נינטVSשיפרה
הנשים הראשונות של הריאליטי. אי אפשר פשוט להגיד שאנחנו אוהבים את שתיהן ולסגור עניין?

מדובר באחד המאצ' אפים המחשמלים ביותר בשנתיים האחרונות. מצידו האחד של הזפזופ הפרינססה המוכתרת של הריאליטי והטאלנטית הבכירה של כל חלטורה עם מיקרופון, ומצידו השני של שליחת הסמס אצולת האח הגדול שהשתלטה על השוק עם קלאס ובינה שמגבירים יצר. הקונצנזוס הוא שמדובר בשתי מאלפות טרנדים עסיסיות ובשוט הכי יוקרתי בארכיב הפלאשים של כל פאפרצ'ו: נינה מול שפרה. כבר מזמן לא עוד פליטות מציאות; מנצחות הריאליטי שלפנינו הפכו לנתח עיקרי מתרבות הפופ המידל איסטית, והגיע הרגע לסרק את הקרה השחור ולצאת לקרב מחשופים שיכריע את הבאזז. מי מובילה בהורדות הפנטזיה אצל אוכלוסיית האמיגוס ולמי שמור מקום נשיאותי בבית הלבן של התעשייה? הגרגור יוצא לדרך ובסופו פסק הדין שיקבע עם מי מהנוצצות נעדיף יותר לשכתב פורמט.

סיבוב ראשון: שליפת רזומה

נינט: עוד כמה רבעונים היא תסגור עשור של שליטה בלעדית כאייקון נומרו אונו בשואו ביז, והתיאבון למטעמים מבית מדרשה של העילוי מקרית גת לא מפסיק לגדול. הסינדרלה הלאומית והדגם הכי מוצלח מהנגרייה של צביקה הדר, נינט טייב הוזרקה לנו לוורידים אחרי הנוק אוט על המימון בעונה הראשונה של תוכנית הזמר הארצית, ואת הטרוף שמנשב פה מאז לא נראה שמישהו יכול לכבות. התבחבשות בסדרות, לעיסת פלייליסט מפזמונים של אביב גפן, פסטיגלים, פי'צרים מקומיים, תיאטרון, גרעה ששווה מליון, זיגזגים של תדמיות, צרחות רוק נחשבות והתכרבלות מלכותית עם המלך לוי, הם תמצות בשלף של מעללי השליטה ששינתה לעד את האובססיה הכפייתית של עם שלם מהכוכבניות שלו.

שפרה: הבונקר בנווה אילן בעונת הבתולין שלו שיגר לתודעה את מנת הספיישל הזו ואיתה גם את ברברת השוקו מול הווניל החרושה – אבל הקדיחות לא מנעו מהסנסציה לסרוג את דרכה אל עבר הדרגש הבכיר בפודיום. בשלושת החודשים בנעילה ההרמטית שפרה קורנפלד שלחה חצי מצוללי המסך לדפדף במילון את המונח אנטגוניזם, אבל מאז שענטזה לאוויר החופשי כולנו הפנמנו שמדובר באיכות ששונה מהזן המקומי. עם כישורי אישיות וסטייל, אינטלקט של פקולטות ויופי שמור היטב, שפרה לא היתה צריכה יותר מקצת השתדלות בתוכניות בוקר, משבצת בניג'וסי לילה ברדיו וטור שנון במגזין, כדי לקבע את עצמב בקולקטיב ועכשיו עדר שלם של קיבוץ גלויות מחכה לעוד.

שפרה קורנפלד (תמונת AVI: האח הגדול)
יופי אצילי, אישיות כובשת. אבל לא בטוח שהיא כובשת גם את פשוטי העם. שפרה קורנפלד | תמונת AVI: האח הגדול

סיבוב שני: עימות חזיתי

נינט: יש הסכמה כללית שהפרצוף של נינט הוא תו התקן ליופי מקומי טבעי; היא גם הצ'יקה שהחדירה לתודעה שבחורות מערבות מרוקו הן האקזוטיקה של היופי הכי מרשים שמתהלך בארץ. פייר שלגבי הגופה אפשר ליצור דיון, אבל השורה התחתונה היא שמדובר בפאר היצירה: זוג עיניים מקבוצת הנדירות של אליזבט טיילור, מחשוף פרפקטו שמקפיץ כל איבר רבייה בסביבה ויכולת לשמר הפנוט בלעדי בכל תסרוקת ובכל גלחה על הקרקפת. אפשר להבין למה יהודל'ה שיחרר מהקודמת וחתם עם העילוי ותאמינו לנו שכל נעול עם אופציה ריאלית היה עושה בדיוק את אותו קטע.

שפרה: באימאז'ים הראשונים שהגיעו למקלטים בתחילת הטרוף, השפרה לא הייתה צולחת אף מבדק פיק אפ זריז. אבל מאז נרשמה פה מהפכת לוק אישית, וכיום הסיוט של בובליל היא הדבר הכי קרוב שיש לנו לדוכסית של יופי בלעדי, כזה שנדיר לאתר גם בחצר של רוברטו. בדיוק כמו המתחרה שלה במשבצת מעל, גם קורנפלד הייתה חייבת לצמצם את הפוף בשביל להמחיש לאומה שמדובר בהיי טק של יופי שדורש שימור לצמיתות, בניגוד לזיוף שופני שנמאס אחרי כמה לעיסות. לא צריכים מצעדי דירוג ואת האסמכתא של מולי בשביל שגם מאשימי הפלצנות יודו שמדובר בהורסת וינטג' עם גוון חרסינה מקודש, בובתיות אצילית וגוף תקין שמאובזר בכל האלמנטים הדרושים בכדי לקבל סוויטה עם נוף לים בהילטון של שאפות העל.

נינט, פסטיבל ערד 2 (צילום: סיון פרג')
נינט טייב: כבר מזמן לא המאמי הלאומית, וככה אנחנו אוהבים אותה | צילום: סיון פרג'

סיבוב שלישי: על סטייל ואביזרים

נינט: משהו בזרקנות של האגדה לא מתחבר טוב עם דאווין של מעצבים, וזאת למרות שהיא משגרת שיקים לסטילייסט כל ראשון לחודש. הבחורה אוהבת לנוע על קזואל' והניסיונות הכפויים למסד סטייל עיצובי יצרו כמה פאלטות מצערות וכובעים של פירות הדר ביותר מדי השקות ומינגלינג של אינטרסים. ההיסטוריה של השטחיות אמנם מוכיחה שבכל פן מהפכני לשיער או לבישת סט בגדים תמוה הבחורה משפריצה טרנד שיכבוש כל מתחזה – אבל עדיין היא לא קורצה מהחומר שמקדם דרקונים, ובדוק שהיא לא נמצאת בחיוג המהיר של פרנקפורט, שדה וכל חבר מעצבות העל.

שפרה: בימי מגפת האח היא מינפה מכירות בכרמל בזכות קולקציית ביגוד פושטית, אבל הספיקו לה כמה התערבבויות מצולמות בשביל להפוך תוך שנה ללהיט סטייל מהפכני ששולטת במגזר שרק מחפש את מי לחקות. זה התחיל עם תספורת הקסדה ששלחה מתחזות לייצר חיקוי והמשיך עם סגנון לבוש ייחודי שגרם לכל הצפויות בתעשייה לשנות לסטייל מתאמץ פחות. אפשר לקטר על האקס דוסית בכל פרמטר, אבל כשזה מגיע ללבוש ולסטייל שגורם לכל נקבה ממוצעת להתיז קנאה ולרוץ להעתיק, אז צריך לפרק את הליגה מחוסר תחרותיות כי פה מדובר בקלאס מנצח.

אין תמונה
שינתה את כל מה שבנות ישראל ידעו על סטייל - אבל האם זה מספיק כדי לנצח?

סיבוב רביעי: אישיות מנצחת

נינט: באפיזודה הראשונית צלבו אותה להיות המאמי הלאומית וטייקונים עם אינטרסים ניסו לכפות עליה אישיות מזויפת – אבל הגיע השלב שהבחורה גנזה את הבולשיט ושיחררה את המקור. לא מתקתקה ולא בטיח, הרוקרית המגוונות הזו כבר מזמן לא טועמת שיט מאף אחד וזה רק מדליק אותנו יותר. משהו בשכונה יצא החוצה ובמקום האילוצים של אזורי חן היא חזרה לאותנטיות של קריית גת; היא מביאה את עצמה ואת האמת שלה, בלי צנזור ובלי עוד קלישאות של טמירה. מחוספסת, כנה ולא נכנעת יותר לתכתיבים של אילוצים, סוף סוף אנחנו מקבלים את הדבר האמיתי ומתענגים על כל פריים.

שפרה: רבים מאיתנו עדיין בעיצומו של הפוסט טראומה מההתנהלות המצולמת בימי ה 24/7, אבל בדיוק כמו שמנהל הבנק שלה יודע היטב, לשטאנץ של שפרה יש שוק קולני של מעריצים. הסנוביזם הטמון והתחושה שהיא שפרה ואנחנו לא, קצת מפנצ'ר את ההתלהבות שנבנתה פה סביב האובייקט. בשורה התחתונה, יכול להיות ששפרה היא מושב במחלקה הראשונה בעידן בו רוב הציבור יכול להעיף תשלומים על מחלקת נוסעים בקושי – וזה למה הפרסונה שלה מתיישבת בול בחוגי אליטות והתגודדויות של מחויטים, וקצת פחות בעממיות של הבורקס.

והמיאו הולך ל...

נינט: "לא צריך לעשות מזה עניין - זה כולה קרחת� (תמונת AVI: חדשות סוף השבוע)
עם כל הכבוד לשפרה, יש לנו - ותמיד היתה לנו - רק מנצחת אחת | תמונת AVI: חדשות סוף השבוע

למרות ששתיהן נשלפו מריאליטי ומחזיקות בפריזורה דומה ובבן זוג אלפא, המחוג זז הפעם לכיוון נינט, שצוברת עוד ניצחון מסעיר לרזומה. היופי שממשיך לחשמל, הפלישה על כל אספקט מוחצן בתעשייה והעובדה שכל ליידי במדינה הייתה שמחה להתחלף איתה – ואנחנו היינו מתים להחליף אותה עם כל קיימת – די סוגרת את הבאסטה על הקרב, ומוסיפה עוד פרק לאגדת החושניות שתמשיך לגרות אותנו עוד שנים ארוכות.

 >> קרב החתולות הקודם: שני כהן VS עדי אשכנזי