שפרה קורנפלד (האח הגדול)

ילנה ראלף עם חברה במסיבת פרלמנט בסטואה (צילום: עודד קרני)
צילום: עודד קרני

לפני חודשיים כבר התוודיתי פה על אהבתי לשפרה. בימים שחלפו מאז שהיא יצאה לחופשי מכתליו של בית האח הגדול ועד ליום זה אני חייב להודות: האהבה שלי אליה רק התעצמה. שלא כמו הבובלילית או פליטות ריאליטי אחרות, שפרה לא נפלה למלכודת 15 דקות התהילה; היא לא קופצת על כל הזדמנות לחשיפה ולא נמרחת על צלמי הפפראצי. היא עדיין מסתובבת עם אותו חיוך מסתורי ואותה נשיות מתפרצת שנעלמת מרוב כוסיות הריאליטי האחרות. כמו בחורה אחרת שהערוץ הזה מעריץ, את שפרה אתה לא תראה אותה בתצוגת לנז'רי או בקטלוג בגדי ים, ומצד שני אתה מוצא את עצמך מפנטז עליה יותר מאשר על כל דוגמנית צמרת אחרת. כזאת היא שפרה; פליטת תכניות המציאות השווה ביותר שהעם היהודי ידע מאז היווסדה של הטלוויזיה המסחרית. 

(נועם ליפמן)

ילנה ראלף (המירוץ למיליון)

אנחנו עוד לא יודעים איך המירוץ למיליון ייגמר, אבל מבחינתי התכנית כבר רשמה הצלחה. אלו לא הבלונדיניות שעושות לי את זה, לא ההיא שחושבת שהיא נראית כמו אנג'לינה ג'ולי ואפילו לא הטום-בוי הבלונדה. מלכת היופי ילנה ראלף היא זאת שגורמת לי להתיישב ולראות עוד תוכנית ריאליטי. ילנה האוקראינית היא בחורה יפה בכל המובנים. הנה כמה מחמאות ברוח הריאליטי: היא עשתה בנג'י בלי למצמץ כמעט. היא כמעט נטשה את חברה שלה כדי לעזור לשתי סבתות קיבוצניקיות שנתקעו בבוץ. ועכשיו מחמאות ברוח ערוץ הגברים: היא כוכבת הריאליטי הכי כוסית שנראתה במחוזותינו מאז ומעולם. במילים אחרות: איזה יופי של תחת. 

שפרה קורנפלד, מסיבת נצחון, האח הגדול, בר בירושלים (צילום: שוקה)
צילום: שוקה

(נרי קרמר)

כריסטין פרידמן (הדוגמניות)

אין תמונה

זה לא רק שאין לה שום בעיה לאכול עוף למרות שהיא צמחונית, פשוט משום שזה ציפור, זו ההתחשבות המיוחדת בחיות שמחייבת את מתן תשומת הלב לכריסטין פרידמן. זוהי גם ממש לא מערכת יחסים ביזארית, מה שיש לה ולאלן מסודי, זו פשוט אבולוציה של תיאורית הרגרסיה – הם מקזזים בדרכם המיוחדת את התכונות האחד של השנייה: גבוהה ולבנה מול נמוך ושחור, בלונדינית מול קירח, דוגמנית מול כדורגלן, בלקנית מול קונגולוזי. זו גם לא הדרך בה שמים אותה ללעג ונזכרים בה כל פעם בתוספת המשפט "נו, הבלונדינית הסתומה הזאת מהדוגמניות" אלא העובדה כי היא התפרסמה דווקא בתקופת הטרום הישרדות של ערוץ 10, כשהדבר היחיד שעוד עניין שם באפיק הוא כמה קרמבואים יימרחו על הקרחת של אסף הראל. 

(מתי שופן)

קרן מרקוס (לרדת בגדול)

אין תמונה

מי שעקב אחרי העונה השלישית של "לרדת בגדול" לא יכול היה להישאר אדיש לקרן מרקוס. בלונדינית, שופעת, מלאה במקומות הנכונים, עם חיוך מקסים ושמחת חיים. קשה היה שלא להיות בעדה. נחמד היה לדמיין איך תיראה בסוף התוכנית. ובסוף התוכנית, אחרי שהורידה בערך חצי ממשקלה – קרן מרקוס הפכה לכוסית. לא דוגמנית, אבל בהחלט שווה. הבלונד עוד איתנו, החיוך נשאר, גם שמחת החיים. נכון, היא קצת פחות שופעת, אבל סוף סוף רואים שיש לה מותניים, ושהם יותר צרים מהתחת. 

(אסף נבו)

מעיין-ליצנית-אילת (הישרדות)

גילוי נאות מספר אחד: אני אילתי. למדתי באותו בית ספר עם מעיין ואני מכיר אותה באופן אישי. אני גם מכיר אילתים באופן כללי, ולא הייתי מעלה על דעתי למצוא אחד מהם במשבצת הפריים טיים של ערוץ מסחרי, לפחות לא כשהנושא הוא לא משבר בתיירות או קפיצה של נער מהגשר בטיילת. גילוי נאות שני: אני מפחד מליצנים. למרות זאת, לא יכולתי להוריד את העיניים מהתלבושת הכתומה אדומה הזאת שהיא לבשה בפרק הראשון, ואפילו איפור הפנים לא הפריע לי. החשש שלי עכשיו שאחרי שהיא הודחה מעיין תהפוך את עורה ותהפוך מהליצנית הבלונדינית בבגד ים שכולנו אוהבים לסוג של פיירו עצוב ממנו כולנו מפחדים. במחשבה שנייה, אפילו אם תשימו את הפרצוף הכי נבזי של הג'וקר הכי רשע שתוכלו למצוא על הגוף של מעיין לא תמצאו ליצנית שווה יותר. 

אין תמונה

(מתי שופן)

נינט (כוכב נולד)

פפראצי נינט טייב (צילום: אלעד דיין)
צילום: אלעד דיין

בימים שאחרי גמר "כוכב נולד" הראשון התקשר אלי חבר של אח שלי, שהיה אז חייל, וביקש את הטלפון של נינט כי הוא רוצה להתחיל איתה. סימפל אז ד'את. והוא היה רציני. ככה זה עם נינט: היא כוכבת הריאליטי הראשונה, ואולי גם האחרונה, שגורמת לך להתאהב ממבט ראשון. משהו של פעם בחיים. אולי פעמיים (הפעם השנייה זה עם אשתך). אתה נבוך. אתה מתבייש. נוזל. נשפך. הלב שלך מפרפר. הגבריות שלך מזנקת. יש לנינה את השילוש הקדוש: פנים, גוף (כן כן), קסם האישי. היא יפה מאוד, כריזמטית בטירוף, אינטליגנטית (כן כן), יש לה חוש הומור, קריירה וכסף. ואולי אני אומר את זה רק בגלל שאני יודע כמה זה חשוב לגבר – אבל יש לי תחושה שהיא תהיה אימא מדהימה. (אסף נבו)

מרינה קבישר (הישרדות)

אין תמונה

התחת הוא רקמה שומנית המכסה על שלושה שרירים. קופים ובני אדם נהנים דרכו מהיכולת לשבת – במקום לרכון על הרגליים האחוריות, כמנהג חיות שלא חוננו בישבן. התרבות המערבית סוגדת לתחת, מעריצה אותו בסתר ומקפידה לכסותו. ממש עד הג'ינסים של שנות האלפיים נשמרה חשיפתו החלקית של הישבן למקצוענים בלבד. בכך נבדל התחת מן הציצים: בשל מיקומם של השדיים (בסמיכות רבה אל הפנים) נהוג לבהות בהם לעיתים מזומנות יותר, ונשים נהגו עוד מימי קדם לחשוף את חלקם העליון של שדיהן. התחת קרוב לאיברי המין ונמצא בחלקו האחורי של האדם ולכן חשיפתו אינה מקובלת וההצצה בו נעשית בלא ידיעתו של בעליו. מכאן נתפתחה תאווה סודית, מבוישת, אל התחת; אנחנו רוצים לגעת בו אבל לא רוצים שיתפסו אותנו מתסכלים. הריאליטי, ממש כמו האוטובוס, הוא מדיום מושלם למימוש אהבתנו לתחת: לכמה שעות בשבוע, כולנו יכולים לנעוץ עינים בטוסיק של בת השכנים ואף אחד לא ישים לב. 

(יהונתן זילבר)

מרינה מקסימיליאן בלומין (כוכב נולד)

אין תמונה

האמת היא שזאת לא הייתה אהבה ממבט ראשון. אולי הבעיה היא אצלי, אבל תמיד היה לי קשה להימשך לבחורות עם שיער קצר – כאלה שמזכירות לי את הבנות בשכונה, שהעדיפו לשחק עם הבנים כדורגל מאשר להעביר את זמנן בלהחליף מכתביות בריח תות. אבל עם השנים צמח השיער והתגלתה בחורה אחרת לגמרי שמוכיחה שהגודל לא קובע אלא רק מוסיף לסקסיות המתפרצת שלה. תוסיפו לכך את קול הבס ותקבלו סוג של שלמות. אז נכון, שם המשפחה קצת מסובך אבל אם אני לא טועה מישהו כתב כאן על עינב בובליל, ואם כך אז מצבי ממש טוב. 

(עומר מלכה)

גאל אלקסלסי (היפה והחנון)

אין תמונה

מכירים את זה שאתם יוצאים עם מישהי שנראית ממש טוב אבל היא גם ממש מטומטמת? כלומר, מישהי שרואה מסגד במיני-ישראל ואז מצביעה ואומרת: "זו הכנסת שלנו, כבשנו אותה ב-1948". אז זו גאל אלקסלסי מ"היפה והחנון". גאל נפלה בדיוק לקטגוריה של מישהי שממשיכים לצאת איתה "בגלל" ו"למרות". כזו שחברים שלך שואלים אותך מה אתה עושה איתה ואתה משקר להן שהיא "אחרת אחד על אחד". ואז, ברגע מסוים, המראה שלה לא יכול יותר לכפר על העובדה שהיא אומרת דברים כמו "ירדה לי אבן מהראש". כשתיקח אותה לערב רומנטי בנווה צדק ובפנייה לרחוב המרד היא תתחיל לצחוק ותיידע אותך בעובדה החשובה: "בצרפתית זה רחוב קקה" אתה תעצור את האוטו ותזרוק אותה. בגלל זה בחורות כמו גאל לא זוכות בתוכניות ריאליטי. ולמרות זאת, הן נשארות לעד כזיכרון משעשע ובלתי מזיק. 

(עמית סלונים)

עינב בובליל (האח הגדול)

עינב בובליל (וידאו WMV: האח הגדול)
וידאו WMV: האח הגדול

התחלנו בשפרה, נסיים בבובליל. זה לא רק בגלל שאנחנו יודעים מה יחכה לנו בטוקבקים אם נשכח את עינב; זה גם בגלל שאנחנו יודעים כמה בלתי שלמה היא שפרה בפני עצמה. במשך השבועות משכרי החושים של האח הגדול 1 חצי מצופי הטלוויזיה אהבו אהבה חסרת מעצורים את קורנפלד; החצי השני אהב אהבה יוקדת באותה מידה את הבובלילה ואת אבא שלה. שפרה ועינב הן חושך ואור, אחאב ומובי דיק, צייד וניצוד, ים יבשה – אין לזו משמעות ללא זו. הבחורה של האח הגדול אינה שפרה ההגיונית והבוגרת, היא לא עינב היצרית והמשוגעת, אלא שתיהן. שים לב גם שבין אוסף הקולבים זקורי הציץ שמהווים את מיטב הבחורות מתכניות ריאליטי אחרות, הן שפרה והן עינב מייצגות זן אחר, רך יותר, שפוי יותר, של נשיות – וזה למרות שגם בבית האח הגדול לא היו חסרות קולבות זקורות ציץ.

 

והנה הצד של הנשים: הגברים השווים בריאליטי

ואת מי אתם הייתם מכניסים לבית האח הגדול? (טיפ: בר רפאלי כבר אמרה לא).