בעיצומה של מחמאה (צילום: g_studio, Istock)
מחמאה מספר שמונה: התוצאה | צילום: g_studio, Istock

הסוד למערכת יחסים טובה (ולכך שהיא לא תעזוב אותך אחרי חודש) ולחיי מין מגוונים (אולי בסוף היא תסכים לשלישייה) מתחיל במחמאה ספונטנית על הבוקר, כזאת שאתה אומר מכל הלב, כי אתה באמת מתכוון אליה. מכיוון שאנחנו – כל הנשים, הכוונה – יודעות שיצירתיות זה לא הצד החזק שלך, הכנו לך רשימה של מחמאות שיאפשרו לך ללטף לנו את האגו בלי להסגיר את כוונותיך המפוקפקות, כולל המלצה לעיתוי המתאים וגם כמה טעויות נפוצות שמומלץ לך להימנע מהן.

קודם כל: מה לא להגיד לה


"מאמי"

כי זה זול, המוני, מזכיר לנו נהגי מוניות בניחוח מלברו ובנזין, ואת נינט טייב בתקופת הטרנינגים. חוץ מזה, בשלב מסוים כוח האינרציה יכפה עלינו להפוך את "מאמי" לכינוי ברירת המחדל הזוגי שלנו, אז עד שנגיע לשלב בו אנחנו מוציאים לזו שחורים מהאף וחושבים שזה נורא רומנטי – בוא נקפיד עם שמות חיבה יותר יצירתיים.

"את כזאת כוסית"

אמת ויציב – אנחנו מתות להיות כוסיות. אנחנו אוהבות להיחשב כוסיות בחדרי חדרים, משתוקקות לטפס לראש מצעד הכוסיות בשיחות גברים סקסיסטיות, מענות את עצמנו על מזבח הקיקבוקסינג ומחשבות פחמימות וחלבונים לגרמים – הכל כדי להשתחל למשבצת "הכוסית" שאתם כה להוטים אחריה. רק מה, תעשה לנו טובה ואל תקרא לנו ככה בפנינו. יש משהו סליזי להדאיג בעובדה שהמקבילה העברית ל- sexy נגזרת מהשורש כ.ו.ס (ולא, אנחנו לא רומזות ש"נרתיקנית" או "פותית" הם תחליפים לגיטימיים). במילים אחרות, תחשוב עלינו ככוסיות אבל תרגם את זה לנוסח אלגנטי יותר.

"אני חם עליך"

כשזה נוגע אלינו – תחשוק, תשתוקק, תתגרה, תערוג; אל תגיד "אני חם". חם תהיה על שווארמה בלאפה.

"את מלאה בכל מקומות הנכונים, כמו שאני אוהב" / "יש לך גוף נורא נשי"

אתה קורא לי שמנה?

"את הבחורה הכי יפה בעולם"

אם אתה כבר משקר, נסה לטשטש את הפיקציה. "את הבחורה הכי יפה שראיתי בעירום" נשמע קצת יותר אמין.

"את טובה מדי, זה לא מגיע לי"

כשאתה אומר דבר כזה, המוח הנשי מתפצל לשלושה תסריטים אפשריים: הוא הולך לזרוק אותי; הוא בגד בי, המניאק; הוא סובל מרגשות נחיתות כרוניים, כנראה שבאמת לא מגיע לו להיות איתי.

וזה מה שנשים באמת רוצות לשמוע


"את מדהימה אותי" / "איך את עושה את זה?"

שאלה פשוטה כל-כך, שגורמת לתחושת וונדר וומן משכרת. אגב, שים לב שאישה שקיבלה את המחמאה הזו רגע לפני יציאה – תמיד תמצא מה ללבוש ותרגיש הכי סקסית בעולם.

העיתוי האידיאלי: בבוקר, רצוי על פתק ליד המיטה.

"את לא דומה לאף אחת שהכרתי" / "את כל כך מיוחדת" / "אין עוד אף אחת כמוך"

הידיעה שאתה רואה אותנו כיצור נדיר ומסתורי שחורג מכל סטיגמה נשית מקובלת – גורמת לנו להצטמרר מעונג. מעבר לתחושה שהקסמנו אותך כליל, בין השורות אנחנו גם מקבלות את הרושם הזהיר שניצחנו בתחרות הלא רשמית עם אחיותינו החטובות: שיש בנו משהו שאין במלצרית הג'ינג'ית שניסתה להתחיל איתך אתמול, וגם לא באקסית ארוכת הרגליים שעדיין מתקשרת אליך.

העיתוי האידיאלי: כשהיא מאשימה אותך שאתה לוקח אותה כמובן מאליו, או כשסתם מתחשק לך לתת לה בוסט מתוק לאגו.

"את מושלמת בדיוק כמו שאת"

תראה, אם להיות כנות איתך, היינו רוצות להיות מושלמות נקודה, בלי תוספות מעליבות כמו "אפילו בלי דיאטה", או "גם כשאת לא מאופרת". עם זאת, לעת מוצא כל בחורה זקוקה לאישור שהפגמים והקריזות שלה עדיין מקסימים אותך, פשוט כי הם חלק מהאישה שאתה אוהב. לכן, אם כבר מצמידים סיומת לתואר "מושלמת" – "בדיוק כמו שאת" היא הבחירה המועדפת עלינו.

העיתוי האידיאלי: כשהיא אחרי מקלחת, נטולות איפור ולבושה בגופיית סבא מסמורטטת.

"אני מת על - העור החלק/ כפות הרגליים החמודות/ האף הקטן/ הנמשים – שלך"

אוי, מחמאות פטיש! אין אישה שלא אוהבת לשמוע על הסטייה הקטנה שהיא מעוררת בגבר שלה: שהוא מפנטז על הפופיק שלה בישיבות עבודה, שכפות הרגליים שלה מוציאות אותו מריכוז, שתנוכי האוזניים שלה מעבירים אותו על דעתו. כשאתה מתוודה בפני החברה שלך על אובססיה חיננית כלפי איבר או התנהגות מסוימת שלה, אתה בעצם סולל את דרכה לאזור אפל ואינטימי יותר במחשבותייך, גורם לה להרגיש נחשקת בצורה ספק-ביזארית ספק-מחרמנת. וכדי לנטרל כל צל של ספק אז כן, אנחנו מתות על זה.

העיתוי האידיאלי: ברגע שהיא הכי פחות מצפה לזה. עצה שלנו – סמס רגע לפני שהיא נכנסת לישיבה יבטיח לשניכם לילה ערני ביותר.

"אני כל כך גאה בך"

כל עוד זה נאמר בהתלהבות אמיתית וכנה – לא בנימה אינפנטילית של תינוק מגודל – כל המרבה, הרי זה משובח.

העיתוי האידיאלי: כשהיא מקבלת קידום, כשהיא סופסוף מגייסת את האומץ להתפטר מעבודה שהיא שונאת, כשהיא מחליטה להתגבר על פוביית הגבהים שלה ולעשות סנפלינג.

"את מטורפת!" / "את הבחורה הכי מגניבה שפגשתי" / "את מוציאה ממני צדדים שלא ידעתי שיש לי"

בחורה פסיכית (צילום: Mlenny, Istock)
שים לב שאתה לא מתבלבל. "את הבחורה הכי פסיכית / הזויה שפגשתי" עובד פחות טוב | צילום: Mlenny, Istock

עמיר בניון נגע בדיוק בנקודה הנכונה כשכתב "אני עבד לחוכמה שלך ואין בך כלום שפוי", כי נורמאליות, בוא נודה על האמת, יכולה להידרדר במהירות לשעמום מוחץ. להגיד לבחורה שלך שיש בה משהו קצת מופרע, זה בעצם לאשר שהיא עדיין מסקרנת אותך, שיש בה קסם ואולי אפילו שמץ של סכנה – שילוב מפתה שקשה לעמוד בפניו.

העיתוי האידיאלי: כשהיא עושה משהו מופרע שמשאיר אותך מהופנט. לדוגמה, כשהיא יורדת על סטייק של 400 גרם בלי שמץ של ייסורי מצפון.

"אני לא יכול להוציא אותך מהראש"

אם אתה הבחור שבזרועותיו אנו נוהגות לסיים את הערב, כנראה שהמחמאה הזאת תהפוך אותנו לשלולית דביקה ומשתפכת של רגשות. אחרי הכל, לתפוס חלקה צנועה בתת-מודע שלך זה הרבה יותר מיוחד מפינה סטנדרטית בלב. מאידך, קח בחשבון שבשלבים מוקדמים של הקשר (שעתיים אחרי הדייט הראשון, נניח), הווידוי הזה עלול להתפרש כעילה לצו הרחקה.

העיתוי האידיאלי: ברוב המקרים, יתקבל בברכה בכל שעות היום ובכל מדיה.

"אין לך מושג כמה את סקסית עכשיו" / "את לא מבינה מה את עושה לי" / "אני לא יכול להתרכז כשאת נוגעת בי ככה"

בתור התחלה, מחמאה כזאת מקפיצה את הליבידו שלנו לפסגות שנוסחים כמו "אני מה זה חרמן" ו"אני חם עליך" לעולם לא יגיעו אליהן. יש משהו מגרה להחריד בתחושה שהגבר שמולך מאבד שליטה, לא מצליח לשים את האצבע על הדבר הזה שמכשף אותו, ומתקשה למצוא את המילים המדויקות שילכדו את התשוקה שלו אליך. הקדמות כמו "אין לך מושג כמה", ו"את לא מבינה בכלל" רק עושות את זה מדליק יותר.

העיתוי האידיאלי: נו באמת.

"את הבחורה הכי חכמה שאני מכיר" / "את גאון!" / "רק איתך אני יכול לדבר על דברים כאלה"

מן הידועות שמוח הוא דבר סקסי להדאיג ושלרבות מאתינו יש פטיש לא מוסבר לגיקים. אולי בגלל הקשר הבלתי נמנע הזה בין השכל לסקס אפיל – מחמאות מהסוג הזה כל כך מדליקות אותנו. תוסיף לזה את העובדה שגברים נמשכים בערך לכל זוג שדיים במחשוף, אבל מתאהבים רק במחשוף של הבחורה שמבינה את הבדיחות שלהם, ותבין למה לשמוע שאנחנו חכמות זה הרבה יותר אקזוטי.

העיתוי האידיאלי: במיטה. דווקא.

"אני רוצה להזדקן איתך"

זה שאנחנו מתות לשמוע אותך אומר את זה, זאת לא סיבה להסתיר ממך את ההשלכות. בלקסיקון הנשי, "אני רוצה להזדקן איתך" הוא לא יותר משם קוד ל"בואי נסגור אולם עוד השבוע". שתדע.

העיתוי האידיאלי: על ספסל בגינה. של האולם, כמובן.

"איך הוא ויתר עליך?" / "רק אידיוט היה עוזב בחורה כמוך"

כל בחורה תשמח להתנקות משאריות האשמה שהיא סוחבת מהקשר הקודם, והקביעה הנחרצת שהאקס הוא האידיוט בסיפור מאששת את כל מה שייחלת לו – למצוא גבר שיעריך ויעריץ אותך ללא תקנה. זה אתה, כן?

העיתוי האידיאלי: כשהיא מספרת בקול שבור על הערב ההוא בו היא מצאה את האקס והמורה שלה ליוגה בתנוחת בייגלה על השטיח.

"פשוט טוב לי איתך" / "את עושה אותי מאושר"

לפעמים, אבל ממש לפעמים, אנחנו מצליחות לראות קצת מעבר לכתף של עצמנו. למרות שאין בכך רמיזה שנפסיק לסחוט ממך מחמאות על כל סנטימטר בגופינו ובאישיותנו, בשורה התחתונה מה שאנחנו באמת רוצות לדעת זה שטוב לך. בלי טיפה של ציניות, זאת המחמאה הכי טובה שבת זוג יכולה לקבל.

העיתוי האידיאלי: תגיד, מה אתה עושה עכשיו?

>> ואיזה מחמאות אנחנו אוהבים לשמוע? לא התביישנו וסיפרנו הכול לערוץ הנשים