאה של נשות "גו טופלס" עובדת. בערים רבות בעולם, ביניהן מוסקווה או מדינת ניו יורק, לנשים מותר באופן חוקי להסתובב טופלס אם הן רוצות. לנו לא נותר אלא להצטרף למאבק הצודק ולנצל את הבמה כדי לפנות אליכן, בנות ישראל הכה יקרות: ביום ראשון הקרוב עשו מעשה וצאו להפגין ברחובות! הצטרפו לקריאה של הנשים הזועמות בארצות הברית, הורידו את החולצות והכריחו את הממשלה להרשות לכן ללכת טופלס בדיוק כמו גברים! אם מספיק בנות ייענו לקריאה ויסתובבו טופלס, אנו מבטיחים להיות שם כדי לתעד את ההפגנה ולפרסם מאמר נוסף כדי להבטיח שהצדק ייעשה.

>> שמונה דברים שלא ידעת על ציצים