חוקרי מחלק המוסר ביחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב עצרו אתמול (שני) בתום חקירה סמויה חמישה חשודים, תושבת רמת גן ותושבי רמלה ורמת גן, בחשד שביצעו עבירות סחיטה באיומים וסחיטה בכוח בגבר בשנות ה-40 לחייו, תוך הפעלת אלימות ואיומים כלפיו על רקע הימורים לא חוקיים. האישה שנעצרה היא אמו של ראש ארגון פשע בכיר, שמבוקש על ידי משטרת ישראל.

החוקרים הצליחו לזהות את שיטת הסחיטה שתחילתה לפני כשנה, לאחר שנוצר קשר עסקי בין הקורבן לאחד מהחשודים, תושב רמת גן, בשנות ה-50 לחייו, בעסק של הימורים לא חוקיים באזור המרכז.

מאז ולאורך תקופה ארוכה התחיל החשוד לסחוט את הקורבן באופן שיטתי ומתוחכם, תוך שהוא שולח לקורבן חשודים נוספים, תושבי רמלה ותושבת רמת גן, תוך איומים והפעלת מעשי אלימות פיזית. על פי המשטרה, החשודים גרמו לקורבן חבלות בגוף וסחטו ממנו במהלך התקופה האחרונה עשרות אלפי שקלים.

במסגרת החקירה הצליחו החוקרים לחשוף אירוע קשה, במהלכו הותקף הקורבן על ידי החשודים לפני מספר חודשים בלוד ונגרמו לו חבלות ושברים בגוף. כמו כן חשפו החוקרים אירוע השלכת רימון הלם לעבר רכבו של הקורבן  כשבועיים לאחר התקיפה.

עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, עצרו חוקרי היחידה המרכזית בשיתוף לוחמי יס"מ תל אביב את החשודים - תושבת רמת גן בשנות ה-60 לחייה, תושב רמת גן בשנות ה-50 לחייו, ותושבי רמלה בשנות ה-30 לחייהם - והם הובאו לחקירה במשרדי ימ"ר תל אביב. בהתאם לממצאי החקירה תבקש המשטרה להאריך את מעצרם.