בימים הקרובים, תגיש הפרקליטות במחוז תל אביב כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בעיר נגד ליאורה חייא בת ה-63, אמו של ראש ארגון הפשע הישראלי המבוקש בעולם, ערן חייא. זאת, לצד עבריין ממשפחת הפשע ג'רושי ושני גברים נוספים, בגין עבירות של סחיטה באיומים כלפי תושב המרכז בשנות ה-40 לחייו.

הפרשה היא חלק ממלחמת שליטה על בתי קזינו ברמת גן והסביבה והמתלונן, הסתכסך עם אחד המעורבים כשסירב בתוקף לשלם לו, לפני שהחלה מסכת איומים על חייו. היום (ראשון) הגישה המשטרה הצהרת תובע לבית המשפט השלום בעיר, לפיה הארבעה איימו עליו בסחיטה באיומים. על פי החשד, הוא שותף בעסק של הימורים לא חוקיים והאיומים בוצעו על רקע חוב כספי שלו בשווי עשרות אלפי שקלים. 

"כשהוא סירב לשלם, החשודים, ובהם ליאורה חייא - ויש לכך ראיות, סחטו אותו בכוח לשלם את החוב. באחד המקרים, כמה מהחשודים המזוהים עם משפחת הפשע ג'רושי, תקפו אותו באכזריות וגרמו לו לחבלות", ציין גורם במשטרה. 

החקירה נפתחה לאחר שהקורבן התלונן נגד הארבעה במחלק המוסר שביחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב. "כמה מהמעורבים תקפו אותי בלוד", טען על המקרה. "כתוצאה מכך נגרמו לי שברים בכל הגוף. שבועיים לאחר מכן זרקו רימון רסס לעבר המכונית שלי. היו איומים מפורשים לפגוע בי", הוסיף.

אמו של חייא, העבריין ממשפחת הפשע ג'רושי ושני המעורבים הנוספים, נעצרו בשבוע שעבר והכחישו את החשדות נגדם. למרות זאת, האמינה הפרקליטות לגרסת המתלונן. מעצרם הוארך היום בחמישה ימים, במהלכם תגיש נגדם הפרקליטות את כתב האישום לצד בקשה למעצר עד תום ההליכים, עקב מסוכנותם. התיק, שנחקר באופן סמוי במשך מספר שבועות, מלווה על ידי פרקליט בכיר מפרקליטות מחוז תל אביב, שמלווה את צוות החקירה. גורם במשטרה מציין כי "ליאורה חייא הייתה דמות דומיננטית בפרשה", ומוסיף כי "יש לנו ראיות נגדה".